خدمات تولید محتوا و بازاریابی محتوایی

مدیریت شبکه های اجتماعی

از زمانی که شبکه‌های اجتماعی پا به میدان گذاشتند، کاربران فقط برای ارتباط و تعامل با دیگران از آن استفاده می‌کردند و به مرور زمان، کسب و کارها از این فضا برای رشد و معرفی خود بهره بردند. در این جا بود که مفهوم مدیریت شبکه‌های اجتماعی مطرح شد. این کار به ظاهر ساده است، اما اگر مدیریت شبکه‌های اجتماعی به صورت اصولی و همراه با استراتژی نباشد، نه تنها وقت و هزینه خود را دور می‌ریزید، بلکه به هدف خود نخواهید رسید و حتی ممکن است گاهی نتیجه عکس بدهد. آژانس دیجیتال مارکتینگ پویا شما را در مدیریت شبکه‌های اجتماعی‌تان همراهی می‌کند تا فروش شما را از طریق شبکه‌های اجتماعی، به حدی برساند که شگفت‌زده شوید.

 
اینستاگرام
توییتر
تلگرام
لینکدین
چرا مدیریت شبکه‌های اجتماعی اهمیت دارد؟

همزمان با پیدایش شبکه‌های اجتماعی، مفهوم واژه “فاصله” تحت تاثیر قرار گرفت. به این صورت که کاربران این شبکه‌ها با وجود میلیون‌ها کیلومتر فاصله، می‌توانستند به سادگی با افرادی که حتی تا به حال آنها را ندیده‌اند، ارتباط داشته باشند. این تغییر در زندگی کاربران، کسب و کارها را هم دچار تغییراتی کرد و باعث شد تا آنها به فکر مدیریت شبکه‌های اجتماعی و استفاده از این فضای پرمخاطب و محبوب، برای معرفی برند خود بیافتند.
امروزه نیز می‌توان گفت بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی، برای همه کسب و کارها پرسود و موثر است و همه صاحبان بیزینس‌ها قادراند تا از خدمات شبکه‌های اجتماعی، در جهت معرفی برند، فروش محصولات و خدمات خود بهره ببرند.
مدیریت شبکه‌های اجتماعی به طور کلی به این معناست که شما تعامل با کاربران و همچنین تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی را مدیریت کنید. این کار تنها در انتشار پست و به روز بودن آن خلاصه نمی‌شود بلکه این ارتباط باید به صورتی باشد که طی آن کاربر به برند شما علاقه‌مند شود و بتوانید محصولات و یا خدمات خود را به فروش برسانید.
مدیریت شبکه‌های اجتماعی، باعث شد تا صاحبان کسب و کارها در این بستر به برقراری ارتباط موثر و هدفمند با مشتریان بالقوه خود بپردازند. اما اگر تا به حال به فکر ورود کسب و کارتان به شبکه‌های اجتماعی نبوده‌اید، فرصت طلایی برای معرفی خود را از دست داده‌اید.
همه شبکه‌های اجتماعی روزانه در حال جذب میلیون ها کاربر هستند و این حجم عظیم از کاربران که گاهی بی هدف در شبکه‌های اجتماعی، گشت و گذار می‌کنند، را می‌توان با یک استراتژی درست مدیریت شبکه‌های اجتماعی، به سمت مسیر دلخواه و کسب و کارهای مورد نظر هدایت کرد.
محبوبیت انجام خریدهای اینترنتی در سراسر جهان نیز موجب شده تا کاربران برای رفع نیازهای خود از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند. پس یک استراتژی اصولی و هدفمند در مدیریت شبکه‌های اجتماعی می‌تواند کسانی که به محصولات یا خدمات شما نیاز دارند را به سمت شما بکشاند.

تولید محتوا و مدیریت شبکه‌های اجتماعی

فعالیت در زمینه مدیریت شبکه‌های اجتماعی  به دو دسته تقسیم میشود:

دسته اول شامل فعالیت‌هایی است که در راستای تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شوند.

 دسته دوم اما مدیریت کلی شبکه‌های اجتماعی را به دنبال دارد که شامل تمامی تکنیک‌ها و فعالیت‌های مدیریتی است.

پس زمانی که از مدیریت شبکه‌های اجتماعی صحبت می‌کنیم، منظورمان تنها انتشار یک محتوای سرسری نیست، بلکه هدف انجام یکسری فعالیت‌های مورد نیاز و جذاب برای کاربران است تا آنها را از برند و کسب و کار خود آگاه کنیم و درنهایت محصولات و خدمات را به فروش برسانیم.

شرکت های دیجیتال مارکتینگ در سراسر کشور وجود دارند که میتواند در مدیریت شبکه‌های اجتماعی راهنمای شما باشند، اما نکته اینجاست که کارشناس شبکه‌های اجتماعی آنها تا چه حد بر اصول تولید محتوا و مدیریت شبکه‌های اجتماعی، که در قسمت بعد شرح خواهیم داد، مسلط است؟

پس اگر خودتان دانش و یا وقت مدیریت شبکه‌های اجتماعی‌تان را ندارید، ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ پوبا آماده‌ایم تا با همراهی یک تیم متخصص و مسلط به انواع شبکه‌های اجتماعی، مدیریت این بخش از کسب و کار شما را به دست بگیریم و نتیجه‌ی فوق‌العاده ای را خلق کنیم. ما با طراحی یک استراتژی قدرتمند که تمام اصول و نکات در آن رعایت شده ، مدیریت شبکه‌های اجتماعی شما را در مسیر رشد و ارتقای فروش پیش می‌بریم.

کدام شبکه اجتماعی برای کسب و کار شما مناسب‌تر است؟

برای شروع فعالیت در مدیریت شبکه‌های اجتماعی، باید مسیر خود را مشخص کنید. مسیر شما در واقع رسانه‌ای است که قصد دارید از طریق آن، ارتباط و تعامل خود را با کاربران انجام دهید.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی بسته به نوع رسانه مورد استفاده متفاوت است، زیرا هر یک از شبکه‌های اجتماعی دارای قابلیت‌ها و امکاناتی هستند که کار با آنها را نیز متمایز می‌کند. و بدیهی است که یک رسانه واحد برای همه کسب و کارها جواب نمی‌دهد!

در ادامه از بحث مدیریت شبکه‌های اجتماعی، انواع شبکه‌های اجتماعی، انواع محتوای تولیدی و نکات مثبتی که برای هر کسب و کار به همراه دارد را شرح می‌دهیم:

اینستاگرام

امروزه اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است و قابلیت‌های آن باعث شده تا کسب وکارها نیز از این فضا برای معرفی خود استفاده کنند. اگر کسب و کار شما از نوع B2C است، این رسانه بسیار به کارتان می‌آید. زیرا کاربران آن بیشتر افرادی هستند که برای سرگرمی از آن استفاده می‌کنند و این یعنی بهترین فرصت برای معرفی محصولاتی که بیشتر مردم از آن استفاده می‌کنند. مانند؛ کیف، کفش، پوشاک، لوازم آرایشی و … . مدیریت این شبکه اجتماعی نیز با وجود قابلیت‌هایی که روز به روز به آن اضافه می‌شود، پیچیده‌تر شده است.
برخی نکات برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی که به کارتان می‌آید:
* پست‌های بدون هشتگ منتشر نکنید.
* استفاده به‌جا از استوری، هایلایت، پست و IGTV
* ارتقای اکانت به حالت بیزینس و دسترسی به قابلیت‌های بیشتر
* BIO دقیق و مرتبط و …

پینترست

پینترست یکی از شبکه‌های عالی برای انتشار محتوا است البته محتوای تصویری.
اگر کسب و کار شما به گونه‌ایست که محتوای تصویری در مقایسه با متن بیشترین استفاده را در انتقال هدفتان دارد، می‌توانید از امکانات این رسانه بهره‌مند شوید.
کسب و کارهایی با محور اصلی؛ دکوراسیون، مد و پوشاک، ورزش و … می‌تواند در این شبکه بسیار موفق باشند.

لینکدین

این شبکه‌ اجتماعی به صورت کاملا حرفه‌ای و رسمی در بحث کارآفرینی فعالیت می‌کند و این به آن معناست که خبری از محتواهای شخصی و غیرکاری نیست و حتی ساخت اکانت شخصی ممنوع است.
این شبکه یک بستر مناسب و حرفه‌ای برای کسب و کارهای از نوع B2B است.

تلگرام

درست است که با وجود قابلیت‌های بالای اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی، کمتر کسی از تلگرام استفاده می‌کند. اما این شبکه اجتماعی هم مخاطبان خاص خودش را دارد و تا جایی که مخاطب باشد، کسب و کار نیز امکان حضور دارد. و همچنین بیشتر کسب و کارهای موجود در آن نیز از نوع B2C است.

توئیتر

توئیتر امروزه بسیار محبوب شده است زیرا شاخه اطلاع رسانی یا اخبار را نیز درون خود جای داده است. در کنار انتشار اخبار، کاربران موضوعات جدی و طنز را به اشتراک گذاشته و مورد بحث قرار می‌دهند. هشتگ گذاری و ریتوئیت نیز از جمله مهم‌ترین واکنش‌هایی که در این شبکه اجتماعی اتفاق می‌افتد و بسیار تاثیرگذار است.

یوتیوب

یوتیوب منبعی فوق‌العاده عظیم از محتوای ویدئویی است، که مخاطبان بسیار زیادی نیز دارد. اگر کسب و کار شما محتوای ویدئویی زیادی تولید و منتشر می‌کند، بهتر است این شبکه ‌اجتماعی عالی را از دست ندهید و محتواهای تصویری خود را در جهت برقراری تعامل و ارتباط با جامعه هدف، را به اشتراک بگذارید.

فیسبوک

یک شبکه اجتماعی محبوب برای بیشتر افراد جامعه که در آن ارتباط و تعامل خود را با دوستان و آشنایان انجام می‌گیرد. وجود دو بخش شخصی و عمومی برای هر کاربر و امکانات بی‌نظیر دیگر آن سبب شد تا از محبوب‌ترین‌ها در دنیای رسانه‌های دیجیتال به شمار آید.
کسب و کارهای مختلف نیز از طریق آن به درآمد می‌رسند. پس با کمی تحقیق متوجه خواهید شد که برای کسب و کار شما سودمند است یا خیر.

طراحی یک استراتژی قدرتمند برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی

انجام مدیریت شبکه‌های اجتماعی، در هر نوع شبکه‌ای که باشد، نیازمند این است که هدف خود را تعیین کنید. یعنی در ابتدای امر به صورت واضح و روشن باید بدانید که هدف شما برای برقراری ارتباط در آن شبکه اجتماعی دقیقا چیست؟
تعیین هدف از برقراری تعامل با کاربران، در مدیریت شبکه‌های اجتماعی بسیار تاثیرگذار بوده و به شما کمک می‌کند تا بدانید در این شبکه اجتماعی برای رسیدن به این مقصد، چه راه‌هایی پیش رو دارید.
در مرحله بعد لازم است با کمک یک آنالیز دقیق، ویژگی‌ها و شرایط مخاطبان را شناسایی کنید تا در امر تولید محتوا بتوانید بهترین نوع محتوا را برای جذب مخاطب انتخاب کنید.
رعایت این نکته در مدیریت شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود تا تولید محتوای شما به صورت هدفمند انجام شود و مخاطبان هدف خود را به سادگی به سمت محصولات و خدمات خود بکشانید.
محتواها انواع مختلفی دارند از جمله؛ استاپ موشن، بنرهای تبلیغاتی و آگاهی دهنده، اینفوگرافی، موشن‌گرافی و … .
کسب و کارها نیز با توجه به شبکه ‌اجتماعی که قصد دارند در آن فعالیت کنند، مخاطبان و نوع کسب و کار، یکی از این قالب‌ها را انتخاب می‌کنند.
محتواها در هر قالبی که تولید شوند، باید جذاب و گیرا باشند و حداکثر تناسب را با کسب و کار مورد نظر داشته باشند. منظور از تناسب این است که محتوا از نظر رنگ‌بندی، نوع و … بیشترین همخوانی را با برند داشته باشد.
به عنوان مثال؛ اگر کار بازاریابی و مدیریت شبکه‌های اجتماعی برای یک شرکت تولیدکننده قطعات صنعتی انجام می‌شود، استفاده زیاد از رنگ‌های به اصطلاح پرانرژی و شاد و تم فانتزی محتواها، بسیار غیرحرفه‌ای و مضحک خواهد بود.

قسمت بعد در مدیریت شبکه‌های اجتماعی، زمان انتشار محتواها می‌باشد. اگر فعالیت شبکه‌های اجتماعی یک کسب و کار به صورت نامنظم و نامرتب باشد، اعتماد به آن برند از بین می‌رود.
در مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود همیشه به خاطر داشته باشید که اکثر کاربران شبکه‌های اجتماعی باهوش‌اند، اما فراموشکار!!! و این یعنی اگر محتواهای شبکه های اجتماعی خود را به صورت دوره‌ای و منظم منتشر نکنید، کاربران به سادگی شما را فراموش خواهند کرد. پس در مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود، نظم و ترتیب را در اولویت قرار دهید.
شلختگی در انتشار محتواها، علاوه بر اینکه باعث فراموشی می‌شود، برندینگ یا آگاهی از برند شما را نیز با شکست رو به رو می‌کند.
برگزاری کمپین‌ها و مسابقات نیز امروزه در برخی از شبکه‌های اجتماعی انجام می‌گیرد و جزء بخش‌های مدیریت شبکه‌های اجتماعی به حساب می‌آید.
نکته دیگر که در مدیریت شبکه‌های اجتماعی نقش مهمی دارند، این است که تعامل و ارتباط خود را صرفا در انتشار مطالب خلاصه نکنید. محتواها هر چقدر هم که از دید خودتان عالی به نظر برسند، کافی نیست. زیرا اگر پاسخگوی نیاز مخاطبان‌تان نباشد، بی فایده است. پس برای یک مدیریت شبکه‌های اجتماعی موفق، کامنت‌های مخاطبان را با حوصله و دقت بررسی کنید، و نیازهای روزمره آن‌ها را از این طریق پیدا کنیدو آنها را رفع کنید.

ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی


امروزه برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی ابزارهایی معرفی شده‌اند که امکانات مدیریتی سودمندی را در اختیار شما قرار می‌دهند. با استفاده از این ابزارها می توانید چند شبکه اجتماعی را در یک جا و به سادگی مدیریت کنید، ساعت‌ها و روزهای انتشار محتواها را مشخص کنید و کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی خود را سازماندهی کنید.
برخی از این ابزارها نسخه اندروید و IOS نیز دارند که آزادی عمل بیشتری را در مدیریت شبکه‌های اجتماعی در اختیار شما قرار می‌دهند. در ادامه چند ابزار محبوب و فوق‌العاده برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی را نام می‌بریم:
* Hootsuite
* MeetEdgar
* Buffer
* Sprout Social
* Mention

تعرفه و قیمت مدیریت و تولید محتوای شبکه های اجتماعی

همان طور که در همه کسب و کارها وجود دارد، عواملی بر تعرفه و قیمت‌ها اثرگذاراند. در تولید محتوا و مدیریت شبکه‌های اجتماعی هم با توجه به میزان فعالیتی که صورت می‌گیرد و میزان رضایت و بازدهی، اختلاف قیمت‌هایی وجود دارد.
تعرفه و قیمت‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی، به دو بخش مدیریت شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوای آنها تقسیم می‌شود. در ادامه نکاتی که در قیمت گذاری موثر است، هرکدام از این دو بخش را به اختصار شرح می‌دهیم:

تعرفه مدیریت شبکه‌های اجتماعی

زمانی که وقت یا آشنایی لازم را ندارید، برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود، کارشناس متخصصی را به کار می‌گیرید. و یا اینکه مدیریت شبکه‌های اجتماعی کسب و کار خود را به یک شرکت دیجیتال مارکتینگ می‌سپارید.
شرکت های دیجیتال مارکتینگ براساس خدماتی که در پکیج خود مشخص کرده‌اند، تعرفه خود را مطرح می‌کنند. پکیج های مدیریت شبکه‌های اجتماعی، شامل اطلاعات دقیقی از اقداماتی است که در شبکه اجتماعی شما صورت خواهند گرفت.

 تعرفه تولید محتوا شبکه‌های اجتماعی

تولید محتوا نیز با توجه به نوع و قالب محتوایی که توسط صاحبان کسب و کارها انتخاب می‌شود، قیمت گذاری می‌شود. شرکت های دیجیتال مارکتینگ و تبلیغاتی موظف اند تا محتواهای جذاب و تاثیرگذار تولید کنند و همه جوانب را در نظر بگیرند.
روشن است که کیفیت محتواها، یک صفت کمی نیست و نمی‌توان آن را در قیمت گذاری ها لحاظ کرد و این نکته به حرفه‌ای بودن تیم تولید محتوا بستگی دارد. موفقیت در مدیریت شبکه‌های ‌اجتماعی، برند شما را تا حد چشمگیری محبوب خواهد کرد و در نهایت به فروش رویایی خواهد رساند.
ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ پویا جمع شده‌ایم تا مدیریت شبکه‌های اجتماعی شما را به دست بگیریم تا از این طریق به یک کسب و کار پرسود و بی‌نظیر برسید. همچنین در مدیریت شبکه‌های اجتماعی شما نکات هدف‌گیری درست، نظم، شناخت مخاطبان و … را رعایت می‌کنیم، تا شما در برقراری ارتباط با مخاطبان خود موفق‌تر از پیش عمل کنید و ارتباطی پویا و طولانی مدت را با آنان حفظ کنید.

فرایند مدیریت و تولید محتوا شبکه های اجتماعی

Step Of Content Management

تعیین پرسونا

تعیین پرسونا در فرایند تولید محتوا یکی از مهم ترین و اساسی ترین گام ها است. با تعیین دقیق پرسونا مشتری شما می توانید تولید محتوا متناسب با سلیقه و ویژگی های مشتری خود داشته باشید و بیشترین بازدهی را بدست آورید.

تعیین استراتژی محتوایی

تعیین استراتژی مهم ترین گام در هر نوع فعالیتی است. با ایجاد استراتژی مناسب می توانید مسیر درست را شناسایی کنید و با اطمینان خاطر در آن قدم بردارید. در فرایند تولید محتوا نیز ارائه مسیر توسط افراد متخصص یکی از اساسی ترین عوامل است.

تولید محتوا

بعد از تعیین پرسونا و استراتژی مناسب، تولید محتوا باکیفیت و با ارزش می تواند نقش مهمی را در جذب مخاطبان و مشتریان برای هر کسب و کاری داشته باشد. بدون وجود محتوا قوی، بهترین استراتژی ها نیز نمی تواندد پاسخگو نیاز کاربران باشد.

تحلیل محتوا

پس از تولید محتوا، آنالیز و بررسی بازخورد کاربران توسط ابزارهای مناسب این امکان را به شما می دهد تا نتیجه کار را آنالیز کنید و نقاط ضعف و قوت خود را بدست آورید.

تولید محتوا پایه اینستاگرام

(ماهیانه)
1/4 میلیون تومان
 • 30 عدد پست در ماه
 • روزانه 3 عدد استوری
 • طراحی تم اختصاصی
 • آنالیز و تحلیل رقبا
 • استراتژی هشتگ گذاری
 • ادمین اختصاصی

تولید محتوا پایه اینستاگرام

(ماهیانه)
2/1 میلیون تومان
 • 40 عدد پست در ماه
 • روزانه 4 عدد استوری
 • طراحی تم اختصاصی
 • آنالیز و تحلیل رقبا
 • استراتژی هشتگ گذاری
 • ادمین اختصاصی

تولید محتوا پایه اینستاگرام

(ماهیانه)
2/6 میلیون تومان
 • 60عدد پست در ماه
 • روزانه 5 عدد استوری
 • طراحی تم اختصاصی
 • آنالیز و تحلیل رقبا
 • استراتژی هشتگ گذاری
 • ادمین اختصاصی

کیفیت خدمات

تمامی خدماتی که شما برای موفقیت در کسب و کارتان نیاز دارید توسط متخصصان شرکت دیجیتال مارکتینگ پویا با بهترین کیفیت و در سریع ترین زمان انجام می شود.

برنامه منظم

در آژانس دیجیتال مارکتینگ پویا تمامی فرایندها متناسب با تقویم محتوایی انجام می گیرد و تمامی پست ها و استوری ها به صورت منظم و متناسب با نیاز شما در پیج شما قرار خواهند گرفت.

پکیج های متنوع

تیم ما با ارائه پکیج های مختلف این امکان را برای شما ایجاد کرده است تا با هر بودجه بتوانید از خدمات ما استفاده کنید و تجربه ای به یاد ماندنی را با ما داشته باشید.

شرکت دیجیتال مارکتینگ پویا

اگر همچنان سوالی در ذهن دارید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید!

برای مشاوره و اطلاع از تعرفه ی خدمات سئو یا بهینه سازی سایت با کارشناسان ما در تماس باشید