18 استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام | پویا مارکتینگ
Search
Close this search box.

18 استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام

زمان مطالعه: 13 دقیقه
بهترین روش پست گذاشتن در اینستاگرام

لیست محتوا

Contents

در گذشته شغل‌ها بسیار محدود و یکنواخت بودند مانند؛ کارمندان، مغازه‌داران یا آنها که در یک حرفه خدماتی تخصص داشتند. اما از زمانی که تکنولوژی‌ها پا به عرصه زندگی‌ها گذاشتند، وضعیت واقعا تغییر کرد. یکسری کسب و کارها و شغل‌ها ظاهر شدند که کسی فکرش را هم نمی‌کرد! به عنوان مثال؛ ادمین پیج اینستاگرام!

به هر حال اکنون که زندگی این روند را پیش گرفته است مجبوریم با این جریان حرکت کنیم. کسی در این راه موفق خواهد شد که قبل از همه، تکنیک‌ها و ترفندهای آن را بیاموزد و به کار بگیرد.

این مقاله برای شما که یک پیج اینستاگرام را مدیریت می‌کنید، تهیه شده تا استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام را به شما آموزش بدهد. پس مطالعه آن را از دست ندهید. اگر هم به یک تیم قوی برای مدیریت شبکه های اجتماعی نیاز دارید کارشناسان ما در شرکت دیجیتال مارکتینگ پویا در این مسیر همراه شما هستند.

اینستاگرام؛ بهشت کسب و کارها

اینستاگرام شبکه اجتماعی است که محبوبیت و استقبال از آن همه را متحیر کرد. این شبکه اجتماعی در سال 2010 اولین نسخه خود را به بازار عرضه کرد. در ابتدا پست گذاشتن در اینستاگرام تنها برای به اشتراک گذاری عکس و ویدئو بود.

اما زمانی که با استقبال بی‌نظیری رو به رو شد، مهندسان آن امکانات و قابلیت‌های مختلفی را به آن اضافه کردند. رفته رفته این اپلیکیشن توانست میلیون‌ها کاربر را در سراسر جهان به سمت خود جذب نماید.

در ایران نیز از زمانی که کسب و کارهای فعال در شبکه اجتماعی تلگرام درگیر فیلترینگ شدند، به جای تعطیلی کسب و کار خود ، آن را به محیط اینستاگرام انتقال دادند و استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام را آموزش دیدند.

پس از مدتی کسب و کارها و مشاغلی که تصویر و ویدئو در آنها حرف اول را می‌زدند، به این شبکه اجتماعی ورود پیدا کردند. آنها به سادگی با پست گذاشتن در اینستاگرام، محصولات برند خود را به کاربران علاقه‌مند معرفی می‌کردند.

اینستاگرام که استقبال کسب و کارها از این رسانه را دید، امکان ساخت پیج تجاری را به همراه امکانات مورد نیاز آنها به این شبکه اجتماعی اضافه کرد. در ادامه نیز خیلی از قابلیت‌های دیگر را در اختیار مشتاقان خود قرار داد، به عنوان مثال محدودیت زمان ویدئوها را با معرفی قابلیت IGTV برطرف کرد. یا امکان راه‌اندازی فروشگاه در اینستاگرام را به وجود آورد که باعث شد تا پست گذاشتن در اینستاگرام برای کسب و کارها بسیار خوشایند شود.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت اینستاگرام در ایران، بی دردسر بودن شروع یک کسب و کار است. یعنی به جای اینکه مکانی را اجاره کنید، یا وقت و انرژی خود را صرف گرفتن مجوز و این پیش‌زمینه‌ها کنید، تنها با دانستن یک استراتژی اصولی برای پست گذاشتن در اینستاگرام، محصولات خود را در این شبکه اجتماعی به فروش می‌رسانید.

البته اینستاگرام بیشتر برای کسب و کارهای B2C مناسب است. زیرا اکثر کاربران اینستاگرام مردم عادی بوده و مشتری این گونه کسب و کارها محسوب می‌شوند. اما به عنوان مثال؛ کسب و کاری که تولیدکننده یک قطعه صنعتی است نمی‌تواند انتظار داشته باشد که در اینستاگرام با فروش خوبی رو به رو شود.

همین سودآوری فوق‌العاده پست گذاشتن در اینستاگرام بود که سبب شد تا شرکت فیسبوک این شبکه اجتماعی را با پرداخت یک میلیارد دلار از موسسان آن خریداری نماید، اکنون اینستاگرام زیرمجموعه ابرشرکت فیسبوک به حساب می‌آید.

همه این دلایل سبب می‌شود تا اینستاگرام بهشت کسب و کارها باشد. اگر هنوز هم شک دارید، بگذارید حرف خود را با آمار خیرکننده‌ای که از اینستاگرام وجود دارد، اثبات کنیم:

امروزه حدود از یک میلیارد کاربر از سراسر دنیا در اینستاگرام فعالیت دارند، که بیش از 25 میلیون از آنها را ایرانی‌ها تشکیل می‌دهند.

روزانه بالغ بر 100 میلیون عکس یا ویدئو در اینستاگرام پست می‌شوند.

حدود 25 میلیون کسب و کار در اینستاگرام فعالیت دارند.

پست گذاشتن در اینستاگرام کار سختی نیست ولی اگر برای معرفی یک برند یا فروش محصولات باشد، نیازمند در نظر گرفتن نکاتی است.

حتی اگر برای کسب و کار خود وبسایت راه‌اندازی کرده‌اید و فروش خوبی دارید، باز هم با پست گذاشتن در اینستاگرام به معرفی و دیده شدن برند خود کمک کنید. زیرا این شبکه اجتماعی یکی از رسانه‌هایی است که روزانه اکثر کاربران از آن بازدید می‌کنند پس با پست گذاشتن در اینستاگرام بدون هیج مزاحمتی، برند خود را به مخاطبان یادآوری می‌کنید.

واژه مزاحمت در این قسمت به این معناست که شما با پست گذاشتن در اینستاگرام، هیچ وقفه‌ای در زندگی کاربران ایجاد نمی‌کنید، همین امر سبب می‌شود که مخاطب از اینکه اختیار او را سلب نکرده‌اید، رضایت داشته باشد. برخلاف تبلیغات تلویزیونی که مخاطب در واکنش به آنها تلویزیون را خاموش و یا صدا را قطع می‌کند.

حال که با این فضای کسب و کار عالی آشنا شدید، باید تکنیک‌ها و ترفندهای پست گذاشتن در اینستاگرام را فرا بگیرید تا موفقیت خود را حتمی کنید. پس بخش بعدی از این مقاله را به دقت مطالعه نمایید.

 

بهترین روز برای پست گذاشتن در اینستاگرام

نکات طلایی برای موفقیت در اینستاگرام

هر کاری راه خودش را دارد. اگر سعی کنید از بیراهه‌ها خود را به هدف دلخواه‌تان برسانید، آن موفقیت دوامی نخواهد داشت. پس به جای اینکه به دنبال راه‌های غیر اخلاقی بگردید، کمی وقت و انرژی صرف کنید و راه‌های درست را پیدا کنید. مطمئن باشید که نتایج حاصل از این مسیرهای درست، بسیار دلچسب‌تر و ماندگارتر خواهند بود.

برای موفقیت در کسب و کار اینستاگرامی خود، بهتر است تا یک استراتژی برای پست گذاشتن در اینستاگرام طراحی و تدوین کنید و با برنامه‌ریزی و به صورت اصولی پیش بروید.
مطالبی که بعد از این مطالعه خواهید کرد، نکاتی را به شما آموزش خواهد داد که می‌توانید به سادگی از کسب و کار اینستاگرامی خود به درآمد عالی برسید.

پس پیشنهاد می‌کنیم که این نکات طلایی را به دقت مطالعه کنید:

شناخت مخاطب

برای موفقیت در فروش محصولات از طریق راه‌اندازی یک پیج در اینستاگرام، در درجه اول باید شناختی از جامعه هدف به دست آورید و مطابق رضایت آنها عمل کنید.

یعنی قبل از پست گذاشتن در اینستاگرام، مخاطبان خود را بشناسید. ببینید که چه لحن و نوع گفتاری برای آنها مناسب است. زمانی که با شناخت از ویژگی‌های مخاطب محتوایی را در اینستاگرام منتشر کنید، به صورت خودکار کاربران هدف را به پیج خود می‌کشانید.

پست گذاشتن در اینستاگرام باید به گونه‌ای باشد که مخاطب با محتواها احساس راحتی کرده و ارزشی که برای او قائل هستید را درک کند.

شما می‌توانید برای شناخت علایق و نیازهای مخاطب‌ از راه‌های زیر کمک بگیرید:

گفتگو در انجمن‌ها
گفتگو در شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه رو در رو و حضوری
و …

زمانی که جامعه هدف خود را تحلیل و آنالیز نمودید، یک پرسونا یا نماینده مشخص کنید. پرسونا یک مخاطب فرضی با ویژگی‌های مشترک همه مخاطبان است. یعنی بیشترین شباهت را به جامعه هدف شما دارد.

هنگام پست گذاشتن در اینستاگرام، پرسونای کسب و کار خود را در نظر بگیرید و محتواهای خود را با علایق و سلیقه او تطبیق دهید. این به شما کمک می‌کند تا بیشترین میزان بازخورد مثبت را از مخاطبان خود دریافت نمایید.

پست گذاشتن منظم و اصولی

یکی از نکته‌هایی که برخی از کسب و کارها در آن افراط می‌کنند، پست گذاشتن در اینستاگرام است. منظور از پست گذاشتن در اینستاگرام تعداد و زمان انتشار پست‌هاست.

گاهی برخی از پیج‌ها روزانه تعداد بالایی پست را منتشر می‌کنند، یا استوری‌های آنها تمامی ندارد! در این حالت کاربران بدون توجه به اصل محتوا، آنها را رد می‌کنند. یا برعکس برخی دیگر هفته‌ها حتی یک پست هم منتشر نمی‌کنند.

هر دو این رفتارها برای جذب مخاطب مضرر است و نتیجه عکس می‌دهد. پس به جای افراط و تفریط، برنامه‌ریزی کنید و پست‌ گذاشتن در اینستاگرام را منظم انجام دهید.

زمانی که پست‌های شما کم باشند، مخاطب برند شما را فراموش می‌کند، و زمانی که بیش از حد محتوا منتشر کنید، کاربران بدون توجه به مضمون از آن می‌گذرند، زیرا برای آنها خسته‌کننده است.

پس پست گذاشتن در اینستاگرام را با حفظ تعادل انجام دهید تا به برندینگ خود ضربه‌ای وارد نکنید. پست گذاشتن در اینستاگرام به تعداد مطلوب، باعث می‌شود که مخاطب برای دیدن محتواهای شما اشتیاق داشته باشد.

زمان انتشار نیز تاثیر زیادی در بازدید پست‌ها دارد. برای پیدا کردن بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام می‌توانید از شناخت شرایط و ویژگی‌های مخاطب کمک بگیرید. به عنوان مثال؛ اگر پیج شما زبان انگلیسی را برای نوجوانان دانش‌آموز تدریس می‌کند، پس پست گذاشتن در اینستاگرام را به ساعاتی غیر ساعت‌های آموزش مدارس موکول کنید تا مخاطب هدف شما بتواند از محتوای شما بهره‌مند شود.

دروغ هرگز!!!

اولین توصیه‌ای که در این مورد باید عنوان کنیم، این است که مخاطب را مانند همسر خود دوست بدارید و سعی نکنید او را فریب بدهید.

به عنوان صاحب یک پیج فروشگاهی، صادقانه و دوستانه محصولات خود را معرفی کنید، و باور کنید که صداقت جواب می‌دهد!

هنگام پست گذاشتن در اینستاگرام، ویژگی‌ها و خاصیت‌های محصولات خود را به دور از اغراق در کپشن‌ آنها بنویسید، ویدئوهای رئال و با کمترین افکت منتشر کرده و به هیچ وجه اطلاعات اشتباه و دروغ به مخاطب خود منتقل نکنید.

برخی از پیج‌ها نیز اصرار دارند تا از هر راهی تعداد فالوورهای خود را بالا ببرند. خرید فالوور فیک در ظاهر پیج شما را محبوب نشان می‌دهد اما پایین بودن تعداد لایک و کامنت‌ها واقعیت را کاملا روشن خواهد کرد. پس خرید فالوور فیک را فراموش کنید!

این رفتار غیراخلاقی شاید در اوایل کار جواب بدهد و فالوورهای زیادی را جذب کنید، اما بعد از اینکه کاربران متوجه دروغ‌های شما بشوند، با بی‌اعتمادی پیج شما را ترک خواهند کرد.

من فکر می‌کنم، با دروغ و فریب نه تنها به کسب و کار خود ضربه می‌زنید، بلکه در مقابل کسب و کارهایی که با صداقت و تعهد فعالیت می‌کنند، مسئولید. زیرا سبب می‌شوید تا جلب اعتماد مخاطب را برای آنها سخت‌تر شود.

تنوع و خلاقیت

از رفتار کردن مثل بقیه پیج‌های همکار خود بپرهیزید. کمی خلاقیت و ایده‌های نو داشته باشید و کارهای جدید بکنید.

پست گذاشتن در اینستاگرام را تکراری و مانند بقیه انجام ندهید. اگر سری به پیج‌های اینفلونسرهای خانم در اینستاگرام زده باشید، اکثرا با یک نوع سبک محتوایی تکراری و کسل‌کننده رو به رو می‌شوید که بسیار مخاطب را خسته می‌کند. هیچ کدام ایده و سبک جدیدی در نوشتن ندارند و فقط از یک نوع محتوا که قبلا امتحان خود را پس داده‌، استفاده می‌کنند. برخی حتی توضیحات bio شان هم مشابه یکدیگر است!

توصیه می‌کنیم برای اینکه در بلندمدت موفق باشید سعی کنید برند خودتان را خاص معرفی کنید. مردم همیشه چیزهای خاص را بیشتر می‌پسندند و حتی حاظرند که هزینه بالایی هم پرداخت می‌کنند.

البته بقیه پیج‌های موفق را دنبال کنید اما شبیه آنها نباشید، بلکه سبک خودتان در پست گذاشتن در اینستاگرام را معرفی کنید.

سبک خاص پست گذاشتن در اینستاگرام خود را به شکل‌های مختلفی نشان دهید. به عنوان مثال؛ نوع نوشتن و گفتگو با مخاطب، یک ترکیب رنگی جدید، سبک جدیدی از عکاسی محصولات و … .

این کار نه تنها مخاطب را برای دنبال کردن پیج شما مشتاق‌تر می‌کند، بلکه سبب می‌شود تا برندینگ خود را قوی کنید. سبک رفتاری خاص پیج، هویت برند شما را شکل می‌دهد و در شناخت برند بسیار تاثیرگذار است.

استفاده از بیزینس اکانت اینستاگرام

اگر واقعا قصد دارید که از پیج اینستاگرام خود به درآمد عالی برسید، توصیه می‌کنیم در اولین قدم اکانت خود را از حالت شخصی (personal) به حالت تجاری (buissnes) تبدیل کنید.

با ساخت پیج کاری در اینستاگرام به قابلیت‌هایی مجهز خواهید شد که بسیار برای مدیریت کسب و کارتان مفید هستند. همچنین ظاهر کسب و کار شما را رسمی‌تر و جذاب‌تر می‌کند و کاربران بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد.

با تبدیل اکانت شخصی به حالت تجاری، امکانات و قابلیت‌های بسیار کاربردی به پیج شما اضافه می‌شوند. این وضعیت دست شما را در مدیریت پیج‌تان بازتر می‌کند و پست گذاشتن در اینستاگرام را برای شما لذت بخش‌تر خواهد کرد.

برخی از امکاناتی که اینستاگرام در حالت تجاری در اختیار شما قرار می‌دهد:

 • می‌توانید دکمه‌ای تحت عنوان “تماس با ما” برای پیج خود طراحی کنید و در آن آدرس دفتر یا شرکت، اطلاعات تماس و آدرس وبسایت خود را قرار دهید.
  و می‌توانید bio پیج خود را جامع‌تر و کامل‌تر بنویسید، زیرا در حالت تجاری دیگر با محدودیت 150 کاراکتری متن bio مواجه نمی‌شوید.
 •  می‌توانید پست گذاشتن در اینستاگرام را مدیریت کنید و در زمان‌های مشخص شده، به صورت خودکار محتواها را پست نمایید.
 • با حالت تجاری اینستاگرام قادر هستید تا در استوری‌ها لینک دلخواه خود را قرار دهید.
 • حالت تجاری اینستاگرام به شما امکان تبلیغات در سطح حرفه‌ای را می‌دهد. و به راحتی می‌توانید پست‌های دلخواه را تبدیل به تبلیغ نمایید.
 • یکی از قابلیت‌های پیج‌های تجاری، امکان آنالیز و تحلیل رفتار مخاطبان است. با کمک این قابلیت قادر هستید تا پست گذاشتن در اینستاگرام را خیلی بهتر مدیریت کنید. زیرا داده‌ها و اطلاعات حاصل شده، شما را به سطح بالایی از شناخت مخاطب می‌رساند.
  البته اگر پس از تبدیل اکانت خود به حالت تجاری پشیمان شدید، به راحتی می‌توانید به حالت شخصی بازگردید.

تصاویر و ویدئوهای باکیفیت و شخصی سازی شده

یکی از نکاتی که سبب می‌شود‌ تا مخاطب بسیاری جذب یک پیج بشوند، وجود تصاویر و ویدئوهای جذاب است. همان طور که می‌دانید تولید محتواهای تصویری در میزان بازدید پیج بسیار موثر هستند، زیرا 92% افراد محتواهای تصویری را به متن‌ها ترجیح داده و بیشتر دنبال می‌کنند.

در نتیجه پست گذاشتن در اینستاگرام با همراهی تصاویر و ویدئوها بسیار مفید و پرسود است.

البته در مورد تصاویر و ویدئوها باید توجه داشته باشید که بسیار باکیفیت و جذاب باشند. در استفاده از افکت‌ها افراط ‌نکنید. سعی کنید محتواهای تصویری‌ به حالت رئال نزدیک‌تر باشند.
استفاده از فیلتر و افکت‌ باید به گونه‌ای باشد که ویژگی‌های مهم محصول را برجسته کند ولی از تصویر واقعی آن دور نشود.

ترکیب رنگی و میزان نور و کنتراست رنگ‌ها را به دقت انتخاب کنید تا در یک نگاه توجه مخاطب را به شما جلب شود.

نکته دیگر در مورد محتواهای تصویری، شخصی سازی آنهاست. یعنی سعی کنید که یک لوگو مناسب برای کسب و کار خود طراحی کنید و روی تصویر و ویدئوها درج کنید.

در این حالت باعث می‌شوید که هم پیج‌های دیگر نتوانند از عکس‌ها و تصاویر شما کپی کنند و هم به نوعی پیج شما ظاهر رسمی‌تر و بهتری می‌گیرد.

پس هنگام پست گذاشتن در اینستاگرام، نکات مربوط به محتواهای تصویری را مورد توجه قرار دهید تا مخاطب را درگیر پیج و کسب و کار خود بکنید.

 

نکات طراحی پست اینستاگرام

ارتباط و تعامل با مخاطبان

برای فالوورهای خود ارزش قائل شوید و سعی کنید با آنها ارتباطی مستحکم و دوستانه برقرار نمایید. یکی از کارهایی که در برقراری تعامل با مخاطبان بسیار اهمیت دارد، پاسخ دادن به سوالات و کامنت‌های آنهاست.

پست گذاشتن در اینستاگرام به تنهایی باعث ارتباط گرفتن با مخاطب نمی‌شود، زیرا ارتباطی یک طرفه است. زمانی که فالوورهایتان سوالی را در کامنت یا دایرکت از شما میپرسند، یا نظری می‌دهند، حتما پاسخ بدهید تا تعامل با مخاطب را دوطرفه کنید.

مخاطبان سرگردانی را دوست ندارد و به شدت واکنش نشان می‌دهند، زیرا احساس بی‌ارزشی به آنها منتقل می‌شود. پس سعی کنید در سریع‌ترین زمان پاسخ کامنت‌ها و دایرکت‌ها را بدهید.

اگر فالووری از محصولات و خدمات شما رضایت نداشت، به جای سرکوب کردن و بی‌توجهی، با صبوری و احترام با او برخورد کنید. و تاثیر تبلیغات دهان به دهان را از یاد نبرید.

پست گذاشتن در اینستاگرام فقط انتشار یک محتوا نیست. بلکه باید به تمام مراحل بعد از آن توجه کنید تا مخاطب با پیج شما احساس راحتی کند و معتبر بودن پیج را بپذیرد.
البته که پاسخ‌گویی به سوالات فالوورها سخت و وقت‌گیر به نظر می‌رسد، اما چاره‌ای نیست!

یک مثال ساده؛ اگر در پیج فروش کیف و کفش دارید، حتما در کپشن پست‌ها رنگ‌بندی را مشخص کنید. در غیر این صورت با ده‌ها سوال در مورد رنگ‌بندی محصول مواجه می‌شوید و بدیهی است که اگر پاسخ ندهید، مخاطبی از شما خرید نخواهد کرد.

هشتگ گذاری

هشتگ گذاری یکی از بهترین راه‌ها برای دیده شدن یک پست است. پس اگر مدیریت یک پیج‌ کاری را به عهده دارید ، پست بدون هشتگ را منتشر نکنید.

هشتگ‌ها علاوه بر اینکه سبب اشتراک گذاری و دست به دست شدن بیشتر یک پست ‌می‌شوند، در نهایت افزایش فالوور را نیز به دنبال خواهند داشت.

همچنین از زمانی که اینستاگرام قابلیت فالو کردن هشتگ‌ها را اضافه کرد، محبوبیت آنها بیش از پیش شده‌ است.

پست گذاشتن در اینستاگرام با همراهی هشتگ، بازدید پیج شما را به شدت بالا خواهد برد، زیرا بسیاری از کاربران اینستاگرام هشتگ‌های محبوب و مورد علاقه خود را دنبال می‌کنند، نه پیج‌های محبوب را!

برای موفقیت در این زمینه می‌توانید هشتگ‌های پر بازدید حوزه کاری خود را مشخص نمایید و در پست گذاشتن در اینستاگرام از آنها بهره ببرید.

درست است که استفاده از هشتگ‌های پربازدید بسیار مفید و موثر هستند، اما استفاده از هشتگ‌های ضعیف‌تر را نیز از یاد نبرید. زیرا زمانی که یک هشتگ بسیار پربازدید باشد، روزانه تعداد بالایی پست با آن هشتگ منتشر می‌شوند و ممکن است پست شما در میان آن همه پست اصلا به چشم نیاید.

هشتگ‌ها می‌توانند توسط کاربران اینستاگرام یا صاحبان کسب و کارها منتشر شوند. پس می‌توانید هشتگ اختصاصی برند خود را طراحی کنید، به طوری که نام برند شما را درون خود داشته باشد.

کپشن‌های جامع و جذاب

کپشن‌ها بعد از محتواهای تصویری بیشترین تاثیر را دارند. هنگام پست گذاشتن در اینستاگرام به متن کپشن‌ها بسیار توجه کنید. کپشن‌ها باید جامع و کامل باشند و اطلاعات واقعی پیرامون آن محصول را به اطلاع فالوور‌ها برساند.

نکاتی که بهتر است در مورد کپشن‌ها مدنظر قرار دهید:

 • طولانی و خسته‌کننده ننویسید.
 • اطلاعات مورد نیاز مخاطب را حتما عنوان کنید.
 • داستان‌سرایی کنید.
 • در صورت امکان، کمی چاشنی طنز به کپشن خود اضافه کنید.
  اگر کپشن‌های خود را ناقص بنویسید و اطلاعاتی که کاربر نیاز دارد را عنوان نکنید، مجبور می‌شوید تا به تک تک کامنت‌ها و سوالات فالوورها جواب بدهید. بدیهی است که این کار بسیار وقت‌گیر خواهد بود.

تولید محتواهای کاربردی و مفید

محتواهای تولیدی شما در پیج اینستاگرام در واقع همان کپشن‌ها، تصاویر و ویدئو‌ها هستند. پس در طراحی و تولید آنها، کاربردی و جذاب بودن آنها را مدنظر قرار دهید.

پست گذاشتن در اینستاگرام باید با توجه به نیاز، سلایق و خواسته‌های مخاطبان و حوزه کاری هر پیج صورت بگیرد.

تبلیغات اینستاگرامی

اگر از حالت تجاری اینستاگرام استفاده می‌کنید، قادر هستید تا با پست گذاشتن در اینستاگرام تبلیغ کنید و به صورت رسمی کسب درآمد کنید.

البته نکته‌ای که در مورد بیزینس اکانت اینستاگرام وجود دارد این است که اینستاگرام قابلیت تبلیغات را با پرداخت هزینه در اختیار شما قرار می‌دهد، پس اگر از این قابلیت‌ها استفاده نکنید، پیج شما کمتر در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت، و نتیجه عکس می‌دهد.

طراحی کمپین و مسابقات هیجان‌انگیز

یکی از روش‌هایی که می‌توانید مخاطبان را به تعامل با خود دعوت کنید، طراحی کمپین‌ها و مسابقات است. با این روش‌ها به سادگی مخاطب را به پیج خود فرا می‌خوانید و او را با مطالب و محتواهای پیج درگیر می‌کنید.

برگزاری مسابقات و اهدای جوایز برای مخاطبانی که به جهت سرگرمی در اینستاگرام وقت می‌گذارنند، بسیار جذاب و وسوسه‌کننده است.

استفاده از امکانات مختلف اینستاگرام

اینستاگرام همواره در حال اضافه کردن قابلیت‌ها و امکانات بیشتر است، پس به روز باشید و با ویژگی‌ها و نحوه کار با هر کدام آشنا شوید. هر نوعی از محتوا در اینستاگرام برای منظوری طراحی شده، پس از کاربرد آنها نیز آگاه شوید.

در نتیجه پست گذاشتن در اینستاگرام را محدود نکنید و از قابلیت‌های دیگری همچون؛ استوری، لایو، IGTV و … استفاده کنید. پیدا کردن بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام یکی از عوامل اصلی دیده شدن در اینستاگرام است.

نوشتن Bio واضح و کامل

بیو پیج خود را جامع و کامل بنویسید. بیو شناسنامه پیج شما است، پس خود را به بهترین شکل معرفی کنید. اطلاعات موجود در بیو رویکرد کلی پیج شما را تعیین می‌کند و یک دید کلی به مخاطب می‌دهند.

تحلیل و آنالیز رقبای کاری

همواره رقبای کاری خود را زیر نظر داشته باشید. از نحوه مدیریت و پست گذاشتن در اینستاگرام‌ آنها ایده بگیرید. اینکه چه فعالیت‌هایی دارند را زیر نظر داشته باشید و آنها را تحلیل و آنالیز کنید.

تعامل و ارتباط با دیگر پیج‌های حوزه کاری به شما روش‌های دیگری از فعالیت در اینستاگرام را نشان می‌دهند. اما همان طور که قبلا عنوان شد، هیچ‌گاه کاملا شبیه آنها رفتار نکنید.

کمک گرفتن از شبکه‌های اجتماعی دیگر

از راه‌های دیگر کمک گرفته و مخاطبان را به سمت پیج اینستاگرام خود هدایت کنید. پست گذاشتن در اینستاگرام را به گونه‌ای انجام دهید تا راه‌های مختلف ارتباطی هم به مخاطبان معرفی شوند.

به عنوان مثال؛ در وبسایت یا کانال تلگرام خود، آدرس پیج اینستاگرام را قرار دهید تا مخاطبان را بین رسانه‌های مختلف هدایت کنید.

تبلیغات آفلاین

در کنار تبلیغات در پیج اینستاگرام خود یا دیگر پیج‌های معروف، از روش‌های دیگر تبلیغاتی هم بهره‌مند شوید. تبلیغات آفلاین برای برندینگ بسیار موثراند. کسب و کار خود را در اینستاگرام زندانی نکنید، بلکه آدرس شبکه‌های اجتماعی خود را در هر جایی که امکان دارد، منتشر کنید.

پس می‌توانید از تبلیغات در وسایل حمل و نقل عمومی، بیلبورد و بنرها، روزنامه و مجلات و … برای معرفی هر چه بیشتر کسب و کار خود کمک بگیرید و به سادگی برند خود را گسترش دهید.

کمک گرفتن از اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرها یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن یک برند به شهرت هستند. آنها با محبوبیت و تاثیرگذاری که در میان کاربران اینستاگرام دارند، به سادگی می‌توانند تعداد فالوور و میزان فروش یک کسب و کار را افزایش بدهند.

البته در این مورد بهتر است تا با اینفلوئنسرهای مرتبط با حوزه کاری خود همکاری داشته باشید، زیرا از آنجایی که دنبال‌کننده‌های آنها علاقه‌مند به آن موضوع هستند، پس برای جلب توجه آنها تلاش کمتری لازم است.

پست گذاشتن در اینستاگرام از طرف اینفلوئنسرها به علت تعداد بالای فالوور و دنبال کننده، بسیار بازدید و بازخورد دارد.

در پایان

اگر مدیریت یک پیج اینستاگرام را به عهده دارید و به دنبال فروش و سود بیشتر هستید، بهترین کار بالا بردن آگاهی و آشنایی با تکنیک‌های این شبکه اجتماعی می‌باشد.

و خوشحالیم که به جای اینکه به دنبال راه‌های متفرقه بروید، راه‌ درست و اصولی را انتخاب کرده‌اید. در این مقاله 18 تکنیک پست گذاشتن در اینستاگرام را که سبب می‌شوند تا کسب و کار خود را ارتقا دهید، به شما آموزش دادیم.

استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام به همین سادگی که اکثر پیج‌ها فکر می‌کنند نیست. گاهی برای موفقیت باید متفاوت‌تر از بقیه عمل کنید.

محبوبیت بی‌نظیر اینستاگرام تعداد رقبای کسب و کارها را افزایش داده است اما هنوز هم می‌شود در این رسانه به سودآوری عالی رسید، تنها باید ایده و فکرهای تازه به آن تزریق کنید تا نتیجه خارق‌العاده‌ای نصیب‌تان شود.

امیدواریم تا این نکات را به هنگام پست گذاشتن در اینستاگرام مدنظر قرار داده و پیج خود را مشهور و محبوب کنید.

موفق و سربلند باشید.

منبع: bit.ly tinyurl

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart