معنی و تفاوت ریچ و ایمپرشن در اینستاگرام | پویا مارکتینگ
Search
Close this search box.

معنی و تفاوت ریچ و ایمپرشن در اینستاگرام

زمان مطالعه: 6 دقیقه
ریچ و ایمپرشن در اینستاگرام چیست

لیست محتوا

Contents

اگر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارید ریچ و ایمپرشن به گوشتان خورده است، افرادی که پیجی در زمینه کسب وکار دارند خیلی مهم است که شناختی از ریچ و ایمپرشن در اینستاگرام داشته باشند.

برای رسیدن به امر تعامل در شبکه‌های اجتماعی، باید دربارۀ ریچ و ایمپرشن بیشتر بدانید. خیلی از بازاریاب‌ها از اهمیت تعامل باخبر هستند؛

با‌این‌حال، زمانی که بحث استراتژی مطرح می‌شود، اندازه‌گیری دقیق این معیارها اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند. در این مقاله قصد داریم به بررسی ریچ و ایمپرشن بپردازیم.

اگر به تازگی کسب و کاری را در اینستاگرام راه اندازی کردید اما تخصص لازم را ندارید کارشناسان مدیریت شبکه های اجتماعی آژانس دیجیتال مارکتینگ پویا به شما در این زمینه کمک خواهند کرد.

تفاوت ریچ و ایمپرشن در چیست؟

ریچ (reach)

ریچ به تعداد اکانت‌های مستقل، که پست شما را مشاهده کرده‌اند و به آن دسترسی دارند، گفته می‌شود.

ایمپرشن (Impression)

به تعداد کل بازدید‌هایی که از یک پست شما صورت گرفته گفته می‌شود.

مثالی از تفاوت ریچ و ایمپرشن

تصور کنید یک پست برای پیج اینستاگرامی خود منتشرکرده‌اید وحالا اگر یک نفر پست شما را ببیند یک ریچ به آمار پست شما اضافه می‌شود و اگر این فرد پنج بار دیگرهم این پست را ببیند هیچ تاثیری در ریچ شما ندارد، اما همین تعداد دفعاتی که این فرد پست شمارا می‌بیند در ایمپرشن شما تاثیر دارد و هر بار بازدید از پست ، یک ایمپرشن به شما اضافه میشود.

یک نکته : با این که هردوی این شاخص ها مهم هستند اما باید دقت کنید محتوای خودتان را به نحوی بهینه سازی کنید تا نرخ تبدیل ایمپرشن به ریچ، پیج شما بیشتر باشد. یعنی هرچه تعداد ریچ شما به اعداد ایمپرشن نزدیک تر باشد شما موفق تر عمل کرده‌اید. برای بالا بردن آمار خود و بهینه سازی پیج باید نکاتی مانند استفاده از کاور مناسب برای ویدیوها، استفاده بهینه از هشتگ ها و موارد مشابه را به خوبی رعایت کنید.

چند نکته برای افزایش ریچ و ایمپرشن پیج

بهینه سازی پروفایل عامل افزایش ریچ و ایمپرشن اینستاگرام است

اولین قدم برای اینکه بتوانید کاربران بیشتری را جذب کنید این است که یک پروفایل خوب داشته باشید. در ادامه چندین نکته پیرامون تنظیمات پروفایل شرح داده شده است:

1- پروفایل خود را عمومی کنید.
2- از یک عکس رنگی زیبا برای پروفایل استفاده نمایید.
3- نامی که برای پیج خود انتخاب می کنید، برگرفته از کلمه کلیدی که در حوزه کاری شما باشد.
4- یک نام تجاری(برند) کوتاه و زیبا برای خود انتخاب کنید که هم در ذهن ها بماند و هم سریع قابل جستجو باشد.
5- حساب خود را به حساب تجاری تبدیل نمایید.
6- لینک وب سایتتان را در بیو خود قرار دهید.

با این روش ها، کاربران راحت تر پیج شما را پیدا کرده و در نتیجه باعث افزایش ریچ و ایمپرشن پیج شما میشود.

برای افزایش ریچ و ایمپرشن از کلمه کلیدی ثانویه در بخش بایو استفاده کنید

حال که کار شما با کلمات کلیدی اصلی تمام شده است. وقت آن رسیده که به سراغ کلمات کلیدی ثانویه بروید.

کلمات کلیدی ثانویه کلمات کلیدی هستند که در حوزه کسب و کار بسیار پرکاربرد بوده و تکمیل کننده کلمه کلیدی اصلی هستند. برای مثال کلمات کلیدی ثانویه اینستاگرام میتواندعباراتی مانند : “بایواینستاگرام” ، “پست اینستاگرام” ، “ریچ و ایمپرشن اینستاگرام” و …باشد. شما باید سعی کنید از این کلمات در قسمت بایو پیج‌تان استفاده کنید. تا در صورت جستجو، شما در نتایج جستجو نشان داده شوید.

معنی ریچ و ایمپرشن در اینستاگرام چیست

در هشتگ از کلمه کلیدی برای افزایش ریچ و ایمپرشن بهره بگیرید

یکی از قواعدی که به ریچ و ایمپرشن پیج شما کمک بسیاری می‌کند هشتگ گذاری اصولی است. دیگروقت آن رسیده که به سراغ پست‌های پیج‌تان بروید و بر روی هشتگ آن‌ها کار کنید. خیلی از کاربران شما ممکن است در جستجو‌های خود دنبال محصول و یا کسب و کار شما نباشند وبه واسطه دنبال کردن هشتگ های خاص به سراغ پست و صفحه شما بیایند.

بنابراین هر کدام از پست‌های شما میبایست استراتژی هشتگ گذاری خاص خودش را داشته و با هشتگ‌هایی همانند کلمات کلیدی ثانویه کار کنید.
سعی کنید از هشتگ های متنوع استفاده نمایید تا طیف متفاوتی از کاربران را بتوانید جذب کنید.

برای مثال اگر کلمه کلیدی شما ریچ و ایمپرشن است می توانید از هشتگ های #ریچ #ایمپرشن #افزایش_ریچ #افزایش_ایمپرشن استفاده کنید.

اگر آشنایی کافی با هشتگ و نحوه استفاده از آن در اینستاگرام را ندارید می توانید مقاله هشتگ در اینستاگرام را مطالعه کنید.

از کلمات کلیدی ثانویه در کپشن تصاویر استفاده نمایید

از آنجا که اینستاگرام مثل یک موتور جستجوگر کار میکند. بنابراین کار کردن بر روی کلمات کلیدی و تمرکز بر روی آنها از واجبات است. می توانید با کمی دقت در کپشن نویسی به بهبود ریچ و ایمپرشن پیج‌تان کمک بسیاری کنید.

متنی که در کپشن تصویر نوشته میشود هم باید به گونه‌ای باشد که برای مخاطب جذاب باشد.

از تکنیک های رایج کلاه سیاه در ریچ و ایمپرشن پرهیز کنید

تکنیک های کلاه سیاه روش هایی برای فریب موتور جستجو اینستاگرام است تا جایگاه بهتری برای پیج ما در نظر بگیرند و افزایش ریچ و ایمپرشن را برای ما به همراه داشته باشند.

اینستاگرام بتازگی اقدام به رصد و جریمه کردن فعالیت های مخرب کرده و اکانتها و صفحه های متقلب را شناسایی، محدود و یا جریمه میکند. با این حال اگر تا به حال از این تکنیک‌ها استفاده کرده‌اید می توانید قبل از این که اینستاگرام حساب شما را برای همیشه از بین ببرد، نام حساب فعلی تان را تغییر دهید و دوباره حسابی با نام حساب قبلی خود بسازید. بدین صورت مشتریان خود را از دست نمی دهید و دوباره تمامی پست های خود را می توانید در این حساب جدید منتشر کنید و به نظر ما بهتر است که با دیلیت اکانت اینستاگرام مانع به وجود آمدن هر گونه مشکل برای کسب و کار خود شوید.

تکنیک های کلاه سیاه

1- استفاده از محتوای تکراری
2- استفاده از رباتها
3- استفاده از کلمات کلیدی نامرتبط برای جذب فالوور
4- فالو کردن سریع تعداد زیادی حساب
5- خرید فالوور

یک راه آسان برای افزایش ریچ و ایمپرشن

یکی از راه های آسان برای اینکه ریچ و ایمپرشن پیج خودتان را بهبود ببخشید این است که ریچ و ایمپرشن خریداری کنید، امروز سایت های زیادی در زمینه فروش ریچ و ایمپرشن وجود دارند که به سرعت این کار را انجام می دهند.

اهمیت ریچ و ایمپرشن اینستاگرام

ریچ و ایمپرشن در اینستاگرام از اساسی ترین بخش های آماری اینستاگرام است که صاحبان کسب و کارها می‌توانند بر اساس تفاوت ارقام این دو داده، تصمیم گیری کنند. البته برای هر کسب و کاری، نحوه تصمیم گیری متفاوت خواهد بود.

مثلا یک پیج با محتوای سلامت، پزشکی و یا روان شناسی، احتمالا تفاوت ریچ و ایمپرشن بالایی خواهد داشت. چرا که هر یک از کاربران چندین بار محتوای پیج را مرور کرده و یا برای دوستان و عزیزان خود ارسال می‌کنند.

یا در یک پیج فروشگاهی مانند فروشگاه کفش؛ مخاطب پست مورد نظر را چندین بار بازدید کرده و با دیگران به اشتراک می‌گذارد که در این صورت نیز تعداد ایمپرشن از تعداد ریچ خیلی بیشتر است.

تمامی این آمار و ارقام دید نسبی نسبت به سلایق و انتخاب کاربران به صاحب پیج می دهند. اگر با ظرافت و دقت به آن ها توجه و در راستای آن ها عمل شود، بیشترین تاثیر گذاری را خواهیم داشت.

تاثیر ریچ و ایمپرشن بر الگوریتم های اینستاگرام

در صورتی که تفاوت تعداد ایمپرشن یک پست ، از تعداد ریچ بیشتر نباشد، به این معنی است که مخاطبان با پست مورد نظر تعامل بیشتری داشته، پیج شما را دوست دارند و پست های شما را دنبال می کنند.

اینستاگرام نیز به عنوان یک هوش مصنوعی در الگوریتم های خود برای این موضوع اهمیت قائل شده و رفتار کاربر نسبت به پیج شما را بررسی می‌کند و در حقیقت اهمیت و ارزش پیج شما را با رفتار کاربران می سنجد.

به این شکل که هرچه کاربر زمان بیشتری روی پست های شما صرف کند و آن ها را به اشتراک بگذارد، سیو کند، یعنی پیج شما از نظر مخاطب ارزشمند بوده و فالوور واقعی پیج شما محسوب می‌شود. در این صورت اینستاگرام در مراحل بعدی، پست های شما را برای کاربران بیشتری نمایش می‌دهد.

بنابراین تفاوت بین تعداد ریچ و ایمپرشن پیج می‌تواند اطلاعات ارزشمندی تلقی شده که از طریق آن ها میتوان رفتار کاربران را سنجید و بر اساس علایق آن ها پیش رفت.در نهایت اینستاگرام ارزش پیج و محتوای شما را متوجه شده و آن را در اکسپلور به نمایش بگذارد.

نتیجه

پس اگر قصد این را دارید که کسب و کارتان در اینستاگرام رونق پیدا کند حتما به ریچ و ایمپرشن توجه داشته باشید.

راه‌های زیادی برای افزایش ریچ و ایمپرشن وجود دارد و ساده ترین این راه‌ها خرید آن است.

برای اینکه بتوانید ریچ و ایمپرشن پیج خودتان را بررسی کنید کافی است، به نکات گفته شده در این مقاله توجه کنید.

منبع: bit.ly tinyurl.com cutt.ly pinterest.com

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart