آموزش سئو محتوا | 14 تکنیک طلایی سئو محتوای متنی
Search
Close this search box.

آموزش سئو محتوا | 14 تکنیک طلایی سئو محتوای متنی

زمان مطالعه: 12 دقیقه
سئو محتوایی چیست

لیست محتوا

Contents

در این مقاله به سراغ بحث سئو محتوا رفته‌ایم و قصد داریم تا خوانندگان این مطالب را از اهمیت سئو در تولید محتواهای متنی آگاه نماییم. در دنیای مدرن و پرهیاهو امروز، دسترسی به داده‌ها و اطالاعات مورد نیاز تنها با چند کلیک ساده اتفاق می‌افتد. به همین علت رقابت تنگاتنگی بر سر میزان کلیک دریافتی و بازدید روزانه در میان وبسایت‌ها در سراسر دنیا به وجود آمده است. اگر می‌خواهید وبسایت خود را در رتبه اول گوگل ببینید، ادامه این محتوا را به دقت مطالعه کرده و از راهکارهای بهبود سئو محتوا آن در وبسایت خود بهره‌مند شوید.

رعایت اصول سئو محتوا یکی از کارهای مهم کارشناسان تولید محتوا است. کارشناسان تولید محتوا در شرکت های دیجیتال مارکتینگ با انجام خدمات تولید محتوا و بازاریابی محتوایی بهترین و باکیفیت محتواها را در اختیار شما قرار می دهند.

محتوا پادشاه است؛ و سئو تاج پادشاهی!

اگر در حوزه تولید محتوا فعالیت داشته‌اید و یا با این مبحث آشنا باشید، به احتمال زیاد جمله “محتوا پادشاه است!” به گوشتان خورده است. شاید از نظر شما جمله اغراق‌آمیزی باشد اما این جمله واقعا درست است.

زمانی که یک وبسایت را راه‌اندازی می‌کنید، در قدم اول نیازمند تولید محتوا هستید، زیرا بدون تولید محتوا امکان برقراری ارتباط با کاربران وجود ندارد. به هر حال باید بنویسید، تصویرسازی کنید و مدام در راه یادآوری برند و ایجاد تعاملی پایدار با مخاطبان خود باشید. اگر نمی دانید چطور محتوا تولید کنید می توانید برای آَنایی کامل با این موضوع مقاله تولید محتوای متنی را مطالعه کنید.

محتوا در واقع پلی است که شما و مخاطب را به یکدیگر اتصال می‌دهد. حال متوجه شدید که چرا به محتوا لقب پادشاه را می‌دهند؟!

یک پادشاه در قلمرو خود اجازه انجام هر کاری را دارد، قدرت و اختیارات وی غیرقابل سلب است و به عبارتی رضایت یا عدم رضایت مردم یک سرزمین در گرو تصمیمات و رفتارهای پادشاه‌شان است.

محتوا نیز دقیقا به همین صورت است. محتوای یک وبسایت بیشترین و اساسی‌ترین نقش را در موفقیت یک وبسایت دارد و بدون محتوا یک وبسایت یا شبکه اجتماعی حرفی برای گفتن ندارد. اما مساله‌ای که در این مقاله پررنگ‌تر می‌باشد، این است که

سئو محتوا چیست؟

ما سئو را به تاج پادشاهی تشبیه کرده‌ایم زیرا اعتبار و جلال یک پادشاه با تاج وی مشخص می‌شود، سئو نیز نشان‌دهنده شکوه و اعتبار یک محتوا است.

سئو محتوا مخفف Search Engine Optimization و نشان‌دهنده میزان معتبر بودن یک وبسایت و محتواهای آن از نظر جناب گوگل است. گوگل این موتور جستجوی قدرتمند، تمام دقت و تمرکز خود را برای شناسایی وبسایت‌هایی صرف می‌کند که مفید و کاربردی هستند. به عبارتی گوگل مخاطب و کاربر خود را در الویت قرار می‌دهد و تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا وبسایت‌های معتبر را به آنها معرفی نماید.

برای این منظور یک رتبه بندی تعیین کرده است و وبسایت‌های حرفه‌ای را در رتبه‌های اول نتایج خود قرار می‌دهد تا به پاس تلاشی که می‌کنند از مزایای نشستن در این رتبه بهره‌مند شوند.

زیرا همان طور که می‌دانید بیش از 36% از افراد روی رتبه نخست نتایج، 12% روی رتبه دو و باقی کاربران روی نتایج بعدی یا صفحات دیگر کلیک می‌کنند. پس سئو محتوا قادر است تا خیل عظیمی از کاربران را به سمت یک وبسایت سرازیر کند.

به همین خاطر گوگل، الگوریتم‌هایی را طراحی کرده که کیفیت یک محتوا را از منظرهای گوناگون بررسی نماید و در نهایت مرغوب‌ترین‌ها را به اصطلاح گلچین نماید.

الگوریتم‌های گوگل بر پایه هوش مصنوعی و تکنولوژی‌های پیچیده، آنالیز و تحلیل‌های سئو محتوا را بر روی وبسایت‌ها انجام می‌دهند. مهندسان گوگل نیز مدام در حال به روز رسانی این الگوریتم‌ها هستند زیرا برخی از سئوکاران معروف به کلاه سیاه، راه‌های دور زدن یا فریب دادن این الگوریتم‌ها را پیدا کرده و از راه‌های غیر اخلاقی اقدام به بهبود سئو محتوا می‌کنند.

پس در دست گرفتن جایگاه نخست نتایج گوگل کار ساده‌ای نیست و نیازمند به کارگیری ترفندها و تکنیک‌هایی می‌باشد. که با توجه به افزایش روزافزون تعداد وبسایت‌ها، رقابت سخت‌تر نیز شده است.

دلایل اهمیت سئو محتوا چیست؟

همان طور که گفتیم، رقابت داغی بر سر سئو محتوا در میان وبسایت‌ها اتفاق افتاده است. یکی از مزایای نشستن در رتبه نخست نتایج گوگل این است برند شما به واسطه اینکه همواره جز نتایج قرار می‌گیرد، محبوب و مشهور می‌شود. و بعد از مدتی ملکه ذهن مخاطب خواهید شد. مانند وبسایت “دیجی کالا” که با تلاش‌ها و تبلیغاتی که در بستر اینترنت و خارج از آن انجام داد، توانست جز وبسایت‌هایی باشد که اکثر کاربران برای خرید یک محصول ابتدا به آن مراجعه می‌کنند.

این شناخته شدن و شهرت برای وبسایت‌های فروشگاهی، فروش و سودآوری فوق‌العاده‌ای به همراه دارد و این تنها با تقویت سئو محتوا میسر خواهد شد.

اما اینکه فکر کنید سئو محتوا فقط برای وبسایت‌های فروش آنلاین مفید و سودآور است، با عرض معذرت باید بگوییم که اشتباه می‌کنید! سئو محتوا برای همه وبسایت‌ها و با هر ماهیتی که باشند می‌تواند معجزه کند!

فرض کنید وبسایت شما محتواهای آموزشی تولید می‌کند، اگر در رتبه نخست نتایج گوگل باشید قطعا کاربران بسیاری محتواهای شما را مطالعه یا مشاهده می‌کنند. پس می‌توانید با دریافت حق عضویت از کاربران علاقه‌مند، دسترسی همه افراد به محتواها را محدود کرده و از این طریق درآمدزایی کنید.

همچنین بسیاری از برندها و کسب و کارها مشتاق‌اند تا تبلیغات خود را در وبسایت‌هایی که بیشترین بازدیدکننده را دارند، منتشر نمایند. در نتیجه اگر سئو وبسایت‌ خود را تقویت کنید و اکثر بازدیدکنندگان روزانه را به سمت وبسایت خود جذب نمایید، قادر خواهید بود تا تبلیغات برند‌ها و کمپانی‌ها را پذیرفته و منبع درآمدی خوبی را رقم بزنید.

این تبلیغات می‌تواند به صورت یک بنر تبلیغاتی، رپورتاژ آگهی و یا لینک سازی خارجی صورت بگیرد.

به هر حال موضوعی که کاملا روشن است، فواید فوق‌العاده سئو محتوا برای یک وبسایت می‌باشد. معتبر بودن از نظر گوگل یعنی داشتن اعتبار نزد تعداد زیادی از کاربران آنلاین، پس نقش سئو محتوا در موفقیت وبسایت‌ها کاملا غیر قابل انکار است.

اگر برای جلب اعتماد کاربران آنلاین تلاشی کرده باشید، می‌دانید که تا چه حد سخت و زمان‌بر می‌باشد. این در حالیست که با حضور موثر سئو محتوا در یک وبسایت، این موضوع با سرعت و قدرت بسیار بیشتری حاصل می‌شود.

حال که میزان اهمیت سئو محتوا برای شما روشن گشت، پیشنهاد می‌کنیم تا راهکارهای عنوان شده در بخش‌ بعدی را به دقت مطالعه و در تولید محتوا از آنها کمک بگیرید، آن وقت از دیدن نتایج حاصل شده شگفت‌زده خواهید شد!

 

سئو محتوای متنی

انواع سئو محتوا

در هر حوزه‌ای افراد قانون‌مدار و مسئولیت‌پذیر و یا برعکس‌ آنها حضور دارند. سئو محتوا هم یکی از همین موارد است و افراد از راه‌های مختلفی سعی دارند تا به اهداف خود برسند.

در زمینه سئو دو نوع سئوکار وجود دارد که آنها را تعریف خواهیم کرد. اما همان طور که می‌دانید رسیدن به اهداف کاری زمانی که از راه درست و با قاعده و قانون اتفاق می‌افتد بسیار دلچسب‌تر و لذت‌بخش‌تر است. پس توصیه می‌کنیم سئو محتوا خود را به دور از فریب و گمراه کردن الگوریتم‌های گوگل به سرانجام برسانید و وجدان کاری خود را آزرده نکنید. در این حالت شما نسبت به دیگر وبسایت‌ها که به صورت اصولی وبسایت خود را سئو و بهینه سازی می‌کنند هم مسئولید.

زیرا در این حالت وبسایتی که لیاقت نشستن در رتبه نخست را دارا نیست، با دروغ و فریب آن جایگاه را از آن خود کرده است.

سئو کلاه سفید

یک سئوکار کلاه سفید با به کارگیری تکنیک‌ها و نکاتی که الگوریتم‌های گوگل می‌پسندند، سئو محتوا وبسایت را انجام می‌دهد. در این حالت شاید کمی دیرتر به نتیجه مطلوب برسید اما مطمئن هستید که نتیجه‌ای پایدار را کسب کرده‌اید که در بلند مدت برای رشد و ارتقای کسب و کارتان بسیار مفید و موثر خواهد بود.

سئو کلاه سیاه

دسته دوم که از آنها با عنوان سئوکار کلاه سیاه یاد می‌شود، با ترفندهایی که الگوریتم‌های گوگل را گمراه می‌کند، به بهبود سئو محتوا می‌پردازند. علاوه بر اینکه این کار از نظر اخلاقی پسندیده نیست، عواقبی نیز به دنبال دارد.

اول اینکه “دست هر متقلبی یک روز رو می‌شود!” و گوگل چون همواره در حال به روز رسانی الگوریتم‌های خود می‌باشد، پس به این فریب کاری پی خواهد برد و با وبسایت متخلف برخورد خواهد کرد.

این برخورد ممکن است پرداخت جریمه و یا حتی از دسترس خارج شدن وبسایت باشد، پس پیشنهاد می‌کنیم این بیراهه را فراموش کنید. زیرا طی کردن مسیر رسیدن به موفقیت در یک مدت کوتاه، ممکن است سبب شود که تمام تلاش‌ها و فعالیت‌های خود را به باد بدهید و تا حد زیادی متضرر شوید.

پس گرفتن نتایج موقتی و ناپایدار را کنار بگذارید و سئو محتوا وبسایت خود را به یک سئوکار کلاه سفید بسپارید و از مشاهده حاصل کار لذت ببرید.

راهکارهایی برای نگارش یک محتوای سئو شده محشر!

نگارش یک محتوای سئو شده محشر کار آسانی نیست اما شدنی است. بهتر است تا قبل از شرح راهکارهای موثر برای سئو محتوا، یک نکته طلایی را عنوان کنیم. به یاد داشته باشید که هدف از تولید محتوا، سئو نیست بلکه کاربر است!

این یعنی هیچ گاه کیفیت محتوا خود را قربانی سئو آن نکنید. شما محتوا را برای کاربران تهیه می‌کنید پس رضایت آنها باید در الویت باشد. هرچند زمانی که محتوا وبسایت خود را از نظر کیفیت و کاربردی بودن قوی کنید، گوگل از روی میزان بازدید، این نکات مثبت محتوا را تشخیص می‌دهد و احتمالا در رتبه شما تجدید نظر خواهد کرد.

حال به سراغ راهکارهای سئو محتوا می‌رویم:

1. برگزیدن مناسب‌ترین کلمه کلیدی

کلمات کلیدی همان عباراتی هستند که کاربران در گوگل وارد می‌کنند و به عبارتی راه ارتباطی مقاله با کاربر است. یعنی مقاله‌ باید چگالی حداقل 1% (یکبار تکرار کلمه کلیدی به ازای هر 100 لغت) کلمه کلیدی را دارا باشد تا به گوگل بفهماند که این مقاله در مورد چه موضوعی صحبت کرده است. در نتیجه گوگل نیز براساس همین کلمه کلیدی مقالات وبسایت‌های مختلف را دسته بندی کرده و به کاربران علاقه‌مند ارائه می‌دهد.

اگر شما نتوانید موضوع مقاله را به درستی به گوگل بفهمانید، پس نباید انتظار داشته باشید که گوگل بتواند مقاله شما را به کاربران معرفی کند. این کلمات کلیدی گاهی به صورت تک واژه یا ترکیبی از چند کلمه هستند، که به آنها کلمات کلیدی دم‌دراز می‌گویند.

در هر صورت انتخاب کلمه کلیدی که بیشترین ارتباط را با محتواهای شما داشته باشد، نقش مهمی در سئو محتوا خواهد داشت.

چالشی که در این زمینه با آن رو به رو خواهید شد، رقابت بر سر کلمات کلیدی است. گاهی برخی از کلید واژه‌ها بسیار پرمخاطب هستند و کاربران بی شماری آنها را جستجو می‌کنند. در این حالت تعداد وبسایت‌هایی که آن کلیدواژه را به عنوان کلمه کلیدی اصلی مقالات خود انتخاب می‌کنند، بسیار زیاد هستند.

پس کار شما برای کسب رتبه اول در نتایج گوگل برای آن کلیدواژه مشخص، سخت‌تر بوده و باید برای پیروز شدن در مقابل رقیبان، سئو محتوا وبسایت خود را از منظرهای دیگر نیز تقویت نمایید.

 

تولید محتوا سئو چیست؟

2. تحلیل و آنالیز وضعیت فعلی سئو وبسایت

یکی از اولین اقداماتی که باید برای سئو وبسایت خود انجام دهید، بررسی وضعیت فعلی سئو آن است. یعنی در ابتدا باید مشخص کنید که در چه نقطه‌ای ایستاده‌اید، تا سپس بتوانید راه‌های پیش‌رو را تشخیص دهید.

این کار سبب می‌شود تا تمام گزینه‌هایی که می‌توانند بر وضعیت فعلی شما موثر باشند، شناسایی شوند و همچنین یک برآورد از هزینه‌های مورد نیاز تخمین زده شود.

3. بهبود سرعت وبسایت

همان طور که ذکر شد، ملاک گوگل برای انتصاب یک رتبه به وبسایت، رضایت کاربران است. حتما تا به حال با این وضعیت رو به رو شده‌اید که به وبسایتی مراجعه کرده‌اید و چندین ثانیه را به مانیتور خیره ماندید تا محتواهای آن لود شود!

این واقعا افتضاح است! زیرا در دنیای پرهیاهو و پرمشغله امروز، افراد صبوری گذشته را ندارند و بلافاصله وبسایت را ترک می‌کنند. پس بهبود سرعت وبسایت را در اسرع وقت انجام دهید تا مخاطبان خود را به این دلیل جزئی از دست ندهید.

4. استراتژی لینک سازی داخلی و خارجی

داشتن یک استراتژی اصولی برای لینک سازی و استفاده از انکرتکست‌ها می‌تواند تا حد زیادی سئو محتوا را تقویت نماید. اگر در میان محتواهای خود لینک‌هایی قرار دهید که کاربران را به صفحات دیگری از همان وبسایت هدایت کنند، باعث می‌شوید که مخاطب زمان بیشتری را در وبسایت بگذارند و این قضیه برای گوگل بسیار خوشایند است.

گوگل از روی مدت زمان ماندگاری کاربران در یک وبسایت، مفید و کاربردی بودن محتواها را تشخیص می‌دهد و در مورد رتبه گوگل آن وبسایت تجدید نظر می‌کند.

پس قرار دادن لینک‌های داخلی را به صورت مهندسی شده و به دور از زیاده‌روی در متن محتواهای خود انجام دهید.

و اما لینک‌های خارجی که باز هم اعتبار یک وبسایت را مشخص می‌کنند. دریافت لینک‌های خارجی به منزله صداقت و درستکاری شماست. زیرا از شما به عنوان یک منبع کامل‌تر و معتبرتر یاد شده است. و دارا بودن این میزان از اعتبار، در بهبود وضعیت سئو وبسایت نمایان می‌شود.

5. استفاده از کلمه کلیدی در پاراگراف اول محتوا و تگهای H

یکی از موضوعات مورد علاقه الگوریتم‌های گوگل، قرار گرفتن کلمه کلیدی در پاراگراف اول، تگ‌های H یا همان تیترهاست. نشستن کلیدواژه اصلی در این بخش‌ها باعث تقویت سئو محتوا می‌شوند. این کار بسیار ساده است و تخصص خاصی نیاز ندارد، اما نتیجه بسیار مطلوبی را به دنبال خواهد داشت.

6. استفاده از کلمه کلیدی در عنوان سئو

عنوان سئو همان متن آبی رنگی است که در صفحه نتایج گوگل نمایان می‌شود. گوگل قرار گرفتن کلیدواژه اصلی مقاله در این قسمت را می‌پسندد و بر رتبه سئو آن تاثیر مثبتی می‌گذارد.

7. استفاده از کلمه کلیدی در توضیحات متا

توضیحات متا نیز همان متن خلاصه‌ای است که در زیر عنوان سئو قرار می‌گیرد و اهداف کلی مقاله را در حدود 30 کاراکتر بیان می‌کند. برای تقویت سئو محتوا پیشنهاد می‌شود که کلیدواژه اصلی مقاله را در این پاراگراف نیز ذکر کنید.

8. به کارگیری کلمات کلیدی فرعی یا LSI ها

هر مقاله‌ای در هر حوزه‌ای که تهیه شود، علاوه بر کلمه کلیدی اصلی، یکسری کلمات نیز تحت عنوان کلمات کلیدی فرعی یا LSI ها دارند که استفاده از آنها در متن مقاله به بهبود سئو آن کمک می‌کنند.

همچنین می‌توانید از بخش جستجوهای مرتبط گوگل، عبارت‌های مرتبط را شناسایی و از آنها نیز در متن محتوا استفاده کنید. اگر از این عبارات در تگ‌های H بهره ببرید، تاثیر بسیار بیشتر و قوی‌تری را شاهد خواهید بود.

9. وبلاگ نویسی

وبلاگ‌ها در واقع همان نوشته‌ها و مقالات وبسایت هستند. آنها به نسبت صفحات دیگر وبسایت از قبیل؛ درباره ما، تماس با ما و … ، پویاتر هستند و همواره در حال به روز رسانی هستند. این صفحات وظیفه پاسخگویی به سوالات و نظرات مشتریان را به عهده دارد و اغلب با عنوان صفحه مقالات یا اخبار ظاهر می‌شوند.

این پویایی و ایستا نبودن محتوای وبلاگ از نظر گوگل بسیار اهمیت دارد زیرا نشان‌ می‌دهید که برای کاربر ارزش قائل بوده و مدام در حال پیشرفت و تقویت محتواهای خود هستید. به همین علت در وضعیت سئو محتوا وبسایت‌ تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

 

محتوای مناسب سئو

10. طولانی بودن مقاله (البته اگر حرفی برای گفتن دارید!)

طولانی بودن مقاله، شانس آن را برای حضور در رتبه نخست نتایج گوگل بیشتر می‌کند. پس محتواهای خود را جامع و کامل تنظیم کنید و به تمام زوایا آن بپردازید. البته این در حالی است که حرفی برای گفتن و نکته‌ای برای ذکر کردن داشته باشید. در غیر این صورت شرح و بسط دادن بیهوده محتوا، مخاطب را خسته کرده و نتیجه عکس خواهد داد.

پس در نگارش مقاله‌ها، سادگی و روان بودن را از یاد نبرید و در صورت طولانی بودن آن را به ساده‌ترین شکل ممکن ارائه دهید.

11. برچسب زدن اصولی محتواها

برچسب‌ها نوعی از دسته بندی هستند که مقالات با موضوع یکسان را در یک برچسب قرار می‌دهند. برچسب‌های خوب و پرجستجو سئو محتوا را تحت تاثیر قرار می‌دهند. فقط باید توجه داشته باشید که هیچ گاه برای یک موضوع دو برچسب متفاوت طراحی نکنید.

برچسب‌ها دسترسی مخاطبان به داده‌ها و مقالات را تسهیل می‌بخشند، به همین علت گوگل برچسب‌های خوب را برای سئو وبسایت، مدنظر قرار می‌دهد.

12. تحلیل و آنالیز وضعیت رقبا

بررسی رویکرد دیگر وبسایت‌های همکاران می‌تواند درهای جدیدی را به روی صاحبان یک وبسایت بگشاید. با تحلیل و آنالیز رقبا می‌توانید به اطلاعات سودمندی دست پیدا کنید، به عنوان مثال؛ اینکه آنها با چه کلمات کلیدی موفق شده‌اند، و یا اکثر فروش آنها از طریق چه کلیدواژه‌هایی انجام شده است؟ با تحلیل و آنالیز وبسایت‌های رقیب، همه این نکته‌ها را به راحتی خواهید فهمید.

پس یکی از نکاتی که شما در بهبود وضعیت سئو وبسایت یاری می‌کند، زیر نظر گرفتن وبسایت‌های همکار است.

13. استفاده از تصویر و ویدئوها

بهره‌مندی از محتواهای تصویری نیز به کیفیت و جذابیت یک محتوا کمک به سزایی می‌کند. در میان محتواهای متنی حتما از تصاویر و ویدئوهای مرتبط استفاده کنید و به هیچ وجه کاربر را با دیواری از واژه مواجه نکنید. این کار مشتری را بی‌انگیزه و بی‌حوصله می‌کند و نمی‌توانید بازدیدی که شایسته آن هستید را دریافت نمایید.

نکته دیگر پیرامون تصاویر، باکیفیت بودن آنهاست. می‌دانیم که الان مورد ” بهبود سرعت وبسایت” از ذهن‌تان گذشت. بله درست است که حجم بالای تصاویر ممکن است باعث کندتر شدن سرعت لود آنها را شود، اما هیچ‌ گاه کیفیت را فدای سرعت لود بالا نکنید.

برای موفقیت در سئو محتوا، تصاویر با کیفیت را با استفاده از وبسایت‌ها یا نرم‌افزارهای کاهش‌دهنده حجم تصاویر اصلاح کنید و در وبسایت‌ خود از آنها بهره‌مند شوید.

14. توجه به تگ ALT تصاویر

یکی از ریزه‌کاری های سئو محتوا، قرار دادن نام تصاویر در تگ ALT است. این موضوع محتوا شما را منظم و با قاعده نشان می‌دهد و گوگل را ترغیب می‌کند که در مورد رتبه شما کمی بیشتر فکر کند.

هزینه خدمات سئو چگونه است؟

هزینه خدمات سئو معمولا به نسبت بالا است زیرا سئو محتوا کار هر کسی نیست و نیازمند تجربه و تخصص می‌باشد. توصیه می‌کنیم اگر به طور جدی دانش تخصصی این حوزه را ندارید، حتما از شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات کمک بگیرید تا وقت و هزینه خود را تلف نکنید.

شرکت‌های فعال در این زمینه، اهداف مورد نظر شما را بررسی می‌کند و مطابق با آنها یک پروژه برای سئو محتوا شما تنظیم می‌نمایند. یا اینکه سئو محتواهای وبسایت شما را به صورت ماهانه به عهده می‌گیرند و شما را به مقصودتان می‌رسانند.

به هر حال نمی‌توان مبلغ خاصی را به صورت مشخص اعلام کرد بلکه تخمین هزینه‌ها به اهداف تعیین شده و همچنین وضعیت کنونی سئو وبسایت مورد نظر بستگی دارد. و اینکه همیشه هم لازم نیست که سئو وبسایت خود را برون‌سپاری کنید.

سخن پایانی

اگر تولیدکننده محتوا هستید اما تا به حال به سئو محتوای متنی توجهی نداشته اید، پیشنهاد می‌کنیم هر چه سریع‌ترین اطلاعات خود را پیرامون این مساله بالا ببرید و از مزایای سئو محتوا غافل نباشید.

در این محتوا برای سوال “سئو محتوا چیست؟” شرح مفصلی را ارائه دادیم و اهمیت تولید محتوا براساس اصول سئو را با بیان جمله “محتوا پادشاه است؛ و سئو تاج پادشاهی!” کاملا روشن ساختیم.

امیدواریم اکنون که این محتوا را مطالعه کرده‌اید، به معجزه سئو محتوا برای پیروزی بر رقیب‌های حوزه کاری خود ایمان آورده باشید. توصیه دیگر نیز بر استفاده از سئو کلاه سفید به جای سئو کلاه سیاه می‌باشد، زیرا نتایج حاصل شده اگر چه کمی کندتر است اما حداقل اطمینان دارید که پایدار است و جناب گوگل از عملکرد شما رضایت خواهد داشت.

همان طور که عنوان شد، سئو محتوا بسیار تخصصی و حرفه‌ای بوده و نیازمند آزمون و خطا و کسب تجربه است. پس برای اینکه جایگاه نخست نتایج گوگل را از آن خود کنید، صبور باشید و با مطالعه و کسب تجربه اقدام نمایید.

موفق و سربلند باشید.

منبع: bit.ly yun.ir

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart