هشتگ در اینستاگرام چیست؟| آموزش کامل ساخت هشتگ در اینستاگرام
Search
Close this search box.

هشتگ در اینستاگرام چیست؟| آموزش کامل ساخت هشتگ در اینستاگرام

زمان مطالعه: 8 دقیقه
هشتگ در اینستاگرام چیست؟

لیست محتوا

Contents

اگر جزء افرادی هستید که در شبکه های اجتماعی مانند:اینستاگرام، تویترو… فعالیت داریدبا برخی اصطلاحات خاص و روزمره در اینستاگرام آشنا هستید یا حداقل آن‌ها را شنیده‌اید.

یکی از این اصطلاحات پر کاربرد هشتگ است.اگر به سایت‌های مختلف نگاهی بیندازید مشاهده می‌کنید که هریک به بیان متفاوتی از هشتگ پرداخته‌اند ، اما ما در این مقاله جامعه ترین تعریف هشتگ در اینستاگرام را برای شما خواهیم گفت وحتی به شما آموزش خواهیم داد چگونه بهترین هشتگ را برای اینستاگرام خود پیدا کنید.

اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام اما دانش کافی برای راه اندازی پیج اینستاگرامی ندارید کارشناسان با مدیریت شبکه های اجتماعی می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

تاریخچه هشتگ

هشتگ در زمینه های مختلف علم فناوری و اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد، برای مثال این علامت (#)هشتگ در سال 2014 میلادی به فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد برای استفاده عموم کاربران اضافه شد.

همچنین مفهوم امروزی هشتگ که برای برچسب گذاری پست ها استفاده می‌شود، برای اولین بار در سال 2007 مطرح شد که کریس مسینا پیشنهاد کرد که از این علامت برای مشخص کردن گروه ها استفاده شود و از آن زمان به بعد، به محبوبیت رسید و تمام کاربران از آن استفاده می کنند. امروزه کاربران زیادی از هشتگ در اینستاگرام استفاده می‌کنند.

هشتگ چیست؟

هشتگ کار دسته بندی پست‌ها را انجام می‌دهد، یعنی پست‌هایی که از نظرمحتوا یکی هستند را در یک بخش قرار می‌دهد تا افراد هرزمان که به دنبال مطلب خاصی در این زمینه هستند، بتوانند به راحتی مطلب خود را پیدا کنند.

اگر دقت کنید در زیر پست‌های اینستاگرام هشتگ‌هایی مانند: #هشتگ‌ در اینستاگرام #تولیدمحتوا # مقاله و… درج شده است که وقتی شما بر روی این هشتگ کلیک کنید، با پست هایی که در آنها این هشتگ به کار رفته است، روبرو خواهید شد.

پس بطور کلی هشتگ ابزاری برای رسیدن به یک موضوع می باشد که برای شناسایی پست‌های مرتبط بکار می‌روند و کاربران می‌توانند با وارد کردن علامت # و سپس کلمه کلیدی اصلی، مانند #هشتگ در اینستاگرام به تمامی پست های موجود با این هشتگ دسترسی پیدا کنند.

همین‌طور توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید از چند کلمه درهشتگ گذاری استفاده کنید باید در میان هر کلمه ازآندرلاین(_) استفاده کنید،

برای اینکه بهتر متوجه شوید به مثال هایی زیر توجه کنید

#تولید_محتوا #بهترین_هشتگ #هشتگ_در_اینستاگرام

 

نحوه انتخاب هشتگ در اینستاگرام

کاربرد هشتگ در اینستاگرام:

هشتگ در اینستاگرام سه کاربرد بخصوص دارد،که باعث اهمیت ‌‌فوق‌‍‌العاده هشتگ شده است.

  1. محتوای شما دسته بندی می شود و در طبقه‌بندی خاصی قرار می‌گیرد.
  2. اینستاگرام از طریق هشتگ، نوع محتوای شما را راحت تر تشخیص می‌دهد.
  3. کاربران راحت تر می‌توانند محتوای شما را با جستجو کردن بیابند.

شما با هشتگ گذاری درپیج خودتان به کاربران کمک می کنید، تا راحتتر بتوانند پست مورد نظرشان را پیدا کنند و هشتگ در اینستاگرام به هوش مصنوعی اینستاگرام کمک می کند، که نوع محتوا را سریع تر تشخیص داده و باعث دیده شدن بیشتر پست شود.

جالب است بدانید هشتگ گذاری درست در اینستاگرام براساس محتوا کمک می‌کند به اینکه هوش مصنوعی آن محتوای شما را جالب و مفید بداند و محتوای شما را در اکسپلور قرار دهد.

هشتگ در اینستاگرام به پست‌ها کمک می کند که حدود ۱۲ درصد بیشتر از یک پست بدون هشتگ توسط کاربران دیده شوند.

برای آشنایی با تفاوت ریچ و ایمپرشن در اینستاگرام می توانید مقاله ریچ و ایمپرشن در اینستاگرام را مطالعه کنید.

آیا از هر هشتگی برای دیده شدن می توان استفاده کرد؟

هشتگ در اینستاگرام معقوله خاصی است و نباید از هر هشتگی در هرجایی استفاده کرد. به این مثال توجه کنید شما 5 نسخه از یک کتاب تاریخ شناسی(مربوط به تاریخ) دارید و هر کدام از این نسخه ها را در یکی از قفسه‌هایی کتابخانه خود قرار داده‌اید یکی در قفسه کتاب های علمی تخیلی یکی دیگر را در قفسه کتاب هایی زیست شناسی و دیگری در قفسه مردم شناسی و…. شما با این کار اول از همه باعث شدید که موضوع کتاب شما نامشخص باشد و دوم بازدید کننده‌های کتابخانه شما، شما را فردی شلخته و نا منظم بدانند.

دقیقا هشتگ در اینستاگرام همین گونه است، اگر از هشتگ‌های مختلف استفاده کنید محتوا شما به درستی دیده نمی شود و موضوع پست شما نا مفهوم می ماند وباعث ناراحتی کاربران شما می‌شود.

تصور کنید شما یک پست در زمینه فست‌فود اماده کردید و در زیر پست #ماشین_جدید را قرار می‌دهید، آیا به نظرتان کاربرانی که بدنبال پست‌هایی درمورد فست‌فود هستند به پست شما توجه خواهند کرد؟ خیر.

اگر از هشتگ‌هایی که با محتوای شما همخوانی ندارند برای یک پست استفاده کنید کاربران می‌توانند برای اینستاگرام یک گزارش بفرستند که شما از هشتگ های نامربوط استفاده کردید، و اینستا این موضوع را بررسی کرده و در صورت صحت شمارا بلاک می‌کند.پس توجه داشته باشید هشتگ در اینستاگرام را جدی بگیرید.

بهتر است از چه تعداد هشتگ در اینستاگرام استفاده کنیم؟

تعداد هشتگ در اینستاگرام برای هر پست اینستاگرام ۳۰ عدد است. یعنی اگر بیشتر از ۳۰ تا هشتگ قرار بدهید اینستاگرام نمی‌گذارد پست شما منتشرشود یا اگه در کامنت هشتگ‌ها را بنویسید کامنت شما را منتشر نمی‌کند.

‌‍افراد زیادی تحقیقاتی در زمینه تعداد هشتگ در اینستاگرام انجام داده اند و به نتیجه‌های نسبتا نزدیکی رسیده‌اند.

در این قسمت به نظر شخص بنده پیج ها به دو دسته تقسیم می شوند:

  1. دسته اول کسانی که پیجشان سال هاست درحال فعالیت است و برندشان مطرح شده است وتعامل در پیجشان رونق دارد.
  2. گروه دوم کسانی که تازه پیج خودشان را، راه‌اندازی کرداند و برند نو پایی هستند.

اگر در دسته اول قرار دارید و پیج شما سال هاست در حال فعالیت است بهتر است از 9 تا هشتگ استفاده کنید.

اگر در گروه دوم قرار دارید می‌توانید بیشتر از 9 هشتگ در پیج خودتان استفاده کنید.

در صورتی که مدتی از فعالیت پیج شما گذشت و اسم برنده شما تقریبا شناخته شد و تعامل نسبتا خوبی در پیج خودتان پیدا کرده‌اید تعداد این هشتگ ها را میتوانید به 9 برسانید و بیشتر از 9 هشتگ استفاده نکنید. هشتگ در اینستاگرام باید اصولی و بر پایه استراتژی باشد.

چگونه کاربردی ترین هشتگ برای پیج خود را پیدا کنیم؟

کاربردی ترین هشتگ در اینستاگرام به نوع فعالیت شما در پیج کاری یا شخصی شما بستگی دارد. برای آن که بتوانید کاربردی ترین هشتگ را برای پیج خود انتخاب کنید راه کارهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید.

در اولین قدم می‌توانید به پیج‌های رقبایی که در زمینه کسب و کار شما فعالیت دارند بروید و از بین پیج‌هایی که وجود دارد، تعدادی از پیج‌هایی که تعامل زیادی درآن انجام شده است را انتخاب کنید. بعد به سراغ هشتگ‌هایی که برای محتوا و پست خود قرار داده‌اند بروید و همه آن ها را یاداشت کنید.

در قدم دوم به قسمت سرچ اینستاگرام بروید و یک کلمه در مورد موضوع پست خود سرچ کنید برای مثال شما یک پست در زمینه هشتگ تولید کرده‌اید حالا به قسمت سرچ اینستاگرام بروید و کلمه هشتگ را سرچ کنید، اگر توجه کنید می‌بینید هشتگ هایی با نام#هشتگ #هشتگ_مدیا #هشتگ گذاری #هشتگ در اینستاگرام و… با تعداد پستی گذاشته شده و برای شما به نمایش می‌گذارد، حال این هشتگ‌ها را با تعداد پست گذاشته شده در کاغذ بنویسید.

 

ساخت هشتگ در اینستاگرام

 

حال در قدم سوم یک هشتگ خاص در زمینه برند خود انتخاب کنید این هشتگ می‌تواند بر گرفته از نام برند شما، نام محصول باشد یا هر نامی که به پیج شما یا پست های شما مرتبط است.

همان طور که در توضیحات بالا در قسمت (بهتر است از چه تعداد هشتگ در اینستاگرام استفاده کنیم؟) توضیح دادیم بهترین تعداد هشتگ ،9 عدد است.

که به سه دسته تقسیم می شود:

چهار هشتگ باید از هشتگ‌هایی که بیشترین تعداد پست در آن‌ها قرار گرفته است باشد.

چهار هشتگ از مابقی این هشتگ‌ها، هشتگ‌هایی هستند که تعداد پست کمتری در آن‌ها قرار گرفته است.

و هشتگ اخر را باید دقیقا همان هشتگی قرار دهید که براساس برند خود و موضوع پیج خود انتخاب کرده اید.

هشتگ در اینستاگرام باید براساس اصول باشد، نباید هر بار از تعدادی ازهشتگ‌های خاص و معین استفاده کرد.

کاربرد هشتگ در قسمت‌های مختلف اینستاگرام چیست؟

استفاده از هشتگ در اینستاگرام فقط مختص یک قسمت از اینستاگرام نیست و شما می توانید در استوری ها، پست ها، بایو و حتی کامنت ها از هشتگ استفاده کنید.

1- دراستوری‌های اینستاگرام هشتگ بگذارید

استفاده از هشتگ در اینستاگرام در قسمت استوری با هشتگ گذاری در پست ها متفاوت است.

با هشتگ گذاشتن در استوری میتوانید برند خود را به مخاطبان زیادی معرفی کنید.

دو راه برای هشتگ گذاری استوری وجود دارد. اولین روش استفاده از استیکر هشتگ و تغییر متن میباشد. یا به سادگی می توانید از ابزار متن و نشانه # جهت درج هشتگ، به همان روشی که برای پست کردن عکس یا کلیپ به کار میبرید، استفاده کنید.

میتوانید در هر استوری فقط 10 هشتگ بگذارید.

هشتگ در اینستاگرام در پست، استوری و… فرقی نمی کند باید به گونه‌ای باشد که مخاطب را اذیت نکند. پس مراقب باشید که محتوایتان زیاد شلوغ نشود. برای این امر می‌توانید از روش‌های زیر استفاه کنید.

میتوانید هشتگ‌های خود را کوچک و یا حتی پشت ایموجی‌ها، استیکرها یا GIF ها پنهان کنید.

یا می‌توانید هشتگ‌های خود را به رنگ پست زمینه عکس یا ویدیو در بیاورید که در عکس دیده نشود.

2-در بایو اینستاگرام هشتگ بگذارید

شاید تا بحال بایوهای زیادی نوشته اید، اما اگر از هشتگ در بابو اینستاگرام خود استفاده نکرده اید، هشتگ در اینستاگرام باید اصولی انجام شود همه جا باشد و هیچ جا نباشد، یعنی همه جا استفاده کنید اما طوری نباشد که زیاده روی محسوب شود و باعث اذیت کاربر شود.

گذاشتن هشتگ در بایو اینستاگرام هیچ تاثیری در قسمت سرچ هشتگ‌ها ندارد، یعنی تصور نکنید الان هشتگ در بایو بگذارید اتفاق خیلی خاصی قرار است بیفتد.

امکان گذاشتن هشتگ در بایو برای این است، که اگر شما علاقمند به هشتگی هستید یا هشتگ منحصر به فرد خودتان را دارید در این بخش معرفی کنید. تا دنبال کننده‌ها شما را بهتر بشناسند.

مثلا من در صفحه اینستاگرام خودم ازهشتگ (#هشتگ در اینستاگرام) استفاده کردم، چرا که هر کسی که به صفحه پروفایل من سر بزند متوجه می‌شود که هشتگ کاربردی من این بوده و با کلیک روی این هشتگ تمامی پست‌های من را خواهید دید. البته یه راه میانبر هم برای ترافیک ایجاد کردن روی این هشتگ به شمار می آید.

3-چرا در کامنت ها اینستاگرام هشتگ می‌گذارند؟

افرادی در کامنت اول خود هشتگ قرار می‌دهند، معمولا کسانی هستند که می‌خواهند از هشتگ های زیادی استفاده کنند .

اما از طرفی دوست ندارند کپشن خود را شلوغ و بهم ریخته کنند برای همین تعداد کمی از هشتگ‌ها را در کپشن قرار می‌دهند و بقیه هشتگ‌ها را در کامنت اول پست خود می‌گذارند و به این نکته توجه داشته باشید گذاشتن هشتگ در کامنت اول نیز با توجه به این که ظاهر بهتری به پست می‌دهد اما از تعداد افراد بازدیدکننده آن می‌کاهد.

فالو کردن هشتگ در اینستاگرام چگونه است؟

برای آن که بتوانید هشتگ مورد نظر خود را در اینستاگرام فالو کنید کافیست که هشتگ مورد نظرتان را در قسمت سرچ اینستاگرام، سرچ کنید و وارد صفحه آن شوید. برای مثال به قسمت سرچ اینستاگرام بروید و (هشتگ در اینستاگرام) را سرچ کنید بعد بر روی قسمت tags کلیک کنید، در این قسمت هشتگ های مختلفی از جمله هشتگ مورد نظر شما نمایش داده می‌شوند.

حالا بر روی هشتگ مورد نظرتان کلیک کنید.

کافیست که گزینه Follow را لمس کنید تا هشتگ مورد نظر را دنبال کنید. پس از آن هر پستی که به صورت عمومی در اینستاگرام منتشر شود و هشتگ مورد نظر شما را داشته باشد، در صفحه اصلی اینستاگرام شما ظاهرا خواهد شد.

تاپ هشتگ در اینستاگرام چیست؟

اگر شما در بخش اکسپلور اینستاگرام هشتگی را سرچ کرده باشید، می‌بینید که در صفحه‌ی نتایج هشتگ‌ها، به دو قسمت تقسیم شده اند، Top و Recent. به هشتگ‌هایی که از طرف کاربران بیشتر مورد استقبال قرار گرفته اند، تاپ هشتگ می‌گویند.

چگونه هشتگ را اینستاگرام مخفی کنید؟

برای مخفی کردن هشتگ در اینستاگرام تنها یک راه کار مطرح شده است که میتوانید هشتگ‌ها را در همان قسمت کپشن مخفی کنید به این صورت که:

هنگام نوشتن یک کپشن، کیبورد گوشی را روی حالت اعداد قرار دهید.

سپس روی کلید Returnاینتر بزنید.

یک علامت نشانه گذاری (نقطه، نقطه گلوله ای یا خط تیره) را وارد و سپس دوباره کلید اینتر Return را انتخاب کنید.

مراحل 2 تا 4 را حداقل پنج بار تکرار کنید.

اینستاگرام پس از سه خط، دیگر متن را نمایش نمیدهد، بنابراین هشتگ‌ها برای کاربران قابل مشاهده نخواهد بود، مگر اینکه روی moreضربه بزنید.

حرف آخر

با توجه به مطالب گفته شده در زمینه هشتگ در اینستاگرام حالا باید متوجه شده باشید که تعداد هشتگ‌ها در کپشن بیشتر از 30 تا نمی تواند باشد و طبق تحقیقات انجام شده بهترین تعداد آن 9 هشتگ است و تعداد هشتگ در استوری بیشتر از 10 تا نمی تواند باشد.

روش انتخاب هشتگ مناسب یک نکته بسیار مهم در هشتگ گذاری است که باید با تحقیق بر روی پیج های رقیب و هشتگ های اینستاگرام انتخاب شود، از طرفی همیشه باید توجه داشته باشیم که یک هشتگ کمپین یا برنده در هشتگ های خود قرار دهیم .

باید توجه داشته باشید که از هشتگ‌های تکراری در پست‌هایتان استفاده نکنید، در هر پست (استوری ) با توجه به محتوای که تولید کرده‌اید هشتگ‌‌های خود را انتخاب کنید.

منبع: bit.ly b2n.ir yun.ir pinterest.com

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart