5 ترفند حرفه ای کسب درآمد از یوتیوب | پویا مارکتینگ
Search
Close this search box.

5 ترفند حرفه ای کسب درآمد از یوتیوب

زمان مطالعه: 10 دقیقه
کسب درآمد از یوتیوب

لیست محتوا

Contents

کسب درآمد از یوتیوب در بستر اینترنت در ایران شاید سخت و مراحل زیادی داشته باشد ولی غیرممکن نیست.

خیلی‌ها فکرمیکنند با اینکه شهروند ایرانی هستند و ایران تحریم است ، این کار مشکل و ناممکن است درصورتی که چون درآمد به صورت دلار پرداخت میشود ، با اوضاع کنونی کشور حتی میتواند فرصتی خوب برای کسب درآمد میلیونی را در اختیار ایرانی ها بگذارد.

اگر شماهم دوست دارید به جمع کاسبان درآمد از یوتیوب بپیوندید ولی راه هایش را نمیدانید ویا میخواهید مثل یک یوتیوبر حرفه ای در این شبکه حاضر شوید و آشنایی با میانبرهایش ندارید ، در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید.

اگر علاقه مند هستید کسب و کاری در حوزه دیجیتال مارکتینگ انجام دهید کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ پویا به شما کمک می کنند تا بتوانید در سریع ترین زمان کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

برای شروع کسب درامد از یوتیوب چه کاری انجام بدهیم؟

کسب درآمد از یوتیوب بسیار ساده است .

خیلی ها فکر میکنند باید تنها یک کانال در آن راه اندازی کرد و به هر طریقی که شده بازدید و سابسکرایب جمع کرد! اما اینطور نیست.

باتوجه به اینکه هر روز تکنولوژی و هوش مصنوعی یوتیوب پیشرفته تر میشود اینکار زیاد هم بدون مشغله نیست.

اگر شما به فکر کسب درآمد خوب هستید در ابتدا شما باید کانالی را راه اندازی کنید و1000 مشترک یا به اصطلاح سابسکرایب و 4000 هزار ساعت نمایش ویدئو داشته باشید.

شما این مقدار را باید در عرض یکسال یعنی 12 ماه اخیر داشته باشید تا بتوانید درخواست بررسی را به یوتیوب استدیو بدهید و بعد از بررسی ، از آن پس در ویدئوهای خود تبلیغ گذاشته و درآمد خود را از یوتیوب دریافت کنید.

اگر در 12 ماه اخیر نتوانید به مقدار لازم مشترک یا ساعت فیلم برسید ، شما وارد بازه ی زمانی جدید یعنی 12 ماه آینده میروید و کانال شما پاک یا از دسترس خارج نمیشود.

بدیهی است که رسیدن به 1000مشترک کار سخت‌تری است تا 4000هزار ساعت داشتن ویدئو ، پس شما باید تمام تلاشتان را روی جمع آوری مشترک هایتان بگذارید.

هر 1000 بازدید ، 1 دلاردرآمد!

 یوتیوب برای هر بازدید چقدر میپردازد؟

این عدد تقریبی است ونمیتوان فرمول دقیقی برایش تعریف کرد اما به طور کلی برای هر 1000 بازدید ، 1 تا 2 دلار میتوانید از یوتیوب کسب درآمد کنید.
به یاد داشته باشید که برای افزایش درآمدتان باید تبلیغات شما بازدید بخورد. گاهی مردم تبلیغات ابتدا و انتهای محتوای شما را رد کرده و نمیبینند که در این صورت یوتیوب پولی به شما پرداخت نمیکند.

شاید الان بگویید این مقدار پول کم است و برای تولید محتوا که وقت زیادی میگیرد نمیصرفد.

بگذارید با یک مثال بیشتر توضیح بدهم :

حتما دیده اید که هر ویدئو در یوتیوب شامل دو تا سه تبلیغ میشود که در ابتدا و انتها و گاهی در وسط محتوا این تبلیغات قرار میگیرند و حتی شما میتوانید بیشتر هم تبلیغ در ویدئوی خود قرار دهید که البته ما خیلی پیشنهاد نمیکنیم چراکه از حوصله ی مخاطب خارج میشود و ممکن است اثر مخربی روی برند و محتوای شما هرچند که عالی باشد ، بگذارد.

حال 1000 بازدیدی که در ابتدا گفتیم را درنظر بگیرید که فقط برای یک تبلیغ است و در ویدئوی شما 3 تبلیغ وجود دارد که میشود 3000 بازدید.

یوتیوب به ازای آن 3 تا 6 دلار به شما پرداخت میکند.حالا تصور کنید ویدئوی شما 100هزار بازدید خورده باشد و 3 تبلیغ هم در آن داشته باشید. میشود 300 دلار برای یک ویدئوی آپلود شده ی شما در یوتیوب! دقت کنید یک ویدئو !

با این اوصاف کسب درآمد از یوتیوب وسوسه انگیز است مگرنه؟

درآمد یوتیوب از کجاست ؟

قطعا تا الان متوجه این موضوع شده اید که کسب درآمد از یوتیوب بیشتر از طریق تبلیغات است. البته روش های آسان تری هم وجود دارد که در ادامه مقاله انها را بیان کرده و آورده ایم.

چگونه درآمد یوتیوب را دریافت کنیم؟

همانطور که در ابتدا هم گفتیم به علت تحریم بودن ایران اینکار مقداری سخت خواهد بود و ریسک دارد.

شما برای اینکه بتوانید پول خود را از یوتیوب بگیرید نیاز به حساب google AdSense دارید که در حال حاضر برای افراد ساکن ایران این امکان وجود ندارد چراکه شما باید در آن شماره حساب بانکی و آدرس محل سکونت خود را درج کنید و به علت تحریم ها آدرس ایران و همینطور شماره حساب بانکی ایرانی را نمی پذیرند.

اما نیازی به نگرانی نیست ، شما میتوانید ازطریق دوست یا آشنایی که در خارج از کشور دارید این کار را انجام دهید به این صورت که شماره حساب بانکی آن فرد و آدرس محل سکونتش را به جای خودتان وارد کنید.

البته که این کار راه را برای سودجویان باز میکند و شما باید دقت کنید که به چه کسی اعتماد میکنید چراکه به راحتی آن فرد میتواند پول را به شما ندهد و برای اثبات اینکه شما فرد حقیقی بوده اید ، راه دشواری پیش رو خواهید داشت چون خودتان آن فرد را انتخاب کرده و به جای خودتان ، جا زده بودید!

همینطور شما باید سعی کنید که از راه های قانونی جلو رفته و سعی در دور زدن یوتیوب نداشته باشید چرا که به محض مطلع شدن یوتیوب کانال شما را میبنند.

اما اگر بتوانید حساب گوگل ادسنس را ساخته و فعال کنید، دیگر برداشت پول و تبدیل آن به ریال کار ساده ای است و شرکت های زیادی در این زمینه فعالیت میکنند که درآمد شمارا به ریال تبدیل کرده و برای شما واریز میکنند.

اما حتی اگر موفق به داشتن حساب گوگل ادسنس نشدید نگران نباشید راه های دیگری مثل تبلیغات گرفتن و اسپانسری یک محصول وجود دارد که شما میتوانید با آن موفق به کسب درآمد از یوتیوب شوید.

چگونه از ایران حساب گوگل ادسنس خود را فعال کنیم؟

با اینکه شرکت های خدمات ارزی وجود دارند که این کار را برای شما انجام میدهند اما اصلا به شما پیشنهاد نمی کنیم. باید توجه داشته باشید که با این کار شما آنها را مالک حساب های مالی خود میکنید و آنها میتوانند پول هایتان را به شما ندهند . پس اگر آشنایی در خارج از کشور دارید و قابل اعتماد است بهتراست این کار را به او بسپارید تا از شر سودجویان راحت شوید.

کارهایی که یوتیوبرهای حرفه ای انجام میدهند!

چند استراتژی کلی در یوتیوب وجود دارد که میتوانید از آنها برای حرفه ای شدن و کسب درآمد بهتر استفاده کنید.

یوتیوب پارتنر شوید

یوتیوب پارتنر، تنها راه کسب درآمد از یوتیوب را برای شما آسان تر میکند و برای کسب درآمد به داشتن آن اجباری نیست.
با رعایت کردن چندنکته ی کوچک شما میتوانید یک یوتیوب پارتنر شوید.

 • برای یوتیوب پارتنر شدن در ابتدا باید کانال خود را در یوتیوب راه اندازی کنید .
 • آن را به اندازه ی کافی رشد دهید تا مطابق با شرایط YOUTUBE PARTNER PROGRAM شود.
 • حساب ادسنس خود را راه اندازی کنید
 • درمورد ویژگی های کسب درآمد جدید تحقیق کنید.
 • و در انتها قوانین یوتیوب را رعایت کنید.

محصول خود را بفروشید

به یاد داشته باشید که شما یک تولیدکننده ی محتوا هستید و در ویدئوهای خود باید این محصول را تبلیغ کرده و مخاطبتان را سمت خرید کردن سوق دهید.

تبلیغات بگیرید

کار در یوتیوب و کسب درآمد از یوتیوب خیلی راحت تر از اینستاگرام است چراکه شما نیازی ندارید یک اینفلوئنسر باشید تا به راحتی بتوانید تبلیغات بگیرید.
فقط کافی است :

 • یک برند معتبر را پیدا کنید.
 • آنها را متقاعد کنید که افزایش فروش خواهند داشت و با آنها کار کنید.
 • درنهایت به طور مشخص و مستقیم اسم برند را در محتواهایتان بیاورید.

ویدئوی آموزشی تولید کنید

ویدئوهای آموزشی در همه جای دنیا مخاطب خاص خود را میطلبد و شما میتوانید در یک موضوع خاص که در آن تخصص دارید و یا نیاز های عمومی و ساده تر مردم را در قالب ویدئو آموزش دهید .

میتوانید ویدئو های مقایسه ای محصولات و یا ویدئوهای مربوط به گیم پلی را داشته باشید که اتفاقا این ویدئو ها به علت نمایش دادن اطلاعات بازی ها بسیار پربازدید هستند .

میتوانید از ویدئوهای نقد و بررسی موضوعات مختلفی مثل موبایل ها و یا فیلم و سریال ها استفاده کنید و بازدید کانال خود را به طور عجیبی بالا ببرید.

حتما لازم نیست صفر تا صد کار را خودتان انجام دهید!

بدون استفاده از تولید ویدئو هم میتوان در یوتیوب کسب درآمد کرد. ویدئوهای انگیزشی را به یاد بیاورید!

خیلی از کانال ها در یوتیوب هستند که برشی از یک فیلم انگیزشی را در ویدئوی خود می‌آورند و روی آن متن و صدا میگذارند و با رعایت حق کپی رایت آن را آپلود میکنند وبا بازدید های خوبی که میگیرند ، در یوتیوب کسب درآمد میکنند!

با مخاطب خود در تماس باشید

به نظرات و پرسش هایی که برایشان پیش می‌آید در زیر ویدئوهای خود حتما جواب دهید. راه های ارتباطی بیشتری را نیز میتوانید برای اینکار برای مخاطبتان تعریف کنید.

حق کپی رایت در یوتیوب چگونه کار میکند؟

کپی رایت یکی از مسائل مهمی است که اگرچه در کل دنیا مهم است و باید رعایت شود اما شما باید در یوتیوب بسیار سخت گیرانه تربه آن عمل کنید .
اگر شما تنها یک تیکه از یک آهنگ را در ویدئوی خود قرار دهید یعنی سعی کردید کپی برداری کنید.

یوتیوب به راحتی متوجه این قضیه میشود و محتوای شما را در بهترین حالت پاک کرده و یا حتی میتواند به علت نقض قوانین ، پیج شما را ببندد و یا مانع از کسب درآمدتان شود.

همینطور یوتیوب در مسیر حق کپی رایت این راه را برای شما با ادیتور های پیشرفته اش ، باز گذاشته است که شما بتوانید آن قسمتی از ویدئوتان که کپی است را حذف کنید ، ویرایش کنید و یا بیصدا کنید.

ولی به طورکلی به نفعتان است که این ریسک را نکرده و از آهنگ های دیگران در یوتیوب به علت حق کپی رایت استفاده نکنید.

منشا آهنگ های یوتیوب

برای حل مشکل کپی رایت و گذاشتن آهنگ روی ویدئو ، یوتیوب کتابخانه ای ارائه داده است که شامل آهنگ های بدون کپی رایت است و شما میتوانید با توجه به نیازتان مقدار آهنگی که میخواهید را دانلود کرده و استفاده کنید و اینگونه خود و محتوای خود را نجات دهید.

بازاریابی در یوتیوب

میدانید که محتوای یوتیوب بر پایه ی ویدئو است و این خودش به تنهایی به جذابیت کسب و کار شما می افزاید چراکه ویدئو یکی از بهترین ابزارهای حال حاضر در دنیا برای ارتباط گرفتن است.

یوتیوب یک پلتفرم عالی برای بیزینس و تجارت شماست اگر بدانید چطور از آن استفاده کنید.

راهی برای افزایش کسب درآمد از یوتیوب

این کار بسیار ساده است.شما علاوه بر داشتن محتوای خوب و مورد انتظار مخاطبتان که باعث میشود تعداد مشترک ها و بازدیدهایتان بالا برود ، میتوانید با اطلاع دادن به مخاطب های دیگر شبکه های اجتماعیتان و یا در سایت مربوط به بیزینس‌تان به تعداد مشترک ها و بازدیدهایتان در یوتیوب اضافه کنید.همانطور که قطعا میدانید مخاطب های هر یک از شبکه های اجتماعی و رسانه ای شما ، با یکدیگر متفاوت اند .

میانبرهای موفقیت آمیز در یوتیوب

راه اندازی کانال بیزینسی در یوتیوب

بله درست است! شما برای موفقیت در کسب و کار خود باید کانال بیزینسی برای خود راه اندازی کنید و نمیتوانید با کانال های شخصی کاری را از پیش بگیرید!
همینطور برای کانال خود اسم برند ویا نام تجاریتان را انتخاب کنید تا هم مخاطبتان شما را به راحتی پیدا کند و هم از حالت تجاری بودن کانال دور نشوید.

مخاطبتان را بشناسید

برای یک محتوای موفق و بازدیدخور، شما باید مخاطب هدفتان را بشناسید.

 • اینکه مخاطب شما به چه چیزی نیاز دارد؟
 • از شما توقع چه محتوایی را دارد؟
 • در چه موقعیت مکانی هستند؟
 • چه زمان هایی به کانال شما سر میزنند؟

شاید بپرسید چگونه این اطلاعات را بدست آوریم؟

شما میتوانید با استفاده از یوتیوب آنالیتیک (آنالیز کانال یوتیوب) متوجه شوید که مخاطب شما چه جنسیتی دارد؟ چه سنی دارد؟ چه مقدار زمان را برای دیدن ویدئوهای شما صرف میکند؟ در چه موقعیت جغرافیایی وجود دارد ؟ وهرآنچه اطلاعات دیگری از این قبیل را بدست آورید.

و همینطور میتوانید با ارائه ی پرسش نامه در کانال خود از مخاطبانتان بخواهید که با تکمیل کردن آن به شما برای رسیدن به این پاسخ ها کمک کنند.شما میتوانید این پرسش نامه هارا نه تنها در یوتیوب بلکه در بقیه شبکه های اجتماعی تان نیز قرار دهید.

کپی برداری کنید اما کپی برداری نکنید!

یکی از روش هایی که همیشه جواب میدهد کپی برداری کردن در عین کپی برداری نکردن است! شاید برایتان تعجب برانگیز باشد. توضیح میدهم!

شما باید از رقیب هایتان کمک بگیرید! و جا پای آنها بگذارید! باید آنها را رصد کرده و تمامی تبلیغات پربازدید و کم بازدیدشان را ببینید . حتی نظرات مخاطب هایشان را و رضایت ها و نارضایتی هایی که وجود دارد را بررسی کنید و به سادگی از آنها نگذرید.

درنهایت از نوع تبلیغات پربازیدشان الگو برداری کنید .نقطه ضعف هایشان را به نقطه ی قوت خودتان تبدیل کنید و اشتباه هایشان را انجام ندهید و اینگونه کپی برداری کنید و کپی برداری نکنید!

کسب درآمد از یوتیوب در ایران

لایو در یوتیوب ، چاقوی دولبه!

یکی از بهترین و جالب‌ترین روشها برای زمانی که میخواهید بازدید بگیرید و مشترک هایتان را افزایش دهید ارتباط با مخاطب ها از طریق لایو است.

این روش مثل یک چاقوی دولبه عمل میکند البته از نوع خوبش!

شاید بپرسید چرا اینکار سودمند است ؟ باید بگوییم تا اینجا شما به عنوان کانال ارتباطی و یک لبه ی چاقو بازدیدها و مشترک های زیادی دریافت کردید و لبه ی دیگر هزینه ی تبلیغاتی است که افراد میپردازند تا تبلیغشان بالاتر از بقیه تبلیغ ها در لایو باشد.

حال به راحتی تبلیغشان را هزاران نفر میبینند.بدیهی است که هرکسی هزینه ی بیشتری پرداخت کند ، تبلیغ آن بالاتر از بقیه قرار میگیرد.برای استفاده از این روش باید monetization سوپرچت را فعال کنید. لازم به یادآوری است که به ازای هرپرداختی توسط مخاطب در این روش ، سهم یوتیوب 30درصد است.

برای کسب درآمد به صورت دلار باید کانال را انگلیسی بزنیم؟

باید بگویم خیر! شما میتوانید به هر زبانی که میخواهید کانال خود را راه اندازی کنید.

فقط به خاطر داشته باشید که تنها از یک زبان استفاده کنید. برای راه اندازی کانال به زبان انگلیسی بدیهی است که شما باید مسلط به زبان انگلیسی باشید تا بتوانید محتوای انگلیسی تولید کنید.

با این حال خبر خوش به آنهایی که دوست دارند کانال را انگلیسی بزنند ولی توانایی زیادی در زبان انگلیسی ندارد ، این است که شما میتوانید با راهکاری مثل صفر تا صد ویدئو را درست نکردن (مثل ویدئوهای انگیزشی)، محتوای خود را تولید کنید.

چرا بعضی کانال ها را یوتیوب از دسترس خارج میکند؟

قوانین یوتیوب به شدت سخت و پیچیده است که اگر آنها را رعایت نکنید، یوتیوب برای همیشه کانال شما را میبندد.

به طور مثال از گذاشتن محتواهای غیراخلاقی پرهیز کنید تا ازاخطار های یوتیوب در امان بمانید.

هرچند یوتیوب 3 بار به شما اخطار میدهد و برای بار چهارم کانال شمارا از دسترس تان خارج میکند ، با این حال بهتر است با محتواهای غیراخلاقی و خلاف قوانین پا روی دم یوتیوب نگذارید.

همچنین سعی در دست بردن تعداد بازدیدهای ویدئویتان و یا خرید مشترک های فیک ، نکنید . شما با یک هوش مصنوعی طرف هستید که به راحتی متوجه این موضوع شده و کانال شمارا میبنند.

چند نکته را از یاد نبرید.

 • برای خیلی از یوتیوبرهای موفق یک تا دوسال طول کشیده تا به جایگاه خوبی برسند پس با امید به اینکه درآمد عالی در انتظارتان است در این مسیر ناامید نشوید.
 • در یوتیوب بیشتر، فیلم های آموزشی مورد استقبال و بازدید قرار میگیرد.پس اگر میخواهید پیشرفت خوبی داشته باشید ، محتوایی که جنبه ی یادگیری دارد را ارائه کنید.
 • برای پیشرفت بیشتر شما باید چند تکنیک را یادبگیرید و به آنها عمل کنید.به طور مثال نوع تیتری که مینویسید هم میتواند به تنهایی برای جذب بازدید به شما کمک کند.
 • همینطور به طور دقیق جامعه ی هدفتان را بشناسید و یکی از مشکل هایی که وجود دارد را برایشان حل کنید ونفعی برای مخاطب داشته باشید تا ترغیب شود شما را دنبال کند.

در پایان

اگر قصد شروع یک کسب و کار و کسب درآمد از یوتیوب را دارید قطعا این مقاله به شما کمک کرده است و تمامی سوال های شما را پاسخ داده است.
باید این را مدنظر داشته باشید که کسب درآمد از طریق یوتیوب کاری وقت گیر و نیازمند صبر شماست .شاید تا چندماه اول شما نتیجه ای که میخواهید را نگیرید ولی نباید دلسرد شوید .

برای کسب درآمد از یوتیوب هیچ وقت دیر نیست ، از همین الان شروع کنید.

 

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart