5 تکنیک ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام | پویا مارکتینگ
Search
Close this search box.

5 تکنیک ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام

زمان مطالعه: 9 دقیقه
ساخت-بنر-تبلیغاتی-اینستاگرام

لیست محتوا

Contents

چگونه یک بنر تبلیغاتی اینستاگرام بسازیم؟

همانطور که اطلاع دارید اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در بین مردم است. امکانات و ویژگی‌ها این برنامه باعث شده تا افراد زیادی را از همه نقاط دنیا به سمت خود جذب کرده و دنبال‌کنندگان بسیاری داشته باشد. با توجه به این موضوع، خیلی از بیزینس‌ها و افراد از این اپلیکیشن‌ اجتماعی برای بیشتر دیده شدن و تبلیغات کار خود استفاده می‌کنند؛ بنابراین درحال حاضر این پلتفرم، یکی از ابزارهای موثر برای امر بازاریابی و کسب درآمد محسوب می‌شود.

برای داشتن درآمد مطلوب از این رسانه‌های اجتماعی، باید تبلیغات‌ جذاب با طراحی‌های خاص و خلاقانه‌ای داشته باشید تا بتوانید مخاطبان زیادی را به سوی خود جذب کنید.

یکی از موضوعات مهم و کلیدی راجع‌به تبلیغات، ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام است. زیراکه این بنرهای زیبا و منحصربه‌فرد معرف محصولات و خدمات شما هستند و درنتیجه تبلیغ کار شما می‌شوند.

طراحی و ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام کار سخت و عجیبی نیست و اتفاقاً نیاز به هزینه کردن آنچنانی هم ندارد. تنها چیزهایی که شما برای ساخت بنر تبلیغاتی جذاب به آن نیاز دارید مقداری زمان وحوصله و انرژی همراه با چاشنی خلاقیت است. و البته توجه و به‌کارگیری نکاتی که ما در این مقاله برای شما آماده کرده‌ایم.

پس برای اینکه بتوانید به ‌راحتی بنرهای تبلیغاتی ویژه برای رشد کسب‌وکارتان داشته باشید. با ما همراه شوید.

ساخت بنر تبلیغات در اینستاگرام یکی از مهم ترین موارد در تبلیغات است که کارشناسان آژانس دیجیتال مارکتینگ پویا با انجام خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی به شما کمک می کنند تا بتوانید بهترین و با کیفیت ترین بنرهای تبلیغاتی را طراحی کنید.

 نحوه‌ی ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام

اولین قدم برای تبلیغات در اینستاگرام، ساخت بنر تبلیغاتی می‌باشد. که این بنرها را می‌توان از طریق استوری و پست منتشر کرد و درمعرض دید کاربران قرار داد.
قطعا تا به حال پست‌های تبلیغاتی در اینستاگرام را مشاهده کرده‌اید؛ این پست‌ها درواقع همان بنر هستند که از دو بخش عکس و کپشن (متن) تشکیل شده‌اند. ولی به این نکته نیز باید توجه کرد که هر پستی در اینستاگرام لزوماً یک پست تبلیغاتی و در راستای آن یک بنر تبلیغاتی به‌حساب نمی‌آید.

فرق بین پست عادی و پست تبلیغاتی چیست؟

همانطور که گفتیم بین یک پست معمولی و یک بنر تبلیغاتی تفاوت‌هایی وجود دارد. یک پست عادی از عکس یا ویدئو، همراه با متن تشکیل شده است که هدف تبلیغاتی ندارد.

درحالی که بنرهای تبلیغاتی حاوی تصاویر و کپشن‌های جذب‌کننده هستند تا به چشم مخاطب بیاید. زیرا که قرار است این بنرها در پیج‌های بزرگ و پربازدید به‌نمایش کاربران گذاشته شود. پس باید به‌اندازه‌ی کافی چشمگیر و منحصربه‌فرد باشدکه مردم را ترغیب کند تا با محصولات شما آشنا شوند.

از آنجایی که از ساخت بنر تبلیغاتی، هدف خاصی داریم و آن هم معرفی و آگهی محصولات و خدمات ما در فضای دیجیتال و رسانه‎‌های اجتماعی است. پس نباید بنر ما ساده و معمولی باشد. بلکه باید سعی کنیم بااستفاده از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های حرفه‌ای در این زمینه، باکیفیت‌ترین و خلاقانه‌ترین بنرها را بسازیم.

ویژگی‌های یک بنر تبلیغاتی باکیفیت چیست؟

همانطور که پیش‌تر گفتیم ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام، اگر استاندارد و متناسب با محصولات یا خدمات بیزینس‌تان انجام شود و گرافیکی خلاقانه داشته باشد. نقش به‌سزایی را در نمایش تبلیغ شما خواهد داشت.

بنابراین در ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام خود باید به دو ویژگی توجه کنید.

آموزش-ساخت-بنر-تبلیغاتی-اینستاگرام-با-گوشی

1.بنر تبلیغاتی‌ هدفمند بسازید.

یعنی دقیقاً برای چه چیزی می‌خواهید تبلیغ کنید و جامعه‌ی هدف آگهی شما را چه افرادی تشکیل می‌دهند و چه ویژگی‌هایی دارند.

اگر اصولی و بافکر و برنامه قدم بردارید، مطمئن باشید که موفق خواهید شد و بدانید که درج آگهی در اینستاگرام هم از این قانون مستثنی نیست. باید برای تبلیغات در اینستاگرام درست و هدفمند فکر کنید و بررسی‌های مختلف را انجام دهید. در غیر این صورت، آن بازخوردی که توقع دارید را دریافت نخواهید کرد و تنها برای شما عواقب منفی مالی زیادی به‌همراه خواهد داشت.

پس بهتر است هنگام ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام، موضوع بنر خود را مشخص کرده باشید و ویژگی‌هایی نظیر جنسیت، رده‌ی سنی، محل سکونت و علایق وسلایق مخاطبان‌تان را بشناسید و متناسب با آنها طراحی کنید.

2. بنر تبلیغاتی‌تان بتواند تعامل کند.

دومین ویژگی که هنگام ساخت بنر تبلیغاتی در اینستاگرام باید به آن توجه کنید، تعاملی بودن آن است. یعنی باید بنر تبلیغاتی، طراحی کنید که بتواند با مخاطبان تعامل برقرار کند. پس باید بنر شما به‌اندازه‌ای گیرا و منحصربه‌فرد باشد؛ که هر مخاطب با هرمدل شرایط و سلیقه‌ای را به خود جذب کند.

زیرا که امکان دارد افرادی وجود داشته باشند که به محصول شما نیاز ندارند؛ ولی وقتی آگهی جذاب شما را می‌بینند، ترغیب شوند که به پیج شما سر بزنند تا با سایر محصولات شما آشنا شوند.

چه مراحلی را در ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام باید طی کنیم؟

ساخت بنر تبلیغاتی برای شبکه‌های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام، کار دشواری نبوده و نیاز به هزینه کردن ندارد. بلکه همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، تنها مواردی که شما برای ساخت بنر تبلیغاتی تاثیرگذار در اینستاگرام به آن نیاز دارید کمی حوصله و انرژی همراه با مقداری سلیقه است تا برای ساخت آن خرج کنید.

تا این جای کار در این مقاله دریافتید که یکی از مباحث مهم در امر تبلیغات، تهیه‌ی یک بسته‌ی تبلیغاتی موثر یا همان بنر است که در جهت معرفی و بازاریابی خدمات و محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در زمان ساخت بنر تبلیغاتی در اینستاگرامرباید توجه کرد که برای چه چیزی و چه کسی می‌خواهید تبلیغ کنید. درادامه می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که بهتراست به چه مواردی در ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام دقت کنید. فقط کافیست چند مرحله‌ی ساده انجام دهید. پس نگران نباشید و دست به‌کار شوید؛ زیرا که ما در این راه همراه شما هستیم.

1. شخصیت بخشیدن به بنر تبلیغاتی

استفاده از یک عکس زیبا وخیره‌کننده یا یک ویدئوی سرگرم‌کننده در آگهی، طرز تفکر شما را نشان می‌دهد. اگر می‌خواهید نتیجه و بازخورد بهتری از طراحی پوسترتان بگیرید باید بتوانید عواطف و احساسات مخاطبان را تحریک کنید وگرنه تبلیغات شما فایده‌ای نخواهد داشت!

یکی از روش‌های برانگیختن احساسات افراد و در راستای آن گرفتن بازخورد مثبت، استفاده از یک عکس باکیفیت و فوق‌العاده برای تبلیغ در اینستاگرام می‌باشد. فقط به این نکته توجه کنید که اگر عکس از محصولتان قرار می‌دهید حتماً باکیفیت و از زاویه‌ی مناسب باشد. ولی اگر از یک عکس‌های آماده استفاده کردید، عکس متناسب با محتوای تبلیغ انتخاب کنید.

البته فراموش نکنید که حتما از لوگوی خود در طراحی بنر استفاده کنید و مکان آن را بر روی پوستر تبلیغاتی به‌گونه‌ای درنظر بگیرید تا مانع قرارگرفتن سایر اجزا نشود.

2. اطمینان از تناسب بنر با محتوا

لازمه‌ی ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام سلیقه و خلاقیت شماست؛ زیرا که در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام، تبلیغاتی بازدهی دارند که محتوای سرگرم‌کننده‌تر به مخاطب ارائه می‌دهند. پس پیرامون ایده‌ی آگهی‌تان خوب فکرکنید که چگونه تبلیغی برای کسب‌وکارتان پیاده‌سازی کنید که هم تناسب محتوایی و یکپارچگی با برند و محیط داشته باشد و درعین حال با رنگ‌های شاد و تاثیرگذار و کاراکترهای هیجان‌انگیز آن را جذاب کنید.

پیام و هدفتان را به‌طور خلاصه و درقالب جملات قابل فهم و کوتاه بیان کنید زیرا می‌توانید از این طریق با ایجاد حس کنجکاوی در خواننده ‌توجه‌اش را جلب کنید. فقط این نکته را فراموش نکنید که در انتخاب رنگ‌، فونت و سایز آن در هنگام ساخت بنر تبلیغاتی دقت کنید.

به عنوان مثال اگر در فضای کوچکی اضافه‌گویی کنید و یا از تصاویر شلوغ استفاده کنید، در دید بیننده می‌تواند آزاردهنده و زننده باشد.

3. استفاده از هشتگ‌های مناسب

یکی از روش‌های بیشتر دیده شدن پست‌های شما، به‌کاربردن هشتگ‌ها است و چه بسا یکی از رازهای افزایش بازدید از بنر تبلیغاتی شما نیز استفاده از همین شیوه است. هشتگ‌ها باعث بالارفتن تعداد فالوورهای پیج و درنتیجه افزایش تعامل پیج می‌گردند.

درادامه چند مورد از قوانین هشتگ‌گذاری و همچنین انواع مدل‌های هشتگ‌گذاری توضیحاتی خواهیم داد. درمورد قوانین هشتگ‌گذاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

‌ در هرسری پست‌گذاری بهتر است بین 8 تا 14 هشتگ استفاده کنید. درضمن از هشتگ‌های بهینه و متناسب با موضوع محتوا استفاده کنید.

روزانه 45 دقیقه با تاپ هشتگ‌ها تعامل برقرار کنید. (ولی این 45 دقیقه پشت سرهم و ربات‌گونه نباشد بلکه در ساعات مختلف شبانه‌روز این کار را انجام دهید.)

دو ساعت قبل از پست‌گذاری تعامل زیادی با هشتگ‌هایی که منتخب شما هستند، داشته باشید و دو ساعت بعد از پست‌گذاری هم این تعامل را حفظ کنید. (تاکید می‌شود که این تعامل ربات‌گونه نباشد.)

انواع هشتگ‌گذاری

1. هشتگ عمومی: همانگونه که از نام آن مشخص است درمورد عمومی‌ترین هشتگ‌ها در فیلد کاری شما صحبت می‌کند. یعنی با واردکردن کلی‌ترین هشتگ‌ها در قست سرچ اینستاگرام، می‌توانید هشتگ‌های مرتبط با کسب‌وکارتان را به‌ترتیب تعداد استفاده، مشاهده کنید. همچنین با رفتن برروی پست‌های این هشتگ‌ها، می‌توانید با سایر هشتگ‌های کلیدی در زمینه‌ی کاری خود آشنا شوید.

پس همانطور که متوجه شدید هشتگ‌های عمومی، هشتگ‌هایی هستند که هرکسی می‌تواند از آنها استفاده کند مانند اخبار، غذا، آشپزی و… .

2. هشتگ نیچ: به هشتگ‌های تخصصی مربوط به حوزه‌ی کاری خودتان، هشتگ نیچ می‌گویند و گستره‌ی خاصی از کاربران را مورد هدف قرار می‌دهد. پس پیشنهاد می‌کنیم در نوشتن این هشتگ‌ها، از هر کلمه‌ای استفاده نکنید؛ زیرا که کلمات استفاده شده در این نوع هشتگ، ویترین تخصص شما را به ‌نمایش می‌گذارد.

3. هشتگ محتوایی: هشتگ محتوایی، به معنای استفاده از هشتگ‌های مرتبط با موضوع است. به عنوان مثال اگر پستی دررابطه با آشپزی در صفحه‌ی اینستاگرامتان قرار می‌دهید، می‌توانید از #آشپزی استفاده کنید.

4. هشتگ اختصاصی (برند): اگر برند شخصی دارید از هشتگ برندتان استفاده کنید. زیرا که این مدل هشتگ فقط مخصوص به برند شماست و کاربران می‌توانند با کلیک برروی آنها شما را پیدا کرده و پست‌های شما را ببینند. ولی در هرصورت در ساخت هشتگ‌های شخصی‌تان حتماً خلاقیت به‌خرج دهید و از کلمات بامزه و باحال استفاده کنید.

5. هشتگ عکس: یعنی اگر در عکسی که منتشر کردید به عنوان مثال موبایل وجود داشت، می‌توانید از هشتگ موبایل استفاده کنید یا حتی می‌توانید هشتگ سبک عکاسی یا رنگ لباس و موارد شبیه به آن را به‌کار ببرید.

6. هشتگ لوکیشن: یعنی می‌توانید از هشتگِ مکان دیدنی که هستید، لوکیشن منطقه‌ی بیزینس یا کسب‌وکارتان، محل زندگیتان و… استفاده کنید.

بنر-تبلیغاتی-اینستاگرام-چیست

4. پیشنهاد دادن به مخاطبان بدون خجالت

یکی از نکاتی که با رعایت کردن آن هنگام ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام، می‌توانید باعث بیشتر دیده شدن بنر تبلیغاتی‌تان شوید، فراخوان عمل است. یعنی از کاربران بخواهید که یک کار را انجام دهند نظیر عبارات “بنر ما را اد استوری کنید”، “چند نفر از دوستان‌تان را منشن کنید” و… .

این عبارات نوعی فراخوان عمل هستند و در دنیای بیزینس‌های دیجیتال هم این موضوع خیلی مهم و کاربردی است و تاثیر مثبت زیادی هم دارد. زیرا که اینکار باعث ایجاد و افزایش تعامل و ارتباط بین کسب‌وکار و مخاطب می‌شود و هرجا که تعامل با مشتری زیاد باشد قطعاً نتایج مفید و سودمندی را نیز با خود به‌همراه خواهد داشت.

برای گذاشتن فراخوان عمل زیاده‌روی نکنید و متوالی و هرروز در هر استوری و پستی که منتشر می‌کنید افراد را مجبور به‌انجام کاری نکنید. چون در آن صورت، محتوای صفحه‌ی اینستاگرامتان برای مخاطبان ناخوشایند و آزاردهنده خواهد شد و امکان دارد باعث خروج افراد از پیجتان گردد.

5.هیجانی کردن کاربران

یکی از راه‌های افزایش فالوور و مشتری واقعی در اینستاگرام، تبلیغات خوب است. زمانی شما می‌توانید یک تبلیغات خوب و موثر برای کسب‌وکارتان انجام دهید که بتوانید افراد بیشتری را به‌سوی خود جذب کنید. پس برای افزایش توجه‌ مخاطبان به آگهی‌هایتان، باید بتوانید آنها را هیجان‌زده کنید.

هرچه بنر تبلیغاتی اینستاگرام خلاقانه‌تر و پرشورتری بسازید مطمئن باشید افراد بیشتری هم به آن توجه خواهند کرد. خیلی کارها را می‌توان برای هیجان بخشیدن به محتوای تبلیغاتی نام برد اما مهمترین‌شان، برگزاری مسابقه و چالش می‌باشد.

یک مسابقه‌ی حرفه‌ای از سه بخش طراحی مسابقه، اجرای مسابقه و بررسی نتایج تشکیل شده است. مطمئن باشید که اگر یک مسابقه‌ی پرهیجان و جذاب که درعین حال پیچیده و سخت نباشد و همه بتوانند از پس آن برآیند، برگزار کنید و بنر آن را در سایر پیج‌های پرمخاطب قرار داده و پخش کنید. افراد بسیاری بنر مسابقه را دیده و از این جهت آدم‌های بیشتری هم در آن شرکت خواهند کرد و بدین طریق بازدید محتوا و پیج‌تان افزایش خواهد یافت.

6. انتشار بنر تبلیغاتی در ساعات شلوغ و پرترافیک

بسیار خوب حال که همه‌ی مراحل ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام را انجام داده‌اید، زمان آن فرارسیده که در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام آن را منتشر کنید.
به همین دلیل قرار است امروز درباره‌ی غول مرحله‌ی آخر تبلیغات در اینستاگرام با شما صحبت کنیم.

یعنی بازه‌ی زمانی مناسب جهت انتشار آگهی در این رسانه‌ی اجتماعی چه زمانی است؟

در ابتدای کار لازم است به این نکته اشاره کنیم که همه‌ی افراد، 24 ساعت در اینستاگرام نیستند و آن را چک نمی‌کنند. پس باید قبل از تبلیغ‌گذاری در اینستاگرام، اول از همه، سبک زندگی و رفتار مخاطبِ هدف محتوای تبلیغاتی خود را شناسایی کرده تا بتوانیم در زمان مناسب و تاثیرگذاری تبلیغ خود را منتشر کنیم.

تعیین روز و ساعات پررفت‌وآمد برای به‌اشتراک‌گذاری محتوای تبلیغاتی برای هر پیج متفاوت است؛ و همانطور که پیش‌تر گفتیم به ویژگی‌های فردی جامعه‌ی هدف تبلیغ، موضوع محتوای آماده‌ی انتشار، سبک زندگی مخاطبان و… بستگی دارد.

میزان درآمد ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام چقدر است؟

از آنجایی که محبوبیت شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام و در راستای آن تبلیغات در این پلتفرم، رشد قابل توجه‌ای داشته است؛ تقاضا برای تبلیغات بنری و طراحی پوستر تبلیغاتی افزایش یافته است.

از این‌رو هزینه‌های ساخت بنر تبلیغاتی باتوجه به حجم کار و ویژگی‌های ظاهری آن و… متفاوت است. معمولاً دستمزد طراحی پوسترهای اینستاگرامی ساده از 200 هزار تومان آغاز می‌شوند.

شرکت‌های متقاضی معمولاً درخواست طراحی بنر برای اینستاگرام خود را در سایت‌ها و کانال‌های مختلف ثبت می‌کنند. از سوی دیگر افرادی هستند که با راه‌اندازی کانال‌ها و سایت‌های گوناگون تلاش می‌کنند تا بستر مناسبی را جهت جذب مشتری و دریافت تقاضای ساخت بنر تبلیغاتی ایجاد کنند و از این راه به کسب درآمد برسند.

برنامه‌های کاربردی برای طراحی بنر تبلیغاتی چیست؟

تبلیغات در اینستاگرام یکی از روش‌های موثر و نسبتاً راحت با هزینه‌ی کمتر نسبت به سایر روش‌ها می‌باشد. پس هرچه ساخت بنر تبلیغاتی شما حرفه‌ای‌تر و زیباتر باشد افراد بیشتری را به‌سمت خود خواهد کشاند. حتی شما می‌توانید برای شکیل‌تر شدن آگهی خود از گرافیک‌های جالب و جذاب خود اپلیکیشن اینستاگرام نیز استفاده کنید.

از جمله اپلیکیشن‌های کاربردی که در گوشی، به‌منظور طراحی و ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام می‌توانید استفاده کنید:

 Photo & Video و Canva: Design
 Poster maker and flyer template
 PosterLabs

اما اگر می‌خواهید طراحی پوستر را حرفه‌ای‌تر دنبال کنید و ادامه دهید می‌توانید از برنامه‌هایی نظیر فتوشاپ استفاده کنید.

سخن نهایی

به انتهای مقاله ساخت بنر تبلیغاتی اینستاگرام رسیدیم. ما در این مقاله درمورد این توضیح دادیم که بنر تبلیغاتی دقیقاً چیست؟ و اینکه یک پوستر تبلیغاتی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد که از دید مخاطب چشم‌نواز و جالب بیاید. از آن طرف باید هنگام طراحی بنر چه مراحلی را طی کنیم و چه نکاتی را رعایت کنیم تا بتوانیم یک آگهی تبلیغاتی تاثیرگذار و سودمند برای بیزینس‌مان داشته باشیم.

امیدواریم که از مطالعه‌ این مقاله آژانس دیجیتال مارکتینگ پویا بهره‌ی کافی را برده باشید و به پاسخ سوالات خود رسیده باشید. اما اگر همچنان به پاسخ خود نرسیده‌اید، نگران نباشید. کافیست تا کامنت بگذارید و سوال خود را از کارشناسان ما بپرسید. مطمئن باشید که در اسرع وقت به آن پاسخ خواهیم داد.

 

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart