6 ایده خلاقانه و رایگان کسب درآمد با گوشی | پویا مارکتینگ
Search
Close this search box.

6 ایده خلاقانه و رایگان کسب درآمد با گوشی

زمان مطالعه: 11 دقیقه
کسب درآمد با گوشی

لیست محتوا

Contents

تلفن همراه با ۲۰ سال تاخیر در سال ۱۳۷۲ به ایران وارد شد. در ابتدا استقبال چندانی برای خرید موبایل از سوی مشتریان صورت نگرفت، به طوریکه شرکت مخابرات افرادی را استخدام کرد تا بتوانند کار بازاریابی موبایل را انجام دهند و مشتری جذب کنند. سرانجام بعد از تبلیغات فراوان در سال ۱۳۷۴ تقریبا ۱۰ هزار نفر، متقاضی دریافت تلفن همراه شدند. در سال ۲۰۰۷ بود، که شرکت اپل اولین گوشی هوشمند خود را به بازار عرضه کرد و توانست تحول بزرگی را در این حوزه ایجاد کند.

از آن زمان گوشی‌های هوشمند توانستند تحول عظیمی در دنیای ارتباطات و کسب و کار اینترنتی ایجاد کنند. به طوریکه در سال ۲۰۱۱ سرمایه‌گذاری بسیاری، در این حوزه صورت گرفت و کسب درآمد با گوشی همه گیر شد.

با توجه به رونق کسب و کارهای اینترنتی دیجیتال مارکتینگ اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است آژانس دیجیتال مارکتینگ پویا به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین مسیر را انتخاب کنید.

بیش از 60% ترافیک اینترنت جهان را دستگاه های تلفن همراه در اختیار دارند، در حال حاضر افراد زیادی روزانه با گوشی کار می‌کنند. اینترنت بستر بسیار خوبی را برای کسب درآمد با موبایل فراهم کرده و رقابت در آن هر روز بیشتر می شود. بدلیل دسترسی راحت همه به موبایل و تعداد زیاد کاربران اسمارت فون ها، آشنایی با روش های موثر و کسب درآمد بصورت آنلاین بسیار مهم است.

کسب درآمد با گوشی

پیش از اینکه اینترنت بر روی موبایل‌ها به صورت فراگیر و به آسانی در اختیار همه‌ی افراد قرار گیرد، تبلیغات پیامکی یکی از راه‌های کسب درآمد با موبایل بود. با توسعه‌‌ی زیر ساخت‌ها و امکان اتصال موبایل به وای‌فای و راه‌اندازی شبکه‌ی اینترنت همراه، راه‌های کسب درآمد با گوشی، شکل تازه‌ای به خود گرفتند.
مزیت مهم در کسب درآمد با گوشی این است که به هیچ هزینه‌ی اولیه‌ای نیاز ندارد. امروزه همه‌ی افراد یک تلفن همراه هوشمند دارند و می‌توانند با همان گوشی تلفن همراه‌شان به یک درآمد سرشار برسند.

آیا درآمد داشتن با موبایل به سرمایه خاصی نیاز دارد؟

بسیاری از افراد بخصوص در ایران تصور می کنند برای راه اندازی کسب و کار حتما باید سرمایه زیادی داشته باشند. داشتن یک کسب و کار با سوددهی بالا برای بسیاری از افراد به رویایی دست نیافتنی تبدیل شده است. اما امروزه کسب در آمد با گوشی رواج چشم‌گیری پیدا کرده، مهمترین مزیت این کار، درآمدزایی بدون سرمایه است. امروزه همه‌ی افراد یک تلفن همراه هوشمند دارند؛ که می‌توانند با استفاده از آن به یک درآمد سرشار برسند. ولی این درآمد ها با استفاده از گوشی و بدون نیاز به سرمایه انجام می‌گیرد و مطمئنا این مشاغل، همیشه یک‌ سری مزایا و معایب دارند.

 

راه های کسب درآمد با گوشی برای نوجوانان

مزایای کسب درآمد بدون سرمایه

 • عدم نیاز به سرمایه زیاد برای راه اندازی کسب و کار .
 • داشتن تایم آزاد و کار کردن به صورت دور کار در منزل.
 • در این شغل ها خودتان رئیس خودتان هستید.
 • هزینه‌ای بابت رفت و آمد خرج نخواهید کرد.
 • برای ایده پردازی آزادی کامل دارید و متناسب با تلاش خود، راه های خلاقانه و درآمد بالاتری در انتظار شماست.

معایب کسب در آمد بدون سرمایه

 • بدون سرمایه یا با سرمایه اندک، کسب و کارها با سرعت کمتری پیش می روند.
 • بدون داشتن سرمایه امکانات کمتری در اختیار خواهید داشت و سرعت پیشرفت شما به همان میزان کمتر خواهد شد.
 • با داشتن سرمایه می توانید بازاریابان و ایده پردازان زیادی را استخدام کنید و به درآمد بیشتری برسید. اما بدون سرمایه این مسیر دشوارتر خواهد بود.

6 روش‌ کسب درآمد بدون سرمایه

کسب درآمد با گوشی بدون سرمایه گذاری یکی از بهترین راه هایی است که می توانید در پیش بگیرید.

1- بازاریابی وابسته یا همکاری در فروش

افیلیت مارکتینگ جز روش‌های بازاریابی است که می‌تواند تأثیر مستقیم بر روی فروش محصولات داشته باشد.روش بازاریابی افیلیت مارکتینگ که با نام‌هایی چون همکاری در فروش و بازاریابی پورسانتی نیز شناخته می‌شود یکی از روش‌های مرسوم برای بازاریابی است که پیش تر به ‌صورت سنتی در فضای آفلاین انجام می‌شد و حالا در دنیای آنلاین به شکل گسترده‌ای پیاده می‌شود.

افیلیت مارکتینگ را می‌توان به نوعی از بازاریابی گفت که، در آن یک فروشنده یا برند بصورت آنلاین در ازای میزان فروش فروشنده‌های دیگر یا میزان ترافیکی که منجر به فروش محصول می‌شود، پورسانت یا درصدی از سود را به فروشنده یا تبلیغ‌دهنده پرداخت می‌کند.

در سال‌های اخیر، اینترنت و رسانه‌های اجتماعی باعث رواج هر چه بیشتر افیلیت مارکتینگ یا همان بازاریابی همکاری در فروش شده است . سایت آمازون با ایجاد یک برنامه بازاریابی پورسانتی به سایر وب سایت‌ها و وبلاگ نویسان اجازه داد تا محصولات و خدمات خود را از طریق لینک‌های مرتبط در این سایت با مخاطبین به اشتراک بگذارند و در ازای هر خرید مبلغی را به عنوان پورسانت یا کمیسیون دریافت کند. قابل ذکر است که شرکت آمازون با انجام این کار در فراگیری و شهرت بازاریابی پورسانتی تاثیر به سزایی داشت.

2- درآمدزایی با اینستاگرام

اینستاگرام اپلیکیشن فعالی است که بیش از یک میلیارد کاربر فعال دارد و به عنوان بهترین پلتفرم تجاری شناخته می‌شود. تنها کافیست مانند یک کارآفرین فکر کنید و توجه میلیون‌ها کاربر را به خود جلب کتید.این محیط برای فروش محصولات و بازاریابی برندها بسیار کابردی است.

 • فروش محصول آموزشی

زمانی این روش برای شما بسیار موثر خواهد بود که در یک حوضه خاص دانش و مهارت داشته باشید، شما برای کسب درآمد از اینستاگرام با ساخت دوره آموزشی و یا پکیج آموزش به‌صورت فیلم، قادر خواهید بود تا دیگران را مشتاق به یادگیری و خرید دوره آموزشی خود کنید.
با اینکار و فروش دوره‌های آموزشی می توانید سود بسیاری برای خود رقم بزنید.4

 • فروش خدمات

شما می‌توانید خدمات و کالاهای خود را در اینستاگرام بفروشید با این کار درآمد بالایی به دست خواهید آورد، برای مثال: شما با صاحب یک مغازه لوازم خانگی صحبت می‌کنید و محصولات آن شخص را در اینستاگرام می‌فروشید و در ازای هر محصول پورسانت می‌گیرید.

 • برند سازی حرفه ای

برای پیشبرد برندسازی در اینستاگرام، نکات متنوع و کاربردی وجود دارد. هر برندی برای رشد کسب و کار خود در ایران و جهان و افزایش درآمد به‌خصوص در اینستاگرام، نیاز به استراتژی‌های برندسازی در اینستاگرام دارد.

 • ساخت صفحات اینستا و فروش آن ها

بسیاری از افراد هستند که برای شروع کسب و کار خود پیج هایی را می‌خرند که تعداد دنبال کننده آن ها بالا است. این افراد به احتمال زیاد تخصص کافی در زمینه جذب افزایش فالوور ندارند. همچنین جذب فالوور زمان بر است و آن ها نمی توانند زمانی را برای این کار صرف کنند.
حالا نوبت شما است که با صرف کردن زمان چند صفحه اینستاگرامی را مدیریت کنید و تعداد دنبال کننده های آن ها را افزایش دهید و در آینده می توانید پیج را با قیمت خوبی به سایر افراد بفروشید.

3- درآمد از راه عکاسی

اگر دوربین گوشی شما با کیفیت است و به عکاسی علاقه‌مند هستید این روش یکی دیگر از راه‌های کسب در آمد با گوشی است، شما می‌‌توانید با شروع به عکاسی و ارائه این عکسها به روزنامه‌ها و شبکه های اجتماعی به صورت آنلاین درآمد کسب کنید.

برای اینکه بتوانید از طریق فروش عکس درآمد کسب کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که عکسها را در برنامه های مخصوص عکس مانند اینستاگرام آپلود کنید. می توانید این عکسها را برای فروش در بیش از یک برنامه قرار دهید. خواهید دید از طریق برنامه های عکس می توانید به سایت هایی که دنبال عکس های شما برای خرید هستند دسترسی پیدا کنید.

4- خدمات نوشتن مقاله

اگر شما توانایی نوشتن مقاله ای جدید و تولید محتوای خاص را دارید شک نکنید که به راحتی می توانید از طریق اینترنت به کسب درآمد برسید زیرا هر طراح سایت اینترنتی و وبلاگ نویسی به دنبال مطالب جدید و منحصر به فرد برای وبلاگ ها و سایت های خود می باشد.

5- کسب درآمد از تماشای فیلم و وبگردی

افراد زیادی روزانه ساعت‌ها از طریق گوشی به تماشای فیلم می پردازنند، و اگر شما جزء این افراد هستید،پس می‌تواید از اینکار درآمد کسب کنید، زیرا برای تماشای موسیقی فیلم و تبلیغات از تلفن همراه خود پول دریافت می‌کنید.

تعداد زیادی از وب سایت ها برای حضور در سایت خود جهت تماشای تبلیغات، کلیپ های ویدیویی کوتاه و … پول زیادی را پرداخت می کنند. کافی است در گوگل دنبال این وب سایت ها و برنامه ها برای کسب درآمد از گوشی بگردید. دو نمونه از این سایت‌ها :1- Swagbucks و 2- Fronto است.

6- ادمین شبکه‌های اجتماعی

مدیر شدن در صفحات شبکه‌های اجتماعی یکی دیگر از روش های کسب درآمد با گوشی است. کار ادمین مدیریت این صفحات است. به طور مثال باید در دایرکت پاسخگوی افراد باشید، استوری بگذارید، کامنت گذاشته و جواب کامنت های دیگران را بدهید و پست بسازید و آن را در پیج قرار دهید.
در صورتی که بتوانید در ادمین شدن مهارت کافی به دست آورید، می توانید به طور هم زمان ادمین چند پیج شوید و از آن ها درآمدهای میلیونی به دست آورید.

مهارت‌ها و امکانات لازم برای کسب درآمد با گوشی موبایل چیست؟

اگر بخواهید تولید محتوا برای پیج اینستاگرام یا تلگرام و … انجام دهید، نیازی به دوربین حرفه‌ای عکاسی نخواهید داشت، نیازی به بهترین میکروفن‌های ضبط صدا نخواهید داشت، زیرا می‌توانید به راحتی از طریق گوشی خودتان صداها را ضبط کنید، همان‌طور که گفتیم تلفن همراه به خودی خود یک وسیله کامل است.

کار مجازی با گوشی

.
امکانات مورد نیاز یک کسب و کار موبایلی:

 • گوشی موبایل هوشمند ساده
 • اینترنت با سرعت عادی
 • داشتن دوربین سالم گوشی
 • ضبط صدا با استفاده از میکروفن گوشی

چه اپلیکیشن‌هایی برای کسب و درآمد با گوشی مورد نیاز است؟

اگر کار شما به گونه‌ای باشد که در زمینه شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنید و نیاز به طراحی و ویرایش دارید می‌توانید از نرم افزارهایی که در ادامه برای شما معرفی کرده‌ایم استفاده کنید. این نرم افزارها به شما کمک می کنند که بتوانید محتوای بهتر و با کیفیت تری بسازید.

4 اپلیکشن ویرایش عکس

Photo Editor Pro
PhotoDirector
PicsArt
متن نگار

4 اپلیکشن ویرایش ویدیو

InShot
VivaVideo
KineMaster
VideoShow

4 ایده برای کسب درآمد با گوشی برای نوجوانان

داشتن یک شغل آنلاین برای نوجوانان راهی جذاب برای پیشرفت شخصی آن‌ها است، آشنایی با مهارت‌های جدید، آماده شدن برای ورود به بازار کار و از همه مهم تر کسب درآمد از جمله مزیت‌های کسب وکار آنلاین است. باید بدانید کسب درآمد در سنین نوجوانی سخت نیست کافی است راه آن را بلد باشید.

داشتن یک شغل درآمد زا برای دانش آموزان مزایای گسترده ای را به همراه دارد. از نظر کارفرمایان، دانش آموزانی که شاغل هستند، مسئولیت پذیر، نوآور و با تجربه تر می‌شوند و راحت تر آن ها را استخدام می‌کنند.

1- تدریس زبان

امروزه اهمیت یادگیری زبان های خارجی خیلی بیشتر شده است و اولویت اکثر افراد یاد گرفتن زبان است. خوشبختانه در نسل نوجوان ما دانش اموزانی هستند که سطح زبان خوبی دارند. پس اگر این توانمندی را در خود می بینید می توانید به فکر کسب درامد از طریق تدریس زبان باشید.

یکی از کارهایی که نوجوانان می توانند انجام دهند تدریس زبان در گوشی است با استفاده از گوشی می‌‌توانند فیلم‌ها، پست‌ها، پاکدست‌هایی را تولید کنند و به فروش برسانند حتی از طریق گوشی کلاس‌های آنلاین می‌توانند برگزار کنند.

2- نویسندگی

یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد با گوشی نویسندگی است، در صورتی که استعداد نوشتن و نویسندگی دارید، وبلاگ نویسی آزاد را در نظر بگیرید که می تواند بهترین شغل آنلاین برای نوجوانان باشد.

در نظر داشته باشید برای اینکه نویسنده خوبی باشید باید اهل خواندن و مطالعه باشید.

شما با نوشتن رمان و کتاب‌های دیجتالی و به اشتراک گذاشتن در یک سری سایت می‌توانید از فروش آن‌ها درآمد کسب کنید.

3- ویرایش عکس و فیلم با گوشی

ویرایش فیلم یک منبع درآمد خوب برای شما می تواند باشه. الان نیاز به ویدیوهای تبلیغاتی بسیار زیاد شده و خیلی ها حاضرن بابتش پول بدهند.
برای همین قصد داریم چند نمونه از بهترین اپلیکشن‌های ویرایش عکس را برای شما نام ببریم:

Adobe Photoshap Express

«ادوبی فتوشاپ اکسپرس»، یکی از اولین گزینه‌هایی است که به‌عنوان ویرایشگر عکس بسیار عالی و قدرتمند برای، ویرایش سریع و آسان عکس در دستگاه‌های اندرویدی و iOS پیشنهاد می‌کنند.

این برنامه علاوه بر اینکه دارای یک رابط کاربری ساده است، از ابزارهای ویرایشی و فیلترهای پیشرفته‌ی زیادی برای ویرایش تصاویر بهره می‌برد. این اپلیکیشن مجهز به ابزارهایی مانند برش (Crop)، صاف کردن (Straighten)، چرخاندن (Rotate)، قرینه‌سازی (Flip)، رنگ (Color)، تصحیح قرمزی چشم (Red Eye Removal)، ته‌رنگ (Hue)، روشنایی (Brightness) و تراز سفیدی (White Balance) است.

ضمن اینکه فتوشاپ اکسپرس فیلترهایی مانند ویبرانت (Vibrant)، سوپرپانچ (Superpunch) و گلو (Glow) دارد. علاوه بر این‌ها با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید به تصاویر خود مرز بدهید و به آن‌ها فریم اضافه کنید.

Airbrush

این برنامه بسیاری از قابلیت‌هایی را که مردم بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنند، به‌همراه دارد. ویژگی‌هایی همچون: ازبین‌بردن جوش، صاف شدن پوست، ازبین‌بردن قرمزی چشم و عملکرد سفید کننده‌ی دندان، حالت بو،که برای تارکردن پس‌زمینه‌ی عکس، ازجمله‌ی توانایی‌های این برنامه است.

همچنین، می‌توان در تمام تصاویر، حتی عکس‌های سلفی هم کارهایی از قبیل لاغر کردن و تغییر شکل شبیه به عکس‌های هنری، محو کردن قسمتی از عکس و عمق دادن به دیگر قسمت‌های عکس، کراپ کردن یا استفاده از ابزار آرایشی همچون فیلترهای رژ گونه و ریمل، روتوش و ویرایش عکس یا چهره فقط با انجام چند ضربه انجام داد.

4- تولید محتوا

اگر به تولید محتوای متنی علاقه دارید، سایت های بسیاری هستند که حاضرند به شما مبلغی را بپردازند تا شما برای سایت آنها محتواهای با کیفیت تولید کنید.
شیوه همکاری در این روش معمولا به این شکل است که یا شما استخدام حضوری یا غیر حضوری مجموعه می‌شوید و در ازای حقوقی که دریافت می‌کنید کار می‌کنید.

در روش دیگر شما به صورت کلمه به کلمه درآمد کسب می‌کنید، مثلا کارفرما به شما می‌گوید که من در هر ماه از شما 15 مقاله با کیفیت می‌خواهم که حداقل 5000 کلمه داشته باشند و برای هر کلمه به شما 30 تک تومانی می‌دهم.

کسب درآمد با گوشی از طریق بازی

پیشرفت تکنولوژی، خلاقیت در راه‌های کسب درآمد و کسب درامد از بازی های اندرویدی را بسیار زیاد کرده است و این امکان را برای کسانی که از تکنولوژی‌های مختلف استفاده می‌کنند به‌وجود آورده که بتوانند بدون آن که به محل مشخصی برای کار بروند یا انرژی زیادی را برای کارهای فیزیکی صرف کنند درآمد خوبی داشته باشند.

 

بهترین اپلیکیشن کسب درآمد

 

4 تا از بهترین بازی‌ها برای کسب در آمد با گوشی شامل:

1. Mistplay

در زمینه بازی‌ های آنلاین یکی دیگر از برنامه هایی که پول میدهند (بازی پول واقعی)، Mistplay است که خود را وفادار به گیمرها می‌داند. این برنامه اندروید یکی از بهترین برنامه‌هایی است که با انجام بازی‌ های آن می‌توانید کسب درامد از بازی های اندرویدی را تجربه کنید.

بازی‌هایی که در این برنامه برای شما به نمایش گذاشته می‌ شود براساس عادات و علایق شما در بازی‌کردن ارائه می‌گردد و شما بدون آن که بخواهید بازی‌های موردعلاقه‌تان را جست ‌و جو کنید به ‌راحتی به آن‌ها دست یابید. برنامه Mistplay را می‌توانید در Googl Play پیدا کنید و از بازی با آن لذت ببرید و با کسب درامد از بازی های اندرویدی شگفت زده شوید.

2. HQ

استفاده از برنامه HQ یکی از روش های کسب درآمد از بازی موبایل است. این بازی از بهترین بازی ‌های فکری است که می‌توانید با استفاده از آن هوش خود را تقویت کنید و کسب درامد از بازی های اندرویدی داشته باشید.

در این بازی به ازای چالش ‌های فکری که در اختیارتان می‌گذارند به شما پول یا جایزه داده می‌شود و شما برای پاسخ‌گویی به سوالات آن تنها 10 ثانیه فرصت دارید. برنامه HQ هم جزو بازی هایی که پول میدهند (بازی پول واقعی) هست.

3. Long Game

پس از گذراندن این مرحله باید یک هدف بلند مدت برای خودتان تعیین کنید مثلا اگر می‌خواهید تا 6 ماه دیگر خانه بخرید، آن را وارد بخش هدف‌گذاری برنامه Long Game کنید. در این مرحله علاوه‌بر مشخص‌کردن مواردی که گفتیم باید در حساب شخصی‌تان معین کنید که هر روز چقدر از درآمدتان را به این هدف می‌خواهید اختصاص دهید.

پس از تکمیل این مراحل باید برای بازی‌کردن مبلغ مشخصی را به حساب برنامه واریز کنید و بعد یک سکه برای ورود به بازی بگیرید و برای کسب درامد از بازی های اندرویدی بازی کنید. زمانی که بازی را بردید جایزه شما به حساب درون‌برنامه‌ای که ساخته‌اید واریز می‌شود و جالب است بدانید که این بازی های کسب درآمد با بیمه FDIS پشتیبانی می‌گردند.

4. Brain Battel

در این برنامه برای این که بتوانید پول به‌دست بیاورید ابتدا باید برنامه را نصب کرده و در یکی از بازی‌های آن شرکت کنید با پیروزی در مراحل مختلف آن برای خودتان بلیط جمع کنید. زمانی موفق شدید که بلیط‌های مخصوص بازی را به‌دست بیاورید می‎توانید در قرعه‌کشی شرکت کرده و شانس‌تان را برای دریافت جایزه امتحان کنید.

کسب در آمد دلاری با گوشی

علاوه بر این، درآمد دلاری می‌تواند در کنار شغل شخص و سایر منابع درآمد دیگر یک منبع عالی برای تامین هزینه‌های زندگی، تامین سرمایه برای سرمایه‌گذاری و حتی پس‌انداز برای بازنشستگی باشد.

1- خرید و فروش ارزدیجیتال با گوشی

ریدینگ یا معامله‌گری به معنای خرید و فروش یک دارایی به منظور کسب سود از نوسانات قیمت آن دارایی است.

بازار ارزهای دیجیتال به دلیل داشتن نوسانات بالا، حجم مناسب، عدم نیاز به شرایط خاص و… به یکی از بازارهای محبوب تریدرها تبدیل شده است

در مورد خرید و فروش ارز دیجیتال، اینکار در پلتفرم‌های معاملاتی خارجی انجام می‌شود و قابلیت معامله این ارزها در برابر دلار یا امکان تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر وجود دارد.

2- کسب درآمد دلاری از اپلیکیشن Zynn

شما هنگامی که برنامه را نصب میکنید باید همانند دیگر برنامه ها ابتدا ثبت نام کنید و سپس به تماشای فیلم بپردازید در عین حال که ویدیو های جذاب را تماشا می‌کنید این اپلیکیشن برای شما درامد کسب می کند.

برای برداشت درامدی که کسب کرده اید باید ابتدا در این اپلیکیشن ثبت نام کرده و مقداری کسب درامد کنید و سپس به تماشای ویدیوهایی که کاربران آپلود کرده اند بپردازید .حال شما مقداری پول از یان آپ کسب کرده و وقت آن است که برداشت کنید. برای برداشت درامد خود باید اکانت پیپال(paypal) داشته باشید .سپس مشخصات اکانت را وارد کرده و برداشت کنید درامد شما بصورت آنی واریز میشود و میتوانید درامد خود را تبدیل به ریال کنید.

سخن آخر

در زمانی که اکثر افراد تنها وقت‌شان را در گوشی تلف می‌کنند، شما می‌توانید از این فرصت به نفع خودتان استفاده کنید. رسیدن به درآمدهای نسبتاً خوب تنها با داشتن یک گوشی موبایل امکان‌پذیر است، فقط باید کمی تلاش کنید و آرام آرام پیش بروید.

مطمئنا به دلیل افزایش سرعت رشد تکنولوژی روش های بی شماری جزء روش‌های گفته شده برای کسب درآمد با گوشی وجود دارد اما سعی ما در ابن لود که ساده ترین آن ها را برای شما دسته بندی کنیم. روش هایی که در خانه و بدون هیچ سرمایه اولیه و امکاناتی میتوانید به درآمد های خوب برسید.

منبع: cutt.ly clck.ru u.to twitter.com

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart