چگونه کلمات کلیدی مناسب پیدا کنیم؟ | 7 ابزار پیدا کردن کلمات کلیدی
Search
Close this search box.

چگونه کلمات کلیدی مناسب پیدا کنیم؟

زمان مطالعه: 8 دقیقه
چگونه کلمات کلیدی مناسب پیدا کنیم؟

لیست محتوا

Contents

از مهمترین مسائلی که باید در تولید محتوا و بهینه سازی وب سایت ها به آن توجه ویژه ای داشت، پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب است. میتوان گفت کلمات کلیدی همان کلمات یا عباراتی هستند که باعث افزایش بازدید سایت و دیده شدن آن در نتایج جست و جو گوگل میشود.

همانطور که میدانید برای آن که بتوانید امتیاز خوبی را از گوگل کسب کنید باید محتواهایی متناسب با حوزه کاری خود در آن انتشار و اصول سئویی را در آن به بهترین نحو رعایت کنید . این کار موجب میشود تا جناب گوگل سایت شما را در لیست جست و جوهای خود به مخاطبانش نمایش دهد.

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب چه کاربردی برای وب سایتمان دارد؟

در جواب این سوال باید گفت پیدا کردن کلمات کلیدی باعث میشود تا محتوای شما آسان تر پیدا شده و در نهایت بازدید از سایت شما افزایش پیدا می‌کند.
هم چنین پیدا کردن کلمات کلیدی تاثیر مثبتی در بازاریابی آنلاین دارد. به طوری که میتوان عرضه تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)، متا و بهبود سئو سایت را به وسیله‌ی آن انجام داد.

پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب یکی از مهم ترین موارد در انجام خدمات سئو است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

حال که با اهمیت به کار بردن کلمه کلیدی در محتوا و مقاله ها آشنا شدید، لازم است تا آموزش پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب را در اولویت کارهای خود قرار دهید.

ما در این مقاله به معرفی چند نمونه از ابزارهایی که در پیدا کردن کلمات کلیدی کاربرد بسیاری دارد، می پردازیم. با به کارگیری این ابزارها میتوانید به افزایش ارزش محتوا خود از نظر سئو و هم چنین رفتن به بالاترین جایگاه در صفحه اول گوگل کمک کنید. پس پیشنهاد ما به شما این است که تا انتها مقاله همراه‌مان باشید.

معرفی7 ابزار برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب

یکی از چالش هایی که بیشتر سئوکاران مبتدی با آن روبه رو هستند، پیدا کردن کلمات کلیدی پر جست وجو برای محتواهای سایت است . زیرا این کلمات نقش بسیار مهمی را در سئو وب سایت ها برعهده دارند. حال به این سوال که چه ابزارهایی برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب کارآیی دارد؟ مواجه میشویم. در این بخش میخواهیم شما را با چند نمونه از ابزارهای پرکاربرد آشنا کنیم.

پیشنهادات گوگل

جناب گوگل همیشه به دنبال آن است تا بهترین و مفیدترین نتایج را برای کاربران خود نمایش دهد تا آنها را به صفحاتی که نیاز کاربر را برطرف می‌کند، هدایت کند. تنها با تایپ کلمه اصلی مورد نظرتان در کادر جست و جو میتوانید پیشنهاداتی که گوگل برایتان دارد را مشاهده کنید.

با دیدن عباراتی در قسمت پیشنهادات گوگل ، متوجه خواهید شد که بازدید کننده های زیادی این عبارت را در موتور جست و جو گوگل سرچ کرده اند.

هدف از پیدا کردن کلمات کلیدی در قسمت پیشنهادات گوگل این است که کاربر را به نزدیک ترین پیشنهاد که محبوبیت و میزان سرچ بالایی دارد برساند.

استفاده از بخش پیشنهادات گوگل به این صورت است که کلمه مورد نظر خود را در قسمت سرچ گوگل تایپ کرده ، سپس در زیر کادر جست و جو لیستی باز میشود و حداکثر 10 عبارت کلیدی که جزء محبوبترین عبارت های مرتبط با کلمه مورد نظر است را نشان میدهد.

همچنین پیدا کردن کلمات کلیدی اصلی که با ارزش ترین کلمات هستند، برای تبلیغات PPC به کاربر پیشنهاد میشود.

کلمات کلیدی طولانی یا همان کلمات دم دراز هم که از 3 تا 5 عبارت تشکیل میشود،میتواند به کاربر در پیدا کردن کلمات کلیدی یک آیتم خاص کمک کند. باید گفت کلمات کلیدی دم دراز اغلب نسبت به سایر کلمات کلیدی کمتر جست و جو میشود.

توصیه میشود هر عباراتی که متناسب با سایت و یا محصولاتتان است را در قسمت جست و جو گوگل بنویسید.

Related searches Google

یکی از روش های پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای سایت و محتوای خود ، بهره گیری از Related searches Google است . اگر دقت کرده باشید بعد از تایپ کلمه‌ی مورد نظر و فشردن کلید Enter در قسمت انتهایی صفحه‌ی اول گوگل و بعد از آخرین نتیجه، 8 عبارت در داخل کادر نمایش داده میشود که متناسب با کلمه اصلی مورد نظرتان بوده و از آنها میتوانید در پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب کمک بگیرید.

Google Keyword Planner

این ابزار در پیدا کردن کلمات کلیدی میتواند به عنوان یک راهنما در کنارتان باشد.Google Keyword Planner یکی از ابزارهایی است که به واسطه‌ی آن متوجه میشوید که کدام کلمات در بین بازدید کننده ها از میزان محبوبیت بالایی برخوردار بوده و این ابزار ترجیح میدهند کدام یک را به عنوان یک کلمه کلیدی در نظر بگیرید.

در قسمت your productor service هر تعداد کلمه کلیدی که تاکنون پیدا کردید را تایپ نموده و سپس بر روی دکمه get ideas کلیک کنید . در نهایت پس از بررسی به شما نشان میدهد که چه تعداد سایت این کلمه را به عنوان کلمه کلیدی اصلی خود به کار گرفته اند. هم چنین در صورت نیاز کلمه کلیدی که مد نظرتان است را با کلمه کلیدی مناسبتری اصلاح میکند و میانگین تعداد دفعاتی که در دو ماه گذشته این کلمه سرچ داشته است را نمایش میدهد.

 

بررسی کلمات کلیدی در گوگل

Google Trends

Google Trends ابزاری است که به وسیله‌ی آن میتوانید جست و جوهای فصلی کاربران را بررسی کنید.

در Google Trends به شما این امکان داده میشود تا به تفکیک زبان و موقعیت جغرافیایی بررسی کنید که در حال حاضر کاربران چه کلماتی را سرچ کرده و از کدام استفاده می‌کنند.

از قابلیت های بی نظیر این ابزار در پیدا کردن کلمات کلیدی میتوان به مقایسه چند کلمه با هم و امکان جستجو در دسته بندی های مختلف اشاره کرد.

در قسمت کلمات کلیدی مرتبط دو گزینه Top و Rising مشاهده می‌کنید که با انتخاب گزینه Top کلماتی که سرچ بالایی داشته در اختیارتان قرار میدهد ولی در قسمت Rising کلمه هایی را نشان میدهد که در چند هفته اخیر Trend شده اند

Semrush

وب سایت Semrush از ابزارهایی است که در پیدا کردن کلمات کلیدی میتواند نقش موثری داشته باشد.

خدماتی که Semrush در اختیار کاربر قرار میدهد پولی بوده، اما باید گفت پس از ثبت نام در آن میتوانید از 10 جست و جو به صورت رایگان بهره مند شوید. هم چنین با ساخت اکانت های بیشتر در Semrush میتوانید تعداد جستجوهای رایگان بیشتری داشته باشید.

مقایسه نتایج در کشورها و شهرهای مختلف،کلمات کلیدی مرتبط با کلمه مورد نظر و هم چنین نمایش بهترین محتواهایی که از این کلمه کلیدی استفاده کرده اند، از قابلیت های Semrush به شمار می آید.

لازم به ذکر است اگر سایت چند زبانه دارید و از کلمات کلیدی انگلیسی هم میخواهید رتبه بگیرید، Semrush میتواند یکی از بهترین ابزار ها در پیدا کردن کلمات کلیدی باشد.

Keywordtool.io

Keywordtool.io در چندین محیط کلمات کلیدی مناسب را پیدا میکند و خبر خوب اینکه جزء وب سایت هایی که از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند. کاربر میتواند با انتخاب زبان فارسی یا افغانی به کلمات کلیدی مرتبط با جست و جو خود دسترسی پیدا کند.

Keywordtool.io یک ابزار رایگان اما پرقدرت است که در پیشنهاد کلمات کلیدی طولانی پر جست و جو حرف اول را میزند. همانطور که میدانید نرخ تبدیل کلمات کلیدی طولانی بالا بوده و رقابت بر سر آنها کم است.

KWFinder

میتوان گفت عنوان بهترین ابزارها برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب متعلق به وب سایت KWFinder می باشد.

ویژگی منحصر به فرد این وب سایت Keyword SEO Difficulty بوده که به واسطه آن میتوانید بررسی کنید رقابت بر سر کلمه مورد نظر شما به چه شکل است. اگر عددی که در کنار هر کلمه مشاهده می‌کنید به 100 نزدیک باشد میتوانید متوجه شوید رقابت بر سر این کلمه کلیدی بالا بوده و رتبه گرفتن از آن دشوار است .

به این نکته توجه کنید اگر عدد بالای 45 باشد،نتیجه گرفتن دائمی از این کلمات تلاش و زمان فراوان را می‌طلبد، پیش پیشنهاد می‌کنیم بررسی را بر روی کلمات دیگر انجام دهید.

با عضو شدن در این وب سایت میتوانید از خدمات آن به صورت رایگان بهره مند شوید. باید این نکته را خاطر نشان کرد که متاسفانه KWFinder از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند، اما میتوانید از حالت پیش فرض آن برای پیدا کردن کلمات کلیدی خود استفاده کنید.

روش هایی که سئوکاران برای پیدا کردن کلمات کلیدی باید بدانند!

در این قسمت میخواهیم روش هایی که سئوکاران باید برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب به آن مسلط باشند را بیان کنیم.

 

کلمات کلیدی ارگانیک

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی از روش هایی است که به وسیله آن میتوان کلمات کلیدی مناسب را پیدا کرد. در یوتیوب، اینستاگرام و توئیتر میتوانید به پیشنهادات و نتایجی که بیشتر ترند هستند، دسترسی داشته باشید .

زیرا شبکه های اجتماعی با توجه به تعداد بالایی که کاربر در آن فعالیت می‌کنند به راحتی میتواند به شما نشان دهد، کدام کلمات کلیدی ارزش و محبوبیت بالایی دارند.

برای آشنایی با کال تو اکشن CTA می توانید مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

آنالیزور ها

آمارگیرهایی مانند گوگل آنالیتیکس امکاناتی مانند نرخ تبدیل بازدید کنندگان به مشتریان، تحلیل رفتار آنها و مشاهده کانال های ورودی و …در اختیار سئوکاران قرار میدهد و نقش بسیار مهمی را در مشخص کردن استراتژی سئوی سایت شما برعهده دارد.

با استفاده از آنالیزورها میتوانید به طور کلی به آمار کلماتی که منجر به هدایت بازدیدکننده به سایت شما میشود،دسترسی داشته باشید.

پیداکردن کلمات کلیدی اصلی که موجب شده گوگل کاربران خود را به سمت شما سوق دهد، میتواند شما را به نتایج خوبی برساند به طوری که با بررسی و تحقیق بر روی همان کلمات میتوانید نرخ تبدیل سایت خود را بالا ببرید.

به عنوان مثال شما یک عبارت را جست و جو کرده اید که صفحه ای به این عنوان در گوگل وجود ندارد و جناب گوگل تنها چند نتیجه را برایتان نمایش میدهد. حال شما میتوانید از این فرصت استفاده کنید و با انتشار محتواهایی با همین عنوان یا نزدیک به آن، بازدید کنندگان زیادی را به سمت خود روانه کنید.

چک کردن گزارش تبلیغات

تبلیغات کلیکی یا همان PPC که از طریق گوگل ادز انجام میگیرد میتوان گزارشاتی مانند نرخ کلیک و عبارات ارجاع شده را در اختیارتان قرار دهد.
اطلاعاتی که گوگل ادز ارائه میدهد عبارت هایی هستند کاربران نسبت به آن توجه ویژه ای داشتند و نشان میدهد کدام کلمات ارزش این را دارند تا به عنوان کلمه کلیدی انتخاب شوند.

بررسی سایت های پرسش و پاسخ

وب سایت هایی وجود دارند که در آن کاربران درباره موضوعات مختلف به پرسش و پاسخ مشغول هستند. وب سایت های داخلی مانند نی نی سایت و… ،وب سایت های خارجی مانند Ask ، Yahoo Answers ، LinkedIn Answers نمونه سایت هایی هستند که در آن میتوانید سوالاتی که در مورد موضوعات متنوع پرسیده میشود و هم چنین جواب هایی که داده میشود رصد کنید.

سوالات همواره میتواند همیشه به عنوان یک تیتر جذاب یا کلمه کلیدی استفاده شوند. ویژگی خوبی که این وب سایت ها دارند، این است که میتوانید عبارات طولانی را پیدا کنید که رقابت میان آنها ساده تر است. در نتیجه احتمال رتبه گرفتن شما و صدر نشینی در گوگل افزایش می‌ یابد .

اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که همه سوالاتی که در آنجا مطرح میشود مناسب نبوده بنابراین شما می بایست تمامی جوانب را برای پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب در نظر گرفته و آنها را بررسی کنید.

نگاهی به ویکی پدیا

بزرگترین دانش نامه آزاد متعلق به ویکی پدیا است. ویکی پدیا برای کاربران اینترنت یک مرجع رسمی و شناخته شده به شمار میرود.

با توجه به دقتی که نویسندگان و اعضای ارشد در بررسی مقالات ویکی پدیا دارند، موجب شده تا جزء برترین های نتایج گوگل محسوب میشود

برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب، Title ، Descriptionو Headingsهایی که در مقالات ویکی پدیا به کار میرود میتواند کمک بسزایی به شما کند.

هم چنین در قسمت انتهایی هر مقاله بخشی به نام جستارهای وابسته بوده که در آن به کاربر تعدادی صفحه مشابه نشان داده که به وسیله آن میتوانید کلمات مرتبط را پیدا کنید.

سخن آخر

همانطور که گفته شد پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب از نظر سئو و رتبه گرفتن از گوگل کار بسیار با اهمیتی است. اینکه “چگونه میتوان کلمات کلیدی مناسبی را پیدا کرد؟” از جمله سوالاتی است که سئوکاران مخصوصا سئوکاران مبتدی همیشه در گوشه ذهن خود دارند.

ما در این مقاله سعی کردیم با معرفی چند نمونه از ابزارهای پیدا کردن کلمات کلیدی و هم چنین بیان روش هایی در این زمینه شما را در این امر یاری کنیم.

در انتها باید گفت استفاده از چندین ابزار مختلف و بررسی نتایج هریک به صورت همزمان به شما در پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب کمک بزرگی می‌کند.

 

منبع: bit.ly twitter.com

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart