روش های دیجیتال مارکتینگ چیست؟ | 11 تکنیک کاربردی دیجیتال مارکتینگ
Search
Close this search box.

روش های دیجیتال مارکتینگ چیست؟ | 11 تکنیک کاربردی دیجیتال مارکتینگ

زمان مطالعه: 14 دقیقه
روش های دیجیتال مارکتینگ

لیست محتوا

Contents

آشنایی با روش های دیجیتال مارکتینگ یکی از راه های شناخت رسانه های مورد استفاده برای افزایش بازخورد کسب و کار در سال 2021 می باشند، این روش ها توانایی اجرا در فضا های دیجیتال و جمعی را دارند و می توانند بهترین راه کار های موجود را به عنوان استراتژی های جدید بازاریابی و تبلیغات کسب و کار ارائه دهند، در ادامه برای شما روش های مختلف دیجیتال مارکتینگ را توضیح خواهیم داد، با ما همراه باشید.

انتخاب بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ می تواند به شما کمک کند تا درست ترین مسیر را انتخاب کنید.

روش های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

به معنای واقعی روش های دیجیتال مارکتینگ را می توان موفقیت یک کسب و کار دانست، این روش ها به شما آموزش می دهند که چگونه برای کسب و کار خود تبلیغ بسازید و فروش محصولات خود را تبدیل به یک برند محبوب کنید، بعضی از روش های بازاریابی یا همان دیجیتال مارکتینگ بر اساس نوع رسانه های متفاوت به دسته های جدا تقسیم می شوند و شما می توانید با توجه به رسانه های انتخابی خود برای تبلیغات از بین آنها انتخاب کنید.

در بیشتر مواقع افرادی که قصد موفقیت 100% کسب و کار خود دارند از تمامی روش های موجود برای بازاریابی دیجیتال استفاده می کنند تا کیفیت و بازخورد فروش خود را بالا ببرند، نکته قابل توجه در دیجیتال مارکتینگ چینش دقیق استراتژی ها می باشد، در برخی از مواقع بسیاری از افراد از همه روش های موجود بهره می گیرند اما به دلیل چینش اشتباه نمی توانند نتیجه مورد نظر را دریافت کنند.

در ابتدا برای بررسی روش های دیجیتال مارکتینگ شما باید هدف خود را از شروع بازاریابی مشخص کنید، این هدف باید با میزان بودجه شما همخوانی داشته باشد و در صورتی که هدف بسیار بزرگی دارید باید آن را به قدم های کوچک تر تقسیم کنید تا با استفاده از دستاورد های اولیه به قدم های بزرگ تر دسترسی پیدا کنید.

دقت داشته باشید همخوانی دقیق نوع مشتری های شما با روش های انتخابی برای دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم است، در برخی از مواقع شما رسانه هایی را برای تبلیغ انتخاب می کنید که هیچگونه از مشتری های خاص شما در آنها فعالیت ندارند به همین دلیل تبلیغات شما با شکست روبرو می شود.

بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ

زمانی که صحبت از روش های بازاریابی می شود، همه افراد به دنبال یک لیست از بهترین روش های موجود برای دیجیتال مارکتینگ می باشند در صورتی که این لیست به صورت واقعی وجود ندارد، شما نمی توانید بگویید کدام روش ها بهترین روش های دیجیتال مارکتینگ شناخته می شوند زیرا هر روش درباره یک کسب و کار خاص به نحوه عالی عمل کرده و ممکن است برای نوع دیگری از کسب و کار سازگار نباشد.

هر روش در دیجیتال مارکتینگ دارای خصوصیت های ویژه و منحصر به فرد خود می باشد که با کسب و کار های خاص مطابقت داده شده اند، شما نمی توانید از روش های توسعه یک کسب و کار اداری برای توسعه و افزایش فروش محصولات یک فروشگاه استفاده کنید و نتیجه 100% را نیز دریافت کنید، در صورتی که بدون تفکر و مطابقت با فعالیت مد نظر از روش های مورد استفاده دیگر کسب و کار ها استفاده کنیم، درواقع در حال تقلید نادرست هستیم و با نتیجه نامطلوبی نیز روبرو خواهیم بود.

 

انواع روش های دیجیتال مارکتینگ

 

مثال :

مانی با سرمایه محدودی که در دست دارد تصمیم می گیرد تا از مهارت خود در درست کردن جیگر استفاده کند و در کنار خیابان به فروش آنها بپردازد، طولی نکشید تا جیگرکی مانی به یکی از پرفروش ترین جگرکی های موجود در شهر تبدیل شد و مانی توانست سرمایه کافی را برای احداث یک مغازه جگر فروشی جمع آوری کند.

با این کار بسیاری از افراد فکر کردند که می توانند از روش مورد استفاده مانی برای توسعه بازاریابی خود استفاده کنند به همین دلیل در کوتاه ترین بازه زمانی چندین جگر فروشی در کنار خیابان احداث شد که به دلیل نداشتن مهارت کافی موفق در جمع آوری سرمایه نشدند وهمچنین شهرداری به دلیل گسترش این شغل بدون مجوز تمامی جگر فروشی های کنار خیابان را جمع کرد و تنها مغازه جگر فروشی مانی باقی ماند.

با توجه به این مثال متوجه خواهیم شد که دیگر افراد نتوانستند از روش توسعه و جمع آوری سرمایه مانی استفاده کنند و به همین دلیل نه تنها سرمایه ای جمع آوری نکردند بلکه دارایی خود را نیز از دست دادند.

این مثال می تواند یک مثال بارز برای افرادی باشد که از تبلیغات دیگر افراد کپی برداری می کنند و سعی می کنند تا روش های دیجیتال مارکتینگ آنها را به استراتژی پیشرفت خود تبدیل کنند و به همین دلیل در 90% مواقع با شکست روبرو می شوند.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ یکی از مهم ترین موارد پیشرفت کسب و کارهاست کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کنند تا بتوانید بهترین استراتژی ها را پیاده سازی کنید.

اصول دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ از اصول ویژه ای بهره می گیرد که باعث می شود تا روش های دیجیتال مارکتینگ برای پیشرفت هر بازاریابی با بازاریابی دیگر تفاوت داشته باشد،شما برای اینکه بتوانید از روش های مناسب با کسب و کار خود برای موفقیت و توسعه فروش استفاده کنید باید از یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ که نسبت به اصول اصلی این حرفه آگاهی دارد کمک بگیرید.

روش های دیجیتال مارکتینگ

در این قسمت برای شما تمامی روش های دیجیتال مارکتینگ را بیان کرده ایم، پس از مطالعه می توانید اصول هر روش را با معیارهای فروش کسب و کار خود مقایسه کنید تا روش مناسب را برای موفقیت و پیشرفت میزان فروش خود انتخاب کنید.

1 ــ بازاریابی موتورهای جستجو :

بازاریابی موتورهای جستجو از مهم ترین روش های دیجیتال مارکتینگ می باشد که در سال 2021 برای درصد بالایی از کسب و کارها توانسته توانایی توسعه و پیشرفت را از خود نمایش دهد، این بازاریابی را می توان از دو بخش سئو یا بهینه سازی سایت و ایجاد تبلیغات در موتور جستجو دانست.

تبلیغات گوگل، تبلیغاتی هستند که در موتور های جستجو با سرچ کلمه کلیدی مورد نظر به نمایش گذاشته می شوند، برای مثال زمانی که شما کلمه کلیدی خرید ساعت را در موتور جستجو سرچ کنید، گوگل به صورت خودکار تبلیغات خرید ساعت را برای شما به نمایش می گذارد.

همانطور که میدانید گوگل به عنوان محبوب ترین جستجوگر در تمامی جهان شناخته می شود به همین دلیل تبلیغاتی که در گوگل به نمایش گذاشته می شوند از موفقیت بالایی روبرو بوده و هر روز نسبت به دیروز از بازخورد بالاتری برخوردار است.

از نکته های مثبت روش بازاریابی موتورهای جستجو می توان به توسعه روزانه بازاریابی اشاره کرد، یعنی شما هر روز مشتری های جدیدی را جذب خواهید کرد در حالی که در بسیاری از کسب و کار ها شما نتیجه ماهانه یا هفتگی دریافت می کنید.

بهینه سازی سایت یا سئو سایت را می توان اقداماتی تلقی کرد که باعث می شود تا تبلیغات شما در نتایج اولیه گوگل به نمایش گذاشته شوند.

2 ــ طراحی و توسعه سایت :

طراحی و توسعه سایت از اصلی ترین روش های دیجیتال مارکتینگ شناخته می شود، البته لازم به ذکر است که منظور از طراحی سایت مسلما طراحی هر سایت عادی یا پیش پا افتاده ای نیست بلکه یک سایت باید از استاندارد ها و قابلیت بازدید بالا تشکیل شده باشد در غیر این صورت نمی توان از آن به عنوان یک روش برای دیجیتال مارکتینگ بهره گرفت.

همانطور که میدانید امروزه کسب و کار های بسیار زیادی در حوزه های مشترک وارد بازار شده اند و با توجه به بیماری کرونا بسیاری از این کسب و کار ها از بازاریابی اینترنتی استفاده می کنند تا به صورت ساده و معمولی توانایی رقابت با دیگر کسب و کار ها را داشته باشند، در نهایت بازاریابی موفق خواهد شد که پایه های توسعه و موفقیت خود را بر روش های درست دیجیتال مارکتینگ بنا کرده باشد.

3 ــ بازاریابی محتوا :

آیا با بازاریابی محتوا که یکی از روشهای دیجیتال مارکتینگ میباشد، آشنایی دارید؟ این روش برای جذب مخاطبان از موتور جستجو مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع می توان از آن به عنوان یک روش تکمیلی برای روش بهینه موتور جستجو نام برد، در این بازاریابی شما باید با تولید محتوای تبلیغی، مشتری ها را در کوتاه ترین محتوا به شناخت کامل از محصولات خود برسانید و آنها را تشویق به خرید محصول کنید.

کلید موفقیت در این روش اطلاع پیدا کردن از علاقه مشتریان می باشد، شما زمانی می توانید در تولید محتوای مفید موفق باشید که استراتژی های تولید محتوای خود را بر اساس پله های رسیدن به هدف مشخص خود تنظیم کنید.

4 ــ بازاریابی شبکه های اجتماعی :

همانطور که میدانید شبکه های اجتماعی امروزه بخش بسیار بزرگی از زندگی روزمره ما را تشکیل داده اند به همین دلیل یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ برای توسعه بازخورد های بازاریابی که بسیار موثر واقع شده است را می توان استفاده از انواع و اقسام شبکه های اجتماعی دانست.

توجه داشته باشید، شبکه های اجتماعی تنها به واتساپ یا تلگرام گفته نمی شود بلکه شما هنگامی که در حال دیدن ویدئو در یوتیوب هستید یا در اینستاگرام فعالیت می‌کنید، در واقع شما از شبکه های اجتماعی برای گذران وقت خود استفاده می کنید.

دیجیتال مارکتینگ از وقت شما در شبکه های اجتماعی استفاده کرده است و روشی را طراحی کرده که فروشگاه و کسب و کار های متنوع می توانند از آن برای ایجاد تبلیغات و جذب مشتری در شبکه های اجتماعی معروف استفاده کنند.

مهم ترین نمونه روش های دیجیتال مارکتینگ برای شبکه های دیجیتال در سال 2021 :

مهم ترین نمونه شبکه های دیجیتال مارکتینگ در سال 2021، شبکه جهانی اینستاگرام معرفی شده است و تعیین شده که حدود 70% مغازه داران علاوه بر فروش حضوری خود در حال فروش مجازی محصولات خود نیز می باشند.

تبلیغ کننده ها در اینستاگرام دو دسته هستند، دسته اول را می توان افیلیت مارکتینگ نامید که به بلاگر های خیلی معروف اینستاگرام گفته می شود و اینفلوئنسر ها که به تبلیغ در پیج های مناسب با کسب و کار شما می پردازند.

 

روش های دیجتال مارکتینگ

چرا در ایران تنها می توانیم از اینستاگرام استفاده کنیم؟

کشور ایران به دلیل محدودیت های موجود شبکه های اجتماعی مختلفی مانند توییتر و… را بسته است و به دلیل فیلتر بالای این شبکه ها نمی توان از آنها در محدوده جغرافیایی ایران استفاده کرد، در اینجا منظور از استفاده دقیق و کلی درصد بالایی از روش های دیجیتال مارکتینگ هستند که برای ایران نمی توان از آنها استفاده کرد و کنار گذاشته می شوند.

اما یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی موجود در ایران برای استفاده از روش های دیجیتال مارکتینگ مسلما اینستاگرام می باشد، این شبکه پرجمعیت ترین شبکه اجتماعی بعد از فیس بوک بوده به همین دلیل در کمترین بازه زمانی توانایی جذب بازخورد بالا برای تبلیغات دارد.

5 ــ ویدئو مارکتینگ :

در قبل از بازاریابی محتوا برای شما توضیحاتی دادیم، محتوا به چند دسته تقسیم می شوند، محتواهای متنی، محتواهای عکسی، محتواهای صوتی و محتواهای ویدیویی. از تاثیرگذارترین نمونه های محتوا که توانایی ارائه تمامی اطلاعات را تنها در چند دقیقه به همراه ارتباط بالا با مشتری دارد می توان به محتوای ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ اشاره کرد که یکی از روش های مکمل محتوایی دیجیتال مارکتینگ است و حداقل برای 60% بازاریابی های به صورت تاثیرگذار مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته مورد نظر درباره ویدیو مارکتینگ در واقع ایجاد ارتباط موثر با مشتری میباشد، زمانی که مشتری با محتوای ارائه شده شما ارتباط برقرار کند به خرید دست خواهد زد به همین دلیل درصد بسیار بالایی از تبلیغات به شکل ویدیو به جامعه ارائه می شوند، تابه حال دقت داشته اید که روزانه چند تیزر تبلیغاتی را در تلویزیون، گوگل، برنامه های مختلف مشاهده می کنید؟

ویدیو ها توانایی غیر مستقیم در ارائه پیام تبلیغ برای مخاطب دارند، در صورتی که تبلیغ ماهرانه طراحی شده باشد به راحتی می تواند مخاطب را جذب کرده و او را به محصول مورد نظر تا حد بالایی علاقه مند کند، به مرور زمان مغز مخاطب نسبت به ویدیو مشاهده شده عادت کرده و در زمان انتخاب برای خرید به پیام دریافت شده توسط ویدیو بازخورد نشان می دهد.

برای مثال شما در گوگل یک تبلیغ برای خودکار بیک مشاهده می کنید، این ویدیو از محتوای بسیار جالبی بهره گرفته است و شما از مشاهده آن لذت می برید، پس از 3 ماه شما به فروشگاه رفته و قصد خرید خودکار دارید، با وجود اینکه حدود 10 مدل خودکار مختلف در فروشگاه موجود می باشد مغز شما نسبت به پیام تبلیغ مشاهده شده بازخورد نشان داده و قطعا خودکار بیک را خریداری خواهید کرد.

6 ــ تبلیغات در سایت های پربازدید :

یکی از راحت ترین روش های دیجیتال مارکتینگ را می توان تبلیغات در سایت های پربازدید دانست، در این روش شما نیازی به ساخت سایت، سئو، محتوا سازی و… ندارید تنها کافی است یک سایت بسیار پر بازدید را انتخاب کرده و با ارائه یک تبلیغ تاثیر گذار به سایت جذب مشتری های خود را شروع کنید.

قابل ذکر است که شما برای تبلیغات در سایت های دیگر باید از تبلیغات بنری استفاده کنید، این سایت ها می توانند سایت های شرکت های محبوب ایران باشد که هزینه بالایی را برای تبلیغات از شما دریافت خواهند کرد اما شما در قبال پرداخت هزینه در کوتاه ترین مدت به یک برند با فروش مداوم و بالا تبدیل خواهید شد.

دقت داشته باشید که تبلیغات بنری باید از ارائه پیام به صورت خلاصه و تنها در چند جمله به مخاطب بهره گرفته باشد و علاوه بر این باید تمامی توجه لازم را در کوتاه مدت به مخاطب داشته باشد تا مخاطب احساس امنیت و مهم بودن کند و در نهایت برای تبلیغات بنری شما باید تمامی اطلاعات لازم مانند شماره تلفن همراه، ایمیل، آدرس شبکه های اجتماعی و… را برای مخاطب به نمایش بگذارید.

هزینه پرداختی به سایت های مختلف برای تبلیغات به صورت شارژی می باشد، شما یک مبلغی را به سایت برای ارائه تبلیغ پرداخت می کنید و به ازای هر کلیک روی تبلیغ شما مقداری از آن هزینه کم می شود تا مانند یک شارژ به پایان برسد، در صورتی که شما علاقه به نمایش دوباره تبلیغ خود در سایت مورد نظر داشته باشید باید به شارژ مجدد تبلیغ بپردازید.

7 ــ بازاریابی پورسانتی :

بازاریابی پورسانتی یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ می باشد که با همکاری افراد دیگری در بازاریابی انجام می شود، برای مثال شما قصد فروش یک محصول دارید به همین دلیل تعدادی کارمند استخدام می کنید تا به فروش محصول مورد نظر شما بپردازند و در ازای هر فروش پورسانتی را دریافت کنند، مزیت این نمونه بازاریابی تنها پورسانتی بودن آن می باشد یعنی شما هیچ گونه پیش پرداخت یا حقوق پایه ای برای بازاریابان خود در نظر نخواهید داشت و تنها پورسانت را به آنها پرداخت خواهید کرد.

بازاریاب، معرف برند شما به افراد دیگر می باشد و موظف است که شعار های شما را به صورت مستقیم و دقیق به دیگران معرفی کند، در واقع بازاریاب مانند یک تبلیغ متحرک است که برای شما جذب مشتری می کند و شما برای هر کلیک بر روی تبلیغ باید هزینه ای را پرداخت کنید.

 

اصول دیجیتال مارکتینگ

8 ــ رپورتاژ آگهی :

آیا تا به حال درباره رپورتاژ آگهی چیزی شنیده اید؟ رپورتاژ آگهی یکی از جدید ترین روش های دیجیتال مارکتینگ است که به منظور خبر رسانی در رسانه های خبری مانند سایت ها، روزنامه ها، اخبار ها، مجله ها و… مورد استفاده قرار می گیرد، برای مثال تصور داشته باشید که شما فروشنده یک محصول هستید و به صورت همزمان 10 سایت خبری در حال تبلیغ محصول شما می باشد، خوب مسلما شما حجم بالایی مشتری دریافت خواهید کرد.

اما موضوع اصلی درباره رپورتاژ آگهی نوع کاربرد آن می باشد، زمانی که شما از این نمونه تبلیغ برای توسعه بازاریابی خود استفاده میکنید در واقع در حال استفاده از یک ویدیو تبلیغاتی یا بنر تبلیغاتی نیستید بلکه سایت فروش محصولات خود را در سایت های پر بازدید دیگر به نمایش می گذارید.

برای مثال یک سایت خبری که بازدید بسیار بالایی دارد یکی از محتواهای سایت شما را برای مخاطبان خود به نمایش خواهد گذاشت، سپس مخاطب را پس از خواندن مطلب به سایت شما هدایت می کند، این روش از روش های پرطرفدار دیجیتال مارکتینگ می باشد زیرا با بازخورد بالا روبرو است.

9 ــ وایرال مارکتینگ :

روش های دیجیتال مارکتینگ همیشه بسیار پیچیده و نامفهوم هستند و تنها درصورت برنامه ریزی دقیق می توان با نتایج مثبتی در انتهای کار روبرو شد، وایرال مارکتینگ نیز یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ می باشد که مانند کارت برد استفاده می شود در صورتی که شما توانایی درک و ارائه درست این روش را در فضای دیجیتال مارکتینگ داشته باشید نیازی به هیچ یک از روش های دیگر برای بازاریابی ندارید.

تبلیغات وایرال مارکتینگ را می توان نمونه تبلیغاتی معرفی کرد که در بازه زمانی کم دست به دست بین مخاطبان می چرخد، برای مثال زمانی که شما یک پست را در اینستاگرام مشاهده می کنید ممکن است آن را برای تعدادی از دوستان خود ارسال کنید و دوستان شما نیز آن را برای تعداد دیگری از دوستان خود ارسال خواهند کرد و این روند به صورت مکرر ادامه خواهد داشت.

نکته اصلی مورد نظر تمامی روش های دیجیتال مارکتینگ در تبلیغات وایرال مارکتینگ استفاده از ایده های پرطرفدار برای ساخت تبلیغات است تا مخاطب را تحریک به ارسال کند، شما باید سعی کنید در کوتاه ترین مطلب ممکن بیشترین ارتباط را با مغز مخاطب داشته باشید و او را تحریک به ارسال تبلیغ کنید.

10 ــ بازاریابی ایمیلی :

از روش های دیجیتال مارکتینگ می توان به بازاریابی ایمیلی که از دیر باز تا به امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد، اشاره کرد. همانطور که می دانید به دلیل واجب بودن ایمیل برای ساخت شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک یا اینستاگرام هر فرد دارای یک ایمیل می باشد و در صورتی که شما در بین روش های دیجیتال مارکتینگ روی بازاریابی ایمیلی سرمایه گذاری کنید یعنی تضمین کرده اید که فرد حداقل یک بار تبلیغات شما را مشاهده خواهد کرد.

نکته مورد نظر در بازاریابی ایمیلی اعتمادسازی برای مشتریان می باشد، زمانی که شما بدون دریافت هیچ گونه هزینه ای به صورت مستقیم تبلیغات را با به روز رسانی در چند مرحله برای مخاطبان خود ارسال می کنید، مغز مخاطب شرطی سازی خواهد شد که شرکت شما قابل اعتماد است و او می تواند خرید خود را از سایت شما انجام دهد. باید دقت داشته باشید که در تبلیغات ارائه شده تمامی اطلاعات کافی را برای خرید محصول به مشتری ارائه کنید.

11 ــ تبلیغات موبایلی :

تبلیغات موبایلی را می توان یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ مشابه با روش ایمیلی دانست، با این تفاوت که شما در حوزه محدودتری مجبور به عمل هستید، برای مثال شما در یک ایمیل می توانید از عکس و متن طولانی استفاده کنید، در صورتی که در یک پیامک تنها می توانید از یک متن کوتاه تبلیغاتی به همراه یک لینک برای هدایت مخاطب استفاده کنید.

در بین روش های دیجیتال مارکتینگ، این روش بیشتر برای تبلیغات محلی مورد استفاده قرار می گیرد، برای مثال اگر شما دارای یک فروشگاه در پونک تهران باشید می توانید از تبلیغات موبایلی استفاده کنید و تمامی منطقه پونک را به فروشگاه خود دعوت کنید، اما نکته تبلیغات موبایلی انتخاب متن تحریک کننده مناسب برای جذب مخاطب بوده که بیشتر از تخفیف های ویژه برای آن بهره گرفته می شود.

روش های دیجیتال مارکتینگ آفلاین

شاید برای شما عجیب باشد که بگویم روش های دیجیتال مارکتینگ تنها به روش های دیجیتال مارکتینگ آنلاین مانند استفاده از سایت ها، استفاده ایمیل ، استفاده از اینستاگرام و… محدود نمی شود بلکه روش های دیجیتال مارکتینگ آفلاین نیز نقش بزرگی را در توسعه و گسترش یک بازاریابی ایفا می کنند.

از روش دیجیتال مارکتینگ آفلاین می توان به تبلیغات تلویزیونی که بخش گسترده ای از تبلیغات را در اختیار دارد، تبلیغات رادیویی، استفاده از تبلت های هوشمند در محل کار و… اشاره کرد، این روش محدود به اینترنت نیستند اما با بازخورد بالا برای جذب مشتری همراه هستند زیرا از زمان قدیم تا به امروزه مورد استفاده بوده اند و قشر وسیعی به آنها عادت دارند.

تکنیک های موثر در روش های دیجیتال مارکتینگ

اصول و روش های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا

 • استفاده از دکمه فراخوان برای ورود به محتوا
 • افزایش ترافیک سایت با استفاده از Editorial Calendar و Slideshare
 • ارائه مطالعات کیفی در سایت
 • استفاده از انواع پیوند های محتوا و باز نشر مقالات که مخاطب را تحریک به خواندن دیگر محتوای موجود می کند.

تبلیغات پرداختی

 • استفاده از تبلیغات تاثیر گذار، شما می توانید با افراد ماهر برای ساخت تبلیغات خود همکاری کنید
 • پرداخت بودجه مکرر برای شارژ تبلیغات پرداختی
 • استفاده از شبکه توییتر برای تبلیغات پرداختی که درصد کلیک را تا 30% افزایش خواهد داد

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی

 • ایجاد صفحه فیس بوک برای تبلیغات که حداقل 40% رشد شما را در بازاریابی شبکه های اجتماعی افزایش خواهد داد
 • نوشتن محتواهای بالا در شبکه های اجتماعی
 • ارائه پست ها و استوری های مکرر برای معرفی محصولات خود در اینستاگرام
 • استفاده از روش های مختلف برای بالا بردن میزان فالوور
 • استفاده تبلیغات در پیج های پر بازدید اینستاگرام
 • استفاده از تمامی آدرس های اینترنتی در تمامی تبلیغات ارائه شده

بازاریابی ایمیلی

 • طراحی یک کمپین برای بازاریابی ایمیلی و واکنش های سریع اتوماتیک
 • استفاده از ایمیل شخصی برای ارائه ایمیل ها
 • بالا بردن سرعت ثبت نام از طریق بازاریابی ایمیلی برای مشتری
 • استفاده از جمله های تحریک برانگیز در ابتدا و متن ایمیل برای جذب مشتری
 • استفاده از برنامه ریزی برای تحویل دهی ایمیل ها تا سرعت ثبت نام کاهش پیدا نکند.

برنامه ریزی برای استفاده از روش های دیجیتال مارکتینگ

با توجه به روش های دیجیتال مارکتینگ بیان شده در متن بالا شما در ابتدا باید تمامی مزایا و معایب یک روش را بسنجید و سپس روش مورد نظر خود را از بین روش های دیجیتال مارکتینگ انتخاب کرده و آن را با معیار های کسب و کار خود مقایسه کنید، در صورتی که روش های دیجیتال مارکتینگ مورد نظر برای تبلیغات کسب و کار شما مناسب بود از تکنیک های خاص و تبلیغات منحصر به فرد برای ارائه تبلیغات خود استفاده کنید.

برای مثال اگر شما دارای یک فروشگاه هستید مسلما می توانید در بین روش های دیجیتال مارکتینگ، روی تبلیغات ایمیلی، تبلیغات موبایلی و استفاده از تبلیغات شبکه های اجتماعی حساب کنید زیرا این تبلیغات بازخورد بالاتری نسبت به طراحی سایت ، تبلیغات پرداختی و… برای شما خواهد داشت، تصور کنید که شما یک سایت را طراحی کردید و در نهایت با ارائه محتوای مناسب به جذب مشتری پرداختید، شما دارای یک فروشگاه کوچک می باشید و مسلما نمی توانید به تمامی درخواست های موجود رسیدگی کنید مگر اینکه کسب و کار خود را نیز گسترش دهید.

اما اگر شما در بین روش های دیجیتال مارکتینگ از تبلیغات شبکه های اجتماعی استفاده کنید نه تنها در بازه زمانی کوتاه تری به تبلیغ فروشگاه خود خواهید پرداخت بلکه توانایی بازخورد نسبت به سفارش های موجود را نیز خواهید داشت.

اما زمانی که شما دارای یک کسب و کار بسیار بزرگ مانند شرکت تولید مواد شوینده باشید، مسلما نیاز به استفاده از یک سایت دارید و درصورتی که شما از روش های دیجیتال مارکتینگ در حوزه تولید محتوا، ویدئو مارکتینگ، طراحی سایت، بهینه سازی سایت و… استفاده نکنید در تبلیغات خود شکست خواهید خورد.

نتیجه گیری

در این متن برای شما روش های دیجیتال مارکتینگ را به همراه تکنیک های مناسب توضیح دادیم، با امید اینکه شما انتخاب مناسب را در بین روش های دیجیتال مارکتینگ برای تبلیغات خود داشته باشید، ممنون که در این متن با ما همراه بودید.

منبع: bit.ly pinterest.com

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart