چگونه اینفلوئنسر شویم؟ | 8 ایده برای اینفلوئنسر شدن
Search
Close this search box.

چگونه اینفلوئنسر شویم؟ | 8 ایده برای اینفلوئنسر شدن

زمان مطالعه: 11 دقیقه
چگونه اینفلوئنسر شویم؟

لیست محتوا

Contents

امروزه بسیاری کارهای روزمره خود را مانند خرید و دریافت خدمات و… در فضای مجازی انجام می‌دهند. به همین دلیل بیشتر روز خود را در شبکه های اجتماعی و اینترنت در حال جست و جو و گشت و گذار هستند.

با توجه به اینکه خرید به صورت آنلاین کمی ریسک پذیر بوده و کمتر کسی پیدا میشود که به صورت صد در صدی به فروشگاه های اینترنتی اعتماد کند.

اما با حضور اینفلوئنسرها در شبکه های اجتماعی موجب شد، تا افراد بیشتری تحت تاثیر آنها به خرید آنلاین تشویق شوند و در نهایت حجم بسیاری از مخاطبان به مشتری تبدیل میشود.

چگونه اینفلوئنسر شویم ؟سوالی است که این روزها ذهن کمتر کسی را به ویژه خانم ها، به خود مشغول کرده و ساعت ها در فضای مجازی در جست و جو راهی برای اینفلوئنسر شدن و به دنبال آن درآمدهای میلیونی هستند.

پیشرفت باورنکردنی اینفلوئنسرها در طی چند سال اخیر به نحوی سرعت گرفت، که هیچ کس فکر نمیکرد که بتواند امروزه در لیست مشاغل پردرآمد قرار گیرد.

یکی از دلایل اصلی رشد اینفلوئنسرها در شبکه های اجتماعی بی شک تغییر رفتار مردم در خرید و هم چنین بالا رفتن قدرت ریسک پذیری آنها است.

به همین دلیل هر فردی با دیدن اینفلوئنسرها رویای اینفلوئنسری را در سر دارد و به دنبال جوابی برای ” چگونه اینفلوئنسر شویم؟” است تا بتواند راهکارهایی را برای رسیدن به آن پیدا کند.

ما در این مقاله شما را در رسیدن به پاسخ درست یاری می‌کنیم. پس تا انتها همراه ما با باشید.

اگر هم به دنبال راه اندازی کسب و کاری در اینستاگرام هستید اما دانش کافی را ندارید کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ پویا با ارائه خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی شما را در این مسیر همراهی می کنند.

اینفلوئنسر ها چه کسانی هستند؟

شاید باور بسیاری بر این باشد که در ابتدا اینفلوئنسرها جزء افراد پردرآمد و دارای مهارت خاصی بوده اند که توانستند در این حوزه اینفلوئنسر مارکتنیگ موفق عمل کنند.

اما اینطور نیست بیشتر اینفلوئنسرها همان افراد عادی جامعه هستند که توانستد مخاطبان یا به اصطلاح فالورهای زیادی را جذب خود کنند.

آنها به واسطه ‌ی تخصص و شفافیتی که در بیان دارند، توانایی این را داشته که مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار دهند و در انتها با تبلیغ محصولی، اعتماد آنها را جلب کرده و آنها را به خرید دعوت کنند.

شهرتی که آنها در میان مخاطبان به دست آورده اند به دلیل محتواهای ارزشمندی است که اینفلوئنسرها با فالورهای خود به اشتراک می‌گذارند.

اینفلوئنسرها بر این امر که رفتار مردم به هنگام خرید تغییر کرده کاملا آگاه هستند، از این رو سعی دارند با تحریک کردن احساسات مخاطبان و هم چنین بیان نظرات مشتریانی که از آن محصول استفاده کرده،آنها را مجاب کنند تا برای یک بار هم شده، محصول معرفی شده را امتحان کنند.

اکثر مردم در صورتی محصولی را برای خرید انتخاب می‌کنند،که یا درصد بالایی از کسانی که این محصول را خریداری کردند رضایت داشتند و یا توسط شخصی که قابل اعتماد و با اعتبار بوده معرفی شود. امروزه شخص قابل اعتماد در شبکه های اجتماعی همان اینفلوئنسرها هستند.

پس برای آنکه به جواب “چگونه اینفلوئنسر شویم ؟” برسیم کافی است در قدم اول پس از داشتن مهارت های فن بیان خود را به عنوان فردی معتبر و قابل اعتماد به فالورهای خود معرفی کنید.

چگونه بلاگر شویم

5 گام برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر

ما در بیشتر اوقات برای خرید یک محصول یا انجام فعالیتی به جای استفاده و بهره گیری از نظرات افراد متخصص به نظر و سلیقه خود توجه می‌کنیم.

اینفلوئنسرها دقیقا قدرت این را دارند که به طور مستقیم بر روی احساسات و سلایق ما تاثیر بگذارند. آنها در تلاش اند تا با تولید محتوا و بیان نظرات خود در زمینه های مختلف، بتوانند به یکی از افراد تاثیرگذار بر غریضه ی ما تبدیل شوند.

طبق پیش بینی های صورت گرفته در دنیای امروز ، روز به روز بر تقاضای اینفلوئنسر مارکتنیگ افزوده شده و شرایط به نحوی خواهد شد تا در حوزه اینفلوئنسر مارکتینگ نیاز به میکرو اینفلوئنسرها بیشتر احساس شود .

از همین رو آمار افراد علاقه مند به این حوزه بالا رفته و میتوان گفت این افراد روزانه برای رسیدن به رویای اینفلوئنسری ” چگونه اینفلوئنسر شویم ؟ ” را جزء سرچ های اول خود در گوگل دارند.

ما در این بخش میخواهیم 5 گام برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر را بیان کنیم. گفتنی است که هر کدام از این گام ها به تنهایی میتواند شما را برای ورود به حوزه اینفلوئنسر مارکتنیگ و رسیدن به جواب” چگونه اینفلوئنسر شویم؟ ” کمک کند.

گام اول: مشخص نمودن جایگاه و صنعت مورد نظر خود

برای محقق نمودن رویای اینفلوئنسری به واقعیت، اولین گام این است که مخاطبانی که میخواهید بر روی آنها تاثیر بگذارید و در میان آنها شناخته شوید را پیدا کنید. برای این کار باید مخاطب هدف خود یا همان پرسونا را شناسایی کنید. با آشنایی نیازها، خواسته ها، اهداف و … پرسونای خود میتوانید محتوایی متناسب با آنها تولید کنید و آنها را در رسیدن خواسته ها و برطرف کردن نیازشان کمک کنید.

برای موفق شدن در حوزه اینفلوئنسری کافی است محتواهایی که مخاطبان هدف به آن علاقه دارند را با آنها به اشتراک بگذارید و درنهایت بهترین بازخورد را برای خود داشته باشند.

پیدا کردن مخاطبانی که هم سو با صنعت و جایگاه شما هستند باعث میشود تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. به خاطر داشته باشید در ابتدا هر اینفلوئنسری در هر جایگاهی که باشد، مخاطبان کمی داشته و به مرور زمان توانایی این را دارد که بر روی افراد بیشتری تاثیر بگذارند.

گام دوم : استفاده از نگرش قانون اول تفکر، الگوبرداری از ایلان ماسک

همانطور که میدانید ایلان ماسک جزء ثروتمند ترین افرادی است که مدیر عاملی دو شرکت بزرگ اسپیس اکس و تسلا را برعهده دارد. او یکی از خلاق ترین مدیران در دنیای تکنولوژی بوده به طوری که موفقیت این روزهایش را مدیون روشی است که در انتخاب و رویکرد خود در تصمیم گیری هایش به کار گرفت.

او بر این باور است که افراد برای انجام کارها و تصمیم گیری هایشان دو رویکرد متفاوت دارند، رویکرد مقایسه ای و رویکرد تفکر منطقی.

برخی در تلاش اند تا موقعیتی که خود در آن قرار دارند را با موقعیت مشابه ای که دیگران آن را تجربه کرده اند و هم چنین تصمیم هایی که در آن موقعیت گرفته شده و هم چنین میزان پیروزی و شکست آنها را بررسی و مقایسه کنند. همانند افراد متخصص هر صنعت که روش و حتی تبلیغاتی را با فرمت یکسانی انجام میدهند.

اما رویکرد تفکر منطقی که همان رویکرد ایلان ماسک است بدین شکل بوده، که هر فردی بر اساس دلایل منطقی خود در هر موقعیتی که باشد تصمیم میگیرد و به هیچ عنوان خود را با هیچ موقعیت مشابه ای مقایسه نمی‌کند و هر تصمیم آن یک تصمیم منحصر به فرد است.

به طور کلی باید گفت اگر میخواهید یک اینفلوئنسر موفقی باشید باید مثل خودتان فکر کنید و خود را با خودتان بسنجید. در غیر اینصورت در دنیای امروز کپی بودن، شما را از اینفلوئنسری دور خواهد کرد. پس برای موفقیت در این حوزه باید سبک خاص و منحصر به فرد خود را داشته باشید.

گام سوم: انتخاب شبکه اجتماعی مورد نظر

گام سوم در” چگونه اینفلوئنسر شویم ؟” این است که باید شبکه اجتماعی که میخواهید در آن فعالیت داشته باشید را انتخاب کنید.

هنگامی که اسم اینفلوئنسری به گوش برخی ها میخورد، بر این باورند که اینستاگرام محل فعالیت و انتشار محتوای آنها است. در صورتی که با توجه به هر تخصص و مهارتی که دارید میتوانید علاوه بر اینستاگرام در شبکه های اجتماعی مانند توئیتر، لینکدین و پنترست به عنوان اینفلوئنسر فعالیت کنید.

طبق بررسی های انجام شده 93 درصد اینفلوئنسرها، اینستاگرام را برای انتشار محتوا خود انتخاب کردند.

اینفلوئنسرهای اینستاگرامی اغلب محتواهای ویدیویی و عکس محور را با موضوعات متنوع شامل آموزش، تبلیغات برند خاص و.. برای مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارند.

پس اگر میخواهید فالورهای خودتان را به چند هزار نفر و حتی چند میلیون نفر برسانید و به اصطلاح یک اینفلوئنسر شوید کافی است، شبکه اجتماعی را انتخاب کنید که مخاطبان هدف یا همان پرسونا خود را به راحتی پیدا و در نهایت جذب کنید.

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی است که می توانید بیشترین بازدهی را در آن داشته باشید. یکی از ویژگی های این شبکه اجتماعی امکان ایجاد بیزینس اکانت اینستاگرام است که به شما کمک می کند تا بتوانید به سادگی آمار و تعداد بازدیدهای پیچ خود را مشاهده کنید.

گام چهارم: تعیین استراتژی محتوای خود

نوع و کیفیت محتوایی که میخواهید تولید کنید بر روی موفق شدن یا نشدن شما به عنوان یک اینفلوئنسر تاثیر بسزایی دارد.

پس اولین کار بعد از انتخاب شبکه اجتماعی، انتخاب فرمت و مدل محتواها خود است. باید دقت داشته باشید علاوه بر اینکه محتوای شما باید اطلاعات مفیدی به پرسونا خود معرفی کند باید شخصیت شما را هم به مخاطبان نمایش دهد.

در این گام است که شما میتوانید به راحتی خود را از سایر اینفلوئنسرها متمایز کنید و محتواهای کپی در صفحه خود منتشر نکنید.

استراتژی محتوای شما باید به نحوی باشد که بتوانید یک تعادل میان محتواهای خود از نظر شخصی و اطلاعاتی برقرار کنید. به یاد داشته مخاطب به شرطی به شما اعتماد می‌کند که بتواند با شما حس نزدیکی برقرار کند.

بهترین راه این است که محتواهایی که منتشر می‌کنید به گونه ای باشد ،که همه نوع محتوایی را مانند محتواهایی که توسط افراد دیگر منتشر شده ، پست های آموزشی که خودتان آنها را تولید کرده اید و پست های شخصی را در برگیرد.

شاید با خود بگویید که انتشار محتوای دیگران یا کپی شاید جلوه خوبی نداشته باشد اما در حوزه اینفلوئنسری زمانی که شما محتوای اینفلوئنسر دیگری را به اشتراک می‌گذارید ،موجب میشود تا مخاطبان هدف به سوی شما جذب شود.

سوالی که بعد از” چگونه اینفلوئنسر شویم ؟” برایتان پیش می آید این است که چه موضوعاتی را برای بهتر دیده شدن انتخاب کنیم؟ در ادامه چند نمونه از ابزارهایی که میتواند به شما کمک کند معرفی می‌کنیم.

معرفی 3 ابزار برای انتخاب موضوع محتوا

نتایج مرتبط با سرچ های گوگل

زمانی که کلمه ای را در گوگل سرچ می‌کنید در پایین صفحه ، گوگل تعدادی موضوع مرتبط با آن کلمه را به شما نمایش می‌دهد. شما به وسیله‌ی آنها میتوانید به راحتی بیشترین موضوعاتی که توسط دیگران جست و جو شده است را بیابید و برای آنها تولید محتوا کنید.

Quora

سایت Quora نیز وبسایتی است که به شما این امکان را میدهد تا سوالات متناسب با کلمه ای که انتخاب کرده اید را به شما نشان دهد. Quora به شما سوالاتی را که هر فرد به صورت مجزا در این مورد در شبکه های اجتماعی مطرح کرده را برایتان نمایش می دهد.

همچنین این امکان را به کسانی که عضو وب سایت هستند میدهد که میتوانند به سوالاتی که توسط دیگران مطرح میشود پاسخ دهند و در اینجاست که اینفلوئنسر ها میتوانند مخاطبان زیادی را با نشان دادن مهارت های خود در پاسخ به سوالات به سمت خود جذب کنند.

Answer the public

Answer the public ، وب‌سایتی است که تمامی سوالات را درباره کلمه ای که جست و جو کرده اید به صورت لیست در اختیار شما قرار میدهد. میتوانید پاسخ آنها را با تولید محتوا درباره‌ی آنها بدهید.

درامد اینفلوئنسر

گام پنجم : محتوایتان را در معرض دید پرسونای خود قرار دهید.

گام پنجم یا همان گام آخر برای رسیدن به جواب “چگونه اینفلوئنسر شویم؟” این است که محتوای خود را چه بد و چه عالی اگر در جلوی چشم مخاطب هدفتان قرار نگیرد و آن را تحت تاثیر قرار ندهد تمامی تلاشی که برای تولید محتوا کرده اید هدر خواهد رفت.
بنابراین باید طوری برنامه ریزی کنید تا محتوایی که قرار است منتشر کنید در زمانی باشد که بیشترین مخاطب هدف در شبکه اجتماعی مورد نظر حضور دارند و در نهایت بتوانید بهترین بازخورد را بگیرید.

نکاتی درباره چگونه اینفلوئنسر شویم؟ ( تمامی راهکارها را به خاطر بسپارید)

شاید در باور بسیاری که در شبکه های اجتماعی حضور دارند و جزء دنبال کنندگان اینفلوئنسرها هستند، اینفلوئنسری کار بسیار راحتی به نظر برسد اما باید توجه داشت کسی در این حوزه موفق خواهد بود که تمامی نکاتی که باعث میشود به پاسخ درستی از “چگونه اینفلوئنسر شویم؟” برسیم را به کار بگیرید.

اما لازم به ذکر است صبور بودن یکی از فاکتورهای مهمی است که هر فردی پیش از ورود به دنیای اینفلوئنسری باید به آن توجه کند. زیرا اینفلوئنسری جزء مشاغلی است که با مرور زمان به بازدهی مطلوب میرسد.

انتخاب موضوعی متناسب با شخصیت و علایق شما

اولین کار برای موفق شدن در حوزه اینفلوئنسر مارکتنیگ این است که موضوعی را که مشتاق هستید درمورد آن تولید محتوا کنید . زیرا علاوه بر اینکه محتواهای باکیفیتی میتوانید تولید کنید، کسب اطلاعات و دانش درست و کامل، کمک بزرگی به شما برای ادامه راه خواهد کرد.

پست های شما باید به نحوی باشد که پس از انتشار آن توجه شما را جلب کند پس پست های با محتوای کپی به احتمال زیاد نتیجه خوبی برایتان نخواهد داشت .

نوشتن یک متن جذاب برای بایو

پس از انتخاب موضوع نوبت به ساخت و تنظیم حساب اینستاگرام میرسد. نوشتن یک متن جذاب برای بایو باید به نحوی باشد که توجه مخاطبان را به خود جلب کند.

به خاطر داشته باشید بایو حساب اینستاگرام شما اولین چیزی است که یک مخاطب با آن روبه رو میشود. اگر میخواهید یک اینفلوئنسر موفق در اینستاگرام باشید باید نحوه نوشتن یک بایو جذاب را یاد داشته باشید.

گفتنی است که بایو شما باید به گونه ای باشد که مخاطب را ترغیب کند که با صفحه شما تعامل داشته باشد.

داستان خود را به اشتراک بگذارید.

اگر فکر میکنید که برای اینفلوئنسر شدن کافی چند پست را با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید باید گفت سخت در اشتباهید.

در این حوزه کپشن نویسی به اندازه تولید تصاویر و ویدیو از اهمیت بسیاری برخوردار بوده است. به همین خاطر نوشتن داستان به وسیله کپشن در زیر پست ها کمک بزرگی برای برقراری ارتباط با فالورهایتان می‌کند.

همچنین پست هایتان را به نحوی تولید کنید که یک داستان جذاب از دید مخاطب باشد.

این را به یاد داشته باشید برای جلب اعتماد مخاطب هایتان باید خودتان باشید در غیر این صورت مخاطب به راحتی متوجه دورو بودن شما خواهد شد و در نتیجه پیج شما را آنفالو خواهد کرد.

داشتن یک تم خاص

برای اینکه به یک اینفلوئنسر حرفه ای در اینستاگرام تبدیل شوید باید صفحه شما از یک تم خاص پیروی کند.

علاوه بر اینکه پست های شما از لحاظ بصری باید جذاب و گیرا باشد باید یک تم خاصی را داشته باشد.

پیروی کردن از یک تم به این معنی است که پست ها باید به نحوی در کنار هم قرار گیرند که مخاطب با دیدن صفحه شما متوجه حس یکپارچگی در پست هایتان بشود.

از این رو برای اینکه نظم و سبک خاصی را به صفحه خود ببخشید میتوانید از ابزارهای ویرایش عکس مانند VSCO یا Lightroom برای ساخت پست های خود استفاده کنید.
به طور کلی در کنار اینکه پست هایی که منتشر می‌کنید باید کیفیت بالا ، نور مناسب و ظاهری جذاب داشته باشد باید در یک قالب و تم خاص قرار گیرد .

انتشار منظم پست ها

لازم است به طور پیوسته پست های خود را در صفحه منتشر کنید. داشتن یک تقویم محتوایی و یک برنامه ریزی به شما کمک می‌کند که به طور منظم پست و استوری های خود را روزانه در پیج خود با فالورهایتان به اشتراک بگذارید.

طبق بررسی های انجام شده انتشار پست به طور متوالی منجر به افزایش تعامل مخاطب هایتان میشود.

پایبندی به تقویم محتوایی باعث موفقیت شما در این راه شده، پس به نحوی برنامه ریزی کنید که بتوانید به آن عمل کنید.

برخی ها توصیه می‌کنند اگر برای ارسال منظم پست هایتان مشکل دارید میتوانید محتواهای خودتان را تولید کنید و سپس با ربات های اینستاگرامی که میتوانند پست ها را در زمان تعیین شده در پیج تان منتشر کنند، کار انتشار پست ها را انجام دهید.

اما امروزه به دلیل مسائل امنیتی پیشنهاد میشود که از ربات های اینستاگرامی برای ارسال پست ها کمتر استفاده کنید.

هشتگ‌ گذاری مناسب

اینستاگرام این امکان را به کاربران میدهد تا با استفاده از هشتگ های مناسب و مرتبط افرادی که به دنبال موضوع خاصی هستند بتوانند پست های مورد نظر را پیدا کنند.

به عنوان یک اینفلوئنسر باید هشتگ هایی را در زیر پست های خود به کار ببرید. باید گفت اینستاگرام به کاربران خود اجازه استفاده از 30 هشتگ را در زیر هر پست میدهد.

بهتر است از هشتگ هایی استفاده کنید که تعداد جست و جو مناسبی داشته و تعداد پست های آن بالا نباشد. زیرا هشتگ هایی که جست و جو بالایی دارند تاثیری در جذب مخاطب نخواهند داشت.

درست است که یافتن هشتگ های مناسب برای هر محتوایی که منتشر می‌کنید سخت و زمان بر است، ولی سرمایه گذاری بر روی آنها ارزش دارد.

اینفلوئنسر تکنولوژی

تغییر نوع حساب از شخصی به Business

یکی از کارهای مهمی که در مسیر “چگونه اینفلوئنسر شویم؟” باید انجام دهید این است که حساب خود را از شخصی به تجاری تغییر دهید.

حساب Business از مزایای بسیاری برخوردار بوده که میتوان به دسترسی به آمارهایی که اینستاگرام در اختیارتان قرار میدهد مانند موقعیت جغرافیایی فالورها، آمارهای هر پست از تعداد لایک و کامنت و … اشاره کرد.

هم چنین میتوانید روزها و حتی ساعت هایی که بیشترین تعامل را با مخاطبان خود دارید، را مشاهده کنید.

ساختن استوری های جذاب

آمارها نشان میدهد روزانه بیش از 200 میلیون نفر از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده می‌کنند. به همین خاطر استوری میتواند نقشی مهمی در افزایش فالور داشته باشد.

با اضافه کردن هشتگ و لوکیشن در استوری هایتان میتوانید فالورهایی که شما را دنبال نمی‌کنند را به سمت خود جذب کنید و احتمال دیده شدن خود را افزایش دهید.
تگ کردن در استوری هم یکی راه های افزایش فالور به شمار می آید.

سخن آخر

” چگونه اینفلوئنسر شویم؟ ” عبارتی است که حداقل یک بار افرادی که به این حوزه علاقه دارند آن را در گوگل سرچ کردند. این روزها با توجه به شرایط بد اقتصادی هر فردی میخواهد به وسیله تلفن همراه خود و فضای مجازی که در اختیار دارد به درآمد مطلوبی برسد.

همانطور که گفتیم عقیده بسیاری بر این است که شغل اینفلوئنسری یکی از مشاغل پردرآمد بوده و هر کسی میتواند با ورود به آن به درامد میلیونی برسد. یک شبه اینفلوئنسر شدن توهمی بیش نیست زمانی میتوانید بگویید که یک اینفلوئنسر هستید که تمامی اصول کار را رعایت کنید.

به همین خاطر برای موفقیت در این حوزه نیازمند مهارتها و یادگیری نکاتی هستید که در مقاله “چگونه اینفلوئنسر شویم؟ “به طور کامل شرح دادیم.

امیدواریم با رعایت و یادگیری این نکات به یکی از اینفلوئنسر های موفق در اینستاگرام تبدیل شوید.

منبع: cutt.ly pinterest.com

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart