سئو سایت خبری | انجام خدمات تخصصی سئوی سایت خبری
Search
Close this search box.

سئو سایت خبری | انجام خدمات سئوی سایت خبری

زمان مطالعه: 7 دقیقه
سئو سایت خبری

لیست محتوا

Contents

با پیشرفت تکنولوژی و به وجودآمدن سایت‌ها، دیگر افراد یک جامعه دست از خرید روزنامه برداشتند و به سوی سایت‌های خبری روانه شدند.

وبسایت های خبری نیز برای موفقیت نیاز به ورودی بیشتر دارند. هرچه تعداد کاربرانی که به یک سایت خبری وارد میشوند بیشتر باشد موفقیت این سایت بیشتر است در دسترس ترین و ماندگار ترین راه برای بالا بردن ورودی در یک سایت خبری، سئو سایت خبری است.

سئو سایت خبری با چالش های مختص خود رو به رو است. یک سایت خبری باید طوری طراحی شود که کاربران در آن بتوانند به راحتی اخبار مور نظر خود را پیدا کنند.

برای افزایش بازدید سایت باید به طور پیوسته خبر های جدیدی روی سایت منتشر شود. راه دیگری نیز برای حل این مساله در سئو سایت خبری وجود دارد. اینکه محتوایی غیر از اخبار زودگذر نیز روی سایت قرار داده شود. به این نوع محتوا در اصطلاح انگلیسی evergreen یا همیشه سبز می گویند.

اگر به دنبال شرکت سئو برای سئو سایت خبری خود هستید کارشناسان ما با انجام خدمات سئو و بهینه سازی سایت به شما کمک خواهند کرد تا بهترین مسیر را انتخاب کنید.

سئو سایت خبری چیست؟

سایت خبری همان طور که از نامش پیداست به سایتی گفته می شود که انواع محتواها و مطالب را در قالب خبری در سایت منتشر می‌کند.استفاده از سئو برای نمایش وبسایت خبری شما در صفحه اول و لینک اول گوگل بسیار اهمیت دارد.

اینکه سایت شما چقدر مخاطب دارد و این مخاطبان هر چند وقت یک بار به سایت شما سر می‌زنند نشانه‌ میزان اعتبار سایت خبری شما خواهد بود. در صورتی که به مرور بازدیدکننده بازگشتی سایت‌های خبری افزایش پیدا کند، این موضوع نشان‌دهنده این است که سایت خبری توانسته با ارائه محتوای جذاب و مناسب برای کاربران هدف خود، عده‌ای از آن‌ها را جذب کرده و به بازدیدکننده ثابت و همیشگی خود تبدیل کند.

مزایایی سئو سایت خبری چیست؟

افرادی که به دنبال اخبار هستند از تمام کاربران فضای وب صبر کمتری دارند. پس سرعت بالای یک وب سایت خبری نیز در اولویت قرار دارد. از جمله مزایای سئو سایت خبری برای این وب سایت ها این است که به بالا بردن سرعت سایت نیز کمک می‌کند.

1. کسب درآمد از طریق کاربرانی که تقاضای ارسال خبرنامه به ایمیل خود را دارند.
2. افزایش کسب درآمد از تبلیغات
3. افزایش اعتبار سایت در نزد مخاطب و پذیرش راحت‌تر اخبار
4. افزایش تعداد مخاطب فعال

6 رمز موفقیت در سئو سایت خبری

ساختار بهینه و ایده آل سایت های خبری مانند سایت های وبلاگ است. در سایت های خبری از یک طرف با پست ها و از طرف دیگر با طبقه بندی‌هایی مانند دسته ها و برچسب ها رو به رو هستیم. دقت داشته باشید که ساختار دسته بندی سایت های خبری، مانند صفحات خبرها از اهمیت بالایی برخوردار است و می بایست تمام تلاش خود را برای بهینه سازی آنها کنید.

6راهکاری که می توانید برای سئو سایت خبری استفاده کنید شامل:

  • دسته بندی محتوایی سایت خبری
  • بهینه سازی محتوایی سایت خبری
  • بهبود عملکرد و بهینه سازی فنی وب سایت
  • ساختن لینک های مرتبط
  • فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

سئوی سایت خبری

1- دسته بندی محتوایی سایت خبری

بدون شک تمام صفحات روزنامه ها از ستون های متنوعی تشکیل شده است که هر ستون حاوی اخبار متفاوتی می باشد. جالب است بدانید که صفحات وب نیز شباهت بسیار زیادی به صفحات روزنامه ها داشته و به بخش های متفاوتی تقسیم می شوند که هر بخش محتوای منحصر به فردی را در بر می گیرد.

طرح بندی صفحات وب که به منظور تقسیم بندی محتوایی صفحات در طراحی سایت صورت می پذیرد، با استفاده از تگ های معنایی تحت عنوان semantic انجام می شود.

بهتر است برای تمام خبرنگاران و نویسنده ها در وبسایت خبری خود یک سری نکات فنی سئو را آموزش بدهید که شامل:

A. استفاده از نوار جست و جو

استفاده از نوار جست وجو این امکان را به کاربر می دهد که بتواند به راحتی مقالات و اخبار مورد نظر خود را دنبال کند.

B. دسته بندی و برچسب ها

دسته بندی کردن مطالب و قرار دادن دسته های مادر در منو اصلی سایت ، یکی دیگر از نکاتی است که در وبسایت خبری باید رعایت شود.

C. استفاده از نان ریزه باbread crumb

نان ریزه یا breadcrumb مسیری که کاربر طی کرده تا به محتوای دلخواهش برسد را نشان میدهد.

D. ایجاد نقشه سایت

برای اینکه گوگل ساختار مطالب و سایت شما را بهتر درک کند ، نقشه وبسایت خبری خود را با ابزار Site Map Generation تهیه کنید و آنرا به کنسول گوگل لینک دهید و دقت کنید که سایت مپ شما به طور مرتب به روز رسانی میشود.

2- بهینه سازی محتوایی سایت خبری

اگر وب سایت شما یک سایت خبری است، موارد زیادی برای بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو در پیش رو دارید.

سایت های خبری سایت هایی هستند که به صورت مدام در حال نشر اخبار می باشند و از تعداد صفحات بسیار زیادی برخوردارند.

بهینه نوشتن محتوا و تولید اخبار و مقالات باکیفیت و کپی نشده ، در سایت خبری هم مانند تمام سایت های دیگر باعث رشد میشود.

A. انتخاب تیتر و عنوان مناسب

B. پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب و جذاب

C. افزایش سرعت ایندکس اخبار

سایت های شرکتی نیز از جمله سایت هایی هستند که انجام سئو برای آنها بسیار مهم است برای آشنایی با سئو سایت شرکتی می توانید مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

3- بهبود عملکرد و بهینه سازی فنی وب سایت

سئو (Search Engine Optimization) یا بهینه سازی موتورهای جستجو، فرآیندی است که جدای از اهمیت آن در زمان مناسب در موتورهای جستجوی معتبر ، می تواند بازدهی وب سایت را افزایش داده و موجب جذب مخاطبان بیشتری جهت بازدید از سایت شما شود.

شما باید سایت خبری خود را بر کنسول گوگل متصل کنید و تمام اخطارهای گوگل را بلافاصله رفع کنید. هر اشکال و خطا در عملکرد سایت باعث میشود کاربر دور بشود و اشتیاق خوانندگان برای دنبال کردن سایت خبری شما کمتر شود.

موارد بهینه سازی فنی سایت شامل:

A. سرعت بارگذاری اخبار

B. بهینه سازی تصاویر

C. کاهش حجم کد ها و فشرده سازی آنها

D. استفاده از سرور قوی برای سایت

E. برطرف کردن خطاهای سرچ کنسول

F. رسپانسیو و واکنش گرا بودن سایت

G. فعال کردن نسخه AMP برای کاهش سرعت بارگذاری سایت

H. استفاده درست از تگ های heading

I. توضیجات متا جذاب به همراه کلمه کلیدی برای هر خبر

سئو سایت های خبری

4- ساختن لینک های مرتبط

می‌دانید که اکثر سایت‌ها، حتی سایت‌هایی که توسط برخی متخصصین سئو بهینه سازی می‌شوند اهمیت زیادی به تولید لینک های داخلی به شکل اصولی نمی‌دهند و این یک فرصت برای شما است.

یکی از مهم ترین تکنیک های سئو سایت خبری، بحث ساخت لینک داخلی است. جالب است بدانید که بسیاری این فاکتور مهم سئو را جز تکنیک های سئو نمی‌دانند و از آن غافل هستند. شما با رعایت این فاکتور به شکل اصولی می‌توانید شاهد افزایش بازدید وبسایت خود شوید.

بهینه سازی لینک های داخلی نه‌تنها به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا شانس بازدید از سایر صفحات سایت شما در جهت رفع نیازهای خود را داشته باشند؛

همچنین می‌توانند به چگونگی حرکت خزندگان موتورهای جست و جو در صفحات سایت شما و دسته‌بندی آن‌ها نقش موثری را ایفا کنند. پس به شکل خلاصه لینک داخلی باعث بهبود ایندکس شدن آدرس های وبسایت شما در نتایج می‌شود.

5- فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

همه ما میدانیم یکی از معیارهای کلیدی در تعیین رتبه سایت، گرفتن بک لینک هایی با کیفیت از سایت های معتبر است. حال که لینک گرفتن از سایت های شناخته شده برای گوگل با اهمیت بوده و شبکه های اجتماعی هم اعتبار بالایی نزد گوگل دارد، پس چه جایی بهتر از اینستاگرام و توئیتر و باقی پلتفرم های اجتماعی که میتواند به ما در کسب جایگاه بهتر کمک کند.

A. شبکه‌ها‎ی اجتماعی مکان مناسبی برای معرفی سایت‌ها‎ می‎باشند. از طریق به اشتراک گذاری لینک مطالب می‎توان بازدیدکنندگان زیادی را به سمت سایت سوق داد.

B. در شبکه‌ها‎ی اجتماعی می‎توان محصولات و فعالیت خود را برای کاربران شرح داد تا از این طریق آنها را با کسب و کار خود آشنا نمود.

C. ساخت صفحات به نام سایت خود در شبکه‌ها‎ی اجتماعی، موجب دیده شدن و در نتیجه افزایش بازدید کنندگان خواهد شد.

D. بارگذاری پست‌ها‎ و مطالبی متناسب با حیطه فعالیت وب سایت، به معنای معرفی سایت برای کاربران شبکه‌ها‎ی اجتماعی می‎باشد.

E. برقراری ارتباط مستقیم با طرفداران و کسانی که در شبکه‌ها‎ی اجتماعی با ما در ارتباط هستند منجر به اطلاع یافتن از نظریات، پیشنهادات و انتقادات آنان است. اگر چه این امکان در وب سایت‌ها‎ نیز وجود دارد اما در شبکه‌ها‎ی اجتماعی به علت دسترسی آسان‎تر افراد، کارایی بیشتری دارد و تعامل میان کاربران و مدیران سایت بیشتر می‎شود که این امر به سئو سایت کمک می‎کند.

6- استفاده از کلمات کلیدی مناسب

در سایت های خبری این موضوع اهمیت بسیار بالاتری پیدا می کند، زیرا شما به جای آن که با یک بخش کوچک از جامعه در ارتباط باشید، مخاطب بسیار بزرگتری دارید، بنابراین یک سایت خبری موفق تمام اتفاقات و رویدادهای جامعه را دنبال می کند و بر اساس نیاز مخاطب و کلمات کلیدی که در گوگل جستجو می شود، اقدام به تولید و تهیه خبر می نماید.

هدف از سئوی سایت خبری افزایش مخاطب و در نتیجه افزایش ترافیک سایت است. بنابراین برای سئوی چنین سایت هایی باید به دنبال عباراتی باشید که مردم اخبار آن را بیشتر پیگیری می کنند.

شما با کلمات کلیدی سئو سایت خبری می‌توانید، سایت خود را به گونه‌ای بهینه‌سازی کنید که یافتن آن از طریق موتورهای جستجوگر راحت‌تر باشد. اگر درست این کار را انجام ندهید، کاربران با هزاران نتیجۀ موجود دیگر در موتورهای جستجوگر روبرو می‌شوند؛ بنابراین هیچ‌ شخصی سایت شما را نمی‌بیند.

به همین خاطر ایجاد کردن فهرستی از کلمات کلیدی مرتبط با اخبار روز، مهم‌ترین کاری است که برای سئو سایت خبری باید انجام شود تا با استفاده از آن‌ها رتبه بهتری از رقبایتان داشته باشید.

سخن آخر

موارد زیادی در هنگام سئو سایت خبری وجود دارد که می بایست به آنها توجه خاصی داشته باشید و ما سعی کردیم در این مقاله به موارد مهم که در سئو سایت خبری تاثیر گذار است بپردازیم.

اگر دارای یک سایت خبری هستید و قصد سرمایه گذاری بر روی آن را دارید مطمئنا به یک متخصص سئو با تجربه در فرایند کار نیاز خواهید داشت. ایجاد یک سایت خبری نیاز به هزینه هنگفتی دارد و در صورت اشتباه در مسیر تولید محتوا مطمئنا با شکست روبرو خواهید شد.

منبع: bit.ly pinterest

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart