بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام | ساعت طلایی اینستا
Search
Close this search box.

بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام | ساعت طلایی اینستا

زمان مطالعه: 10 دقیقه
بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام

لیست محتوا

Contents

به جرئت می‌توان گفت که 80 درصد کاربران اینستاگرام روزانه حداقل یک ساعت را در این شبکه اجتماعی می‌گذرانند و حدود 50 میلیون کاربر ایرانی فعال در این شبکه اجتماعی فعالیت کنند، این آمار فوق‌العاده است!!!

از همین روی بسیاری از کسب و کارها تصمیم گرفتند تا ارتباط خود را با مشتریان از طریق این شبکه اجتماعی تقویت کنند اما برخی از این بیزینس‌ها روش و زمان درست انتشار محتوا را نمی‌دانند و بدون هر گونه برنامه‌ریزی و داشتن استراتژی، محتواهای خود را در قالب استوری، پست و … در معرض دید مخاطب خود قرار می‌دهند.

اگر صاحب یک کسب و کار در اینستاگرام هستید، باید بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام را بدانید و با توجه به آن محتواهای خود را منتشر نمایید. با این کار می‌توانید بازخورد بسیار بیشتری را به دست آورید و همچنین سودآوری فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید.

اگر تجربه و تخصص لازم در زمینه اینستاگرام را ندارید کارشناسان مدیریت شبکه های اجتماعی پویا مارکتینگ با داشتن تجربه و تخصص لازم به شما کمک می کنند تا بتوانید به بهترین نحو اینستاگرام خود را مدیریت کنید.

 

چرا اینستاگرام؟!

همان طور که گفتیم، اینستاگرام می‌تواند مناسب‌ترین راه ارتباطی برخی از کسب و کارها با مخاطبان‌شان باشد. بسیاری از کسب و کارها وجود دارند که بیشترین سودآوری خود را از طریق پیج اینستاگرام رقم زده‌اند!

این شبکه اجتماعی در ابتدای کار خود فقط برای اشتراک گذاری تصویر و ویدئو بین دوستان و آشنایان راه‌اندازی شده بود، اما در دنیای امروز بیشترین کاربر فعال را دارد و روزانه بیشتر از 500 میلیون استوری در آن منتشر می‌شود. از همین روی کسب و کارهای بسیاری جذب این شبکه اجتماعی شدند و محصولات خود را در آن به معرض دید مشتری قرار می‌دهد.

این شبکه اجتماعی سوای محبوبیت و انبوه تعداد کاربران فعالی که دارد و برای مشاغلی که از نوع B2C هستند بسیار مناسب است زیرا مشتری اصلی این کسب و کارها عموم مردم‌اند و روزانه زمان زیادی را در آن سپری می‌کنند.

پس محصولات خود را با کمترین زحمت و هزینه به مخاطبان عظیمی نشان دهید و بدیهی است که در صورت به کار بردن نظم و استراتژی‌های اصولی می‌توانید بیشترین فروش و سود را به چنگ آورید!

منظور از نظم، شناسایی بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام و انتشار محتواها می‌‌باشد. زیرا این مورد در کنار دیگر اصول بیزنس در اینستاگرام می‌تواند روند پیشرفت شما را سرعت ببخشد. اگر پیرامون این موضوع تحلیل و بررسی داشته باشید و ساعت‌های شلوغ اینستاگرام را پیدا کنید، می‌توانید حداکثر بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام را رقم بزنید.

البته تعداد استوری‌های ارسالی در روز تاثیر به سزایی دارد. مخاطب را با هجوم چند ده استوری بمباران نکنید! اگر گمان می‌کنید که انتشار پست‌ها یا استوری‌های زیاد در طول روز باعث می‌شود که برند شما مدام به مخاطب یادآوری شود، سخت در اشتباهید!!!

انتشار استوری و پست‌های زیاد در طول روز مخاطب را کلافه می‌کند و چاره کار هم متاسفانه تنها چه کلیک و UNFOLLOW کردن است. پس اگر نمی‌خواهید به این عاقبت دچار شوید، کاملا با نظم و برنامه‌ریزی فعالیت کنید و مطمئن باشید که خروجی حاصل از یک برنامه‌ریزی درست، کسب و کار شما را تحت تاثیر مثبتی قرار خواهد داد.

با استقبال زیادی که از این شبکه اجتماعی اتفاق افتاد، مهندسین اینستاگرام نیز خود را موظف دانستند تا به روز باشند و قابلیت‌های جدیدی را به این شبکه اجتماعی اضافه نمایند. همین توجه سبب شد تا نه تنها رشد و محبوبیت اینستاگرام مقطعی نبوده، بلکه روز به روز به تعداد کاربران و علاقه‌مندان آن افزوده شود.

یکی از جذابیت‌های اینستاگرام که به مزاق بسیاری از کسب و کارها خوش آمده است، امکان ساخت اکانت تجاری است. بیزینس اکانت یا اکانت تجاری اینستاگرام قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای را به نمایش گذاشته است و کار را برای صاحبان پیج‌های فروشگاهی بسیار آسان کرده است.

برای آشنایی بیشتر با بیزینس اکانت در اینستاگرام، می‌تواند مقاله دیگر ما را که در همین راستا تهیه شده است را مطالعه نمایید و از قابلیت‌های یک اکانت تجاری و مزایای آن آگاه شوید.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام در ایران

انواع روش‌های انتشار محتوا در اینستاگرام

اینستاگرام راه‌های زیادی را برای انتشار محتوا در اختیار شما قرار داده است، این تنوع کمک می‌کند که محتواهای شما در بهترین نوع خود منتشر شوند و همین گوناگونی باعث می‌شود که خلاقیت شما تحریک شود و همچنین مخاطب نیز از این تنوع و خلاقیت لذت می‌برد و محتواهای یکنواخت او را خسته و دلزده نمی‌کند.

پس قبل از پرداخت به شرح بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام، بهتر است تا به صورت خلاصه گریزی به انواع روش‌های انتشار محتوا بزنیم و با دانش و آگاهی بهترین روش را برگزینید:

پست

یکی از اصلی‌ترین روش‌های انتشار یک محتوا که ماندگاری مادام‌العمر (تا زمانی که خودتان پست را حذف کنید) دارد، پست‌ها هستند آنها می‌توانند به صورت آلبوم بوده و حداکثر 10 عکس یا ویدئو باشند. زمان ویدئوها نیز حداکثر 60 ثانیه می‌باشد.

این نوع از محتوا را برای معرفی کامل محصولات خود استفاده نمایید و با کپشن‌های کامل و یک هشتگ عالی، آنها را منتشر نمایید. استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام یکی از مهم ترین عوامل موفقیت هر پیج اینستاگرامی است.

استوری

استوری‌ها نیز محتواهای بسیار جذابی هستند زیرا حداکثر زمان یک ویدئو در استوری 15 ثانیه است و تنها 24 ساعت ماندگاری دارند، و به سادگی می‌توان هر محتوایی را در آنها منتشر کرد. همان طور که گفته شد، روزانه بیش از 500 استوری منتشر می‌گردد و بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام نیز گاهی به چند میلیون می‌رسند!

از همین روی اگر کسب و کار خود را در این شبکه اجتماعی ایجاد کرده‌اید و رویای فروش بالا و سودآوری فوق‌العاده را در سر می‌پرورانید، بهتر است از بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام آگاه باشید تا در موقعیت‌های مناسب و مهندسی شده محتواهای خود را منتشر کنید و به رویای خود دست پیدا کنید.

استفاده از بیزنس اکانت اینستاگرام این قابلیت را به شما می‌دهد که حتی یک لینک را در استوری خود منتشر نمایید و همین امر برای استوری‌های تبلیغاتی بسیار کاربر خواهد داشت.

استوری هایلایت

استوری هایلایت نیز یکی از محبوب‌ترین روش‌‌های انتشار یک محتواست. این محتواها تلفیقی از پست‌ها و استوری‌ها هستند، یعنی استوری‌های هایلایت از نظر نحوه نمایش مانند یک استوری معمولی است اما می‌تواند عمری طولانی داشته باشد و تا زمانی که توسط شما حذف نشوند، در پیج شما باقی خواهند ماند.

دیگر نکته مثبت استوری‌های هایلایت در مقایسه با پست‌ها، نحوه دسترسی به آنهاست. زیرا آنها با یک عنوان و در قسمت بالای تمام پست‌های شما قرار می‌گیرند و مشاهده و پیدا کردن آنها برای کاربران راحت‌تر است.

از همین روی از استوری‌های هایلایت بیشتر برای مطالبی از قبیل؛ قوانین یا مقررات، نحوه سفارش، بسته‌های ارسالی و مسائل این چنینی استفاده می‌کنند که مخاطبان در کمترین زمان ممکن به آنها دسترسی پیدا کنند.

IGTV

یکی از جدیدترین روش‌های انتشار محتوا در اینستاگرام IGTV ها هستند. این روش برای انتشار محتواهای ویدئویی که طولانی‌تر می‌باشند، کاربرد دارد. زیرا برای انتشار یک ویدئو بیشتر از 60 ثانیه زمان دارید و کلیپ‌های آموزشی یا سرگرمی که بیشتر از این یک دقیقه طول می‌کشند را در قالب IGTV در معرض دید مخاطب قرار دهید.

نحوه جای‌گیری آنها در پیج‌ها از پست‌های دیگر جداست و در یک بخش جداگانه با همین عنوان قرار می‌گیرند.

ساعت استوری اینستاگرام

 

بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام به چه عواملی بستگی دارد؟

یک ضرب‌المثل قدیمی است که می‌گوید “هیچ وقت بی گدار به آب نزنید!” و این مورد را به ما گوشزد می‌کند که هر کاری را با فکر و تحقیق انجام دهید. زیرا در غیر این صورت غرق خواهید شد!

این جمله کوتاه را همیشه به خاطر داشته باشید و آن را به کار ببندید، زیرا انجام ساده‌ترین کارها بدون فکر کردن و بررسی جوانب آن، با شکست رو به رو خواهد شد. علاوه بر ناکامی، وقت و سرمایه زیادی به هدر می‌رود.

این توضیحات را عنوان کردیم تا تاکید کنیم که استوری و پست گذاشتن در اینستاگرام نیز که کاری به ظاهر ساده می‌آید، اگر بدون فکر و سبک و سنگین کردن بخش‌های مختلف آن صورت بگیرد، نه تنها نتیجه مطلوبی نخواهد داد بلکه گاهی بازخوردی خلاف انتظار خود دریافت خواهید کرد.

پس اگر می‌خواهید وقت و سرمایه خود را تلف نکنید و در زمان کوتاه کسب و کار خود را ارتقا داده و پیشرفت‌های چشمگیری را شاهد باشید، این سه نکته که در این بخش ذکر خواهیم کرد را با دقت مطالعه و عملی کنید تا بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام را برای کسب و کار خود بیابید.

مخاطب

اصلی‌ترین و حیاتی‌ترین بخش هر کسب و کاری مخاطبان آن هستند. تمام تلاش و جنب و جوش صاحبان یک کسب و کار برای جلب رضایت مشتری است زیرا هر کسب و کاری بدون جمعی از مخاطبان خود هیچ است!!!

ما از اهمیت این موضوع در بسیاری از مقالات خود گفته‌ایم، پس تا جایی که می‌توانید وقت صرف کنید و مخاطب خود را بشناسید. گمان نکنید که این کار صرف وقت و هزینه بیهوده است. بلکه اطلاعاتی که از این شناخت حاصل می‌شود می‌تواند در کلی‌ترین چیزها گرفته تا جزئی‌ترین نکات مانند بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام، راهنمای شما باشد.

بسیاری از کسب و کارها در مسائل حاشیه‌ای تمام انرژی خود را صرف می‌کنند و بعد از آنکه نتیجه دلخواه را به دست نیاورند، ناامید می‌شوند. مانند اینکه زمانی که اولین قفل را باز نکرده‌اید سعی کنید قفل‌های داخلی آن را باز نمایید!

پس قبل از هر اقدامی پاسخی برای سوال‌های زیر پیدا کنید و با فکر و بررسی پا در میدان بگذارید:

اکثر مخاطبان شما در چه رده سنی قرار دارد؟
آنها بیشتر از چه جنسیتی هستند؟
چه شغل‌هایی دارند با چه ساعت‌های کاری؟
اکثرا در چه وضعیت اقتصادی به سر می‌برند؟
و …

اگر از بیزینس اکانت اینستاگرام استفاده می‌کنید پاسخ بسیاری از این سوالات را می‌توانید در بخش Instagram Insight پیج خود بیابید و از آنها در راستای تعیین بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام بهره ببرید.

این بخش از تنظیمات اینستاگرام، رده سنی، پست‌ها و استوری‌های محبوب و ساعت‌های فعال بودن مخاطبان را به شما نشان خواهد داد.

حوزه کاری

یک نسخه یکسان وجود ندارد که بگوییم تمام دردهای دنیا را برطرف می‌کند! در این کار هم همین طور است، بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام برای همه کسب و کارها یکسان نیست اما می‌شود یک حدود کلی پیشنهاد داد. زیرا همان طور که گفتیم اینستاگرام شبکه اجتماعی است که اکثر مخاطبان پیج‌های فروشگاهی، افرادی از قشر متوسط هستند و به دلیل همین یکنواختی می‌شود برخی زمان‌ها را ساعت طلایی اینستاگرام دانست!

اما برای موفقیت بیشتر باید با توجه به حوزه کاری پیج و فعالیت‌های آن بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام را مشخص کنید. و یا اصلا ممکن است حوزه فعالیت پیج شما استثنا باشد و نتوانید از ترفندهای دیگر پیج‌ها کمک بگیرید.

از تجربه کردن نترسید!

یکی دیگر از راه‌های پیدا کردن بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام تجربه کردن است! شما می‌توانید زمان‌های مختلف را برای انتشار استوری یا پست‌ها امتحان کنید، سپس بازخوردها و بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام را بررسی نمایید.

و یا حتی می‌توانید با یک نظر سنجی ساده، بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام را از خود مخاطبان جویا شوید. این کار ساده‌ترین راه است و هیچ ایرادی ندارد. کسب همین تجربه‌ها سبب می‌شود تا سطح آگاهی شما برای چیدن یک استراتژی و برنامه‌ریزی اصولی بالا برود.

 

بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام

برای آنکه بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام خود را به حداکثر برسانید، و همچنین به طبع آن لایک، کامنت و سودآوری خود را دگرگون کنید، باید زمانی که اکثر فالوورهایتان آنلاین هستند، استوری خود را منتشر نمایید. در غیر این صورت استوری شما در میان ده‌ها استوری دیگر گم می‌شود و تنها تعداد بسیار محدودی از مخاطبان مورد انتظار آن را خواهند دید.

در این بخش با دو نکته مهم پیرامون استوری اینستاگرام بیشتر آشنا می‌شوید و می‌توانید برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام از آنها کمک بگیرید.

البته نکته‌ای که وجود دارد که باید در مورد شناخت مخاطبان (یعنی در واقع اکثر مخاطبان) حتما توجه کنید، محل زندگی یا موقعیت جغرافیایی است. اگر شما یک پیج فروشگاهی خاص را به عنوان مثال در ایران مدیریت می‌کنید، اما اکثر فالوورهای شما از کشور دیگری هستند، در مورد روز و ساعت‌های انتشار حتما به روزهای تعطیل آنها و اختلاف ساعت دقت کنید.

ساعت بازدید استوری اینستاگرام

بهترین روز برای استوری گذاشتن در اینستاگرام

همان طور که گفته شد موثرترین راه برای تعیین بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام، شناخت مخاطب است اما می‌توان به صورت سازمان‌دهی شده یکسری روز و ساعت را مشخص کرد تا برای پیج‌های مشابه که در یک زمینه یکسان فعالیت دارند، مورد استفاده قرار بگیرد.

در این بخش ما هشت حوزه فعالیتی پیج‌های اینستاگرام که بیشترین تعداد پیج را دارند، جمع‌آوری کرده و سپس ساعت‌ها و روزهای شلوغ آنها را مشخص نموده‌ایم. شما می‌توانید با توجه به زمینه کاری پیج و همچنین مخاطبان، بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام را تعیین نمایید.

 • پیج‌های حوزه آرایشی و سلامت : تمام روزهای هفته به ویژه روزهای آخر هفته
 • پیج‌های حوزه سرگرمی : تمام روزهای هفته مخصوصا روزهای اواسط و پایان هفته (کاربران در روزهای منتهی به پایان هفته انرژی کمتری دارند و ترجیح می‌دهند در اوقات فراغت، محتواهای سرگرمی و طنز تماشا کنند.)
 •  پیج‌های فروشگاهی : روزهای ابتدایی هر ماه مناسب‌ترین زمان برای معرفی محصولات است زیرا اکثرا در وضعیت اقتصادی خوبی به سر می‌برند. اما روزهای پایانی ماه را برای معرفی کالاهای ارزان‌قیمت‌ و یا تخفیف‌دار انتخاب کنید.
 • پیج‌های حوزه غذا و خوراکی : تمام ایام هفته خصوصا روزهای تعطیل
 • پیج‌های حوزه گردشگری : روزهای آخر هفته و تمام روزهای تعطیل (روزهای آخر هفته بهترین زمان برای تفریح و سفر است، و همچنین مردم معمولا در روزهای قبل از تعطیلات تمایل دارند تا محتواهای این حوزه را بازدید نمایند.)
 • پیج‌های آموزشی : روزهای پایانی هفته (زیرا دانشجویان و دانش‌آموزان دیگر کلاس ندارند و کارهای مربوط و به دانشگاه و مدرسه خود را به پایان رسانده‌اند، به همین دلیل می‌توانند برای آموزش‌های غیر درسی وقت صرف کنند.)
 • پیج‌های حوزه تکنولوژی و فناوری‌ها نو : تمام روزهای هفته به جز روزهای پایانی
 • پیج‌های حوزه خدماتی : روزهای ابتدایی هفته (زیرا معمولا در روزهای کاری افراد به دنبال متخصصین و شرکت‌های خدماتی می‌گردند، پس روزهای تعطیل بدترین زمان ممکن است.)

بهترین زمان برای استوری تبلیغاتی

بهترین ساعت برای استوری گذاشتن در اینستاگرام

ساعت انتشار استوری نیز بسیار اهمیت دارد باید بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام را برای کسب و کار خود مشخص کنید و طبق آن به فعالیت بپردازید تا بیشترین بازدید را از آن خود نمایید.

 • پیج‌های حوزه آرایشی و سلامت : ساعت 9 صبح و یا 13 تا 15 بعد از ظهر (البته باز هم به رویکرد کلی پیج شما بستگی دارد.)
 • پیج‌های حوزه سرگرمی : ساعت‌های بعد از کار که معمولا بین ساعت‌های 12 ظهر تا 4 بعد از ظهر می‌باشد. ساعت‌های کاری اصلا مناسب نیستند زیرا افراد وقتی برای استراحت ندارند.
 • پیج‌های فروشگاهی : ساعت‌های استراحت بعد از کار و یا صرف ناهار مناسب‌ترین است. البته بیشتر به زمان آنلاین بودن اکثر مخاطبان شما دارد.
 • پیج‌های حوزه غذا و خوراکی : ساعت‌های قبل از وعده‌های غذایی (صبحانه، ناهار و شام) را به طور حدودی تعیین کرده و انتشار محتوا را انجام دهید.
 • پیج‌های حوزه گردشگری : ساعت‌های ابتدایی صبح تا قبل از ظهر (تقریبا 9 صبح تا یک بعدازظهر)
 • پیج‌های آموزشی : با توجه به آموزشی که می‌دهید و حوزه کاری شما کاملا متفاوت است. پس می‌توانید بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام را با توجه به داده‌ها و شناخت حاصل شده مشخص بدهید.
 • پیج‌های حوزه تکنولوژی و فناوری‌ها نو : زمان‌های استراحت و صرف ناهار مناسب‌ترین است زیرا کاربران مشتاق ترجیح می‌دهند در زمان فراغت خود مباحث مورد علاقه خود را دنبال کنند.
 • پیج‌های حوزه خدماتی : ساعت‌های 9 تا 10 صبح و یا 8 تا 9 شب زیرا در ابتدای روز به دنبال خدمات مورد نیاز خود هستند و یا در پایان روز برای فردای خود برنامه‌ریزی می‌کنند.

 

جمع بندی

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ پویا به بحث پیرامون اینستاگرام پرداختیم. این شبکه اجتماعی محبوبیت و طرفداران زیادی در کشور ما و سایر کشورها دارد و روزانه میلیون‌ها پست و استوری در آن منتشر می‌گردد.

اما یکی از نکات اساسی انتشار محتوا، زمان آن است، به عنوان مثال؛ بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام در واقع ساعت شلوغ اینستاگرام است و بیشترین فالوور فعال را دارد. در این حالت شانس دیده شدن استوری بسیار زیاد است ودر نتیجه بازخورد و خروجی که انتظار دارید را دریافت خواهید کرد.

ما در این مقاله عوامل تاثیرگذار بر تعیین بهترین زمان استوری گذاشتن در اینستاگرام را بیان کردیم و در پایان بهترین روزها و ساعت‌ها را طبق تحقیقات انجام شده مشخص کردیم. پس با برنامه‌ریزی و داشتن استراتژی مناسب محتواهای خود را منتشر نمایید تا نتیجه شگفت‌انگیزی را تجربه کنید!

منبع: bit.ly tinyurl.com

 

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart