جامع ترین آموزش تصویری دیلیت اکانت اینستاگرام
Search
Close this search box.

جامع ترین آموزش تصویری دیلیت اکانت اینستاگرام

زمان مطالعه: 7 دقیقه
دیلیت اکانت اینستاگرام

لیست محتوا

Contents

چگونه اکانت اینستاگرام را حذف کنیم؟

این روز‌ها اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که کاربران بسیاری از آن استفاده می کنند.

اگر در اینستاگرام فعالیت دارید شاید بعد از مدتی قصد داشته باشید اکانت خود را به هردلیلی حذف کنید، دیلیت اکانت اینستاگرام به این معنی است که شما اکانت خود را به صورت دائمی حذف کنید.

توجه داشته باشید در صورت دیلیت اکانت اینستاگرام شما فقط یک ماه فرصت بازگردانی دارید، و اگر در این مدت شما پیج خود را بازگردانی نکنید پیج شما برای همیشه حذف خواهد شد و دیگر باز نمی گردد.

در این مقاله قصد داریم چند روش ساده برای دیلیت اکانت اینستاگرام را به شما آموزش دهیم.

اگر به تازگی کسب و کار اینستاگرامی را راه اندازی کردید اما دانش کافی در این زمینه ندارید کارشناسان ما با ارائه خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی به شما کمک خواهند کرد تا مسیر درست را انتخاب کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام با گوشی

مرحله اول

برای اینکه بتوانید اکانت خود را حذف کنید باید وارد سایت دیلیت اکانت اینستاگرام شوید و سپس از شما خواسته می‌شود برای ورود به منوی حذف اکانت، مشخصات حساب خود را وارد کنید برای اینکه بتوانید وارد سایت دیلیت اکانت اینستاگرام بشوید می توانید از لینک زیر استفاده کنید. با سرچ سایت دیلیت اکانت اینستاگرام در گوگل برای شما این سایت خواهد آمد.

دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام

مرحله دوم

برای ورود به صفحه‌ی اصلی، نام کاربری و رمز عبور حساب‌تان را وارد کنید.

بعد از وارد کردن اطلاعات log in را بزنید.پس از آن به صفحه اصلی منتقل می شوید.

مرحله سوم

در این مرحله یکی از گزینه‌های ” why are you deleting your account? “را انتخاب کنید. در این قسمت، دلیل شما برای دیلیت اکانت اینستاگرام پرسیده می‌شود و سعی دارد با ارائه راهکارهای احتمالی شما را از این کار منصرف کند، اگر تنها به پاک کردن اکانتتان فکر می‌کنید و می‌خواهید در ادامه‌ی حذف اکانت اینستاگرام با هیچ صفحه‌ی اضافی روبرو نشوید، گزینه‌ی “Something else” را انتخاب کنید.

حذف اکانت اینستاگرام برای همیشه

مرحله چهارم

سپس در قسمت To continue , please re-enter your password رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را دوباره وارد کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام اسان

در ادامه برای اینکه دیلیت اکانت اینستاگرام شما انجام گیرد بر روی گزینه Permanently delete my account کلیک کنید.

توجه داشته باشید در زیر دکمه‌ی قرمز(آبی) رنگ، تاریخ نهایی شدن دیلیت اکانت اینستاگرام نشان داده می‌شود.

مرحله پنجم

اگر هنوز هم به دیلیت اکانت اینستاگرام خود مطمئن هستید بر روی گزینهok کلیک کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد

با زدن OK یا قبول، حذف اکانت اینستا کامل می‌شود،حالا دیلیت اکانت اینستاگرام کامل شده است. کافیست تا زمان مشخص شده وارد اکانت اینستاگرام خود نشوید تا اکانت شما برای همیشه پاک شود.

مفهوم هر یک از دلایل دیلیت اکانت اینستاگرام

اگر توجه داشته باشید در مرحله سوم برای دیلیت اکانت اینستاگرام دلایلی را باید انتخاب می کردید، که مفهوم هر یک به شرح زیر است:

Too busy/Too distracting

دلیل شما برای دیلیت اکانت اینستاگرام کمبود وقت و یا پرت شدن حواستان است. در این مورد به جای پاک کردن اکانت اینستاگرام برای همیشه، صرفا اینستاگرام را حذف نمایید، شاید درآینده فرصت کافی برای استفاده از این برنامه پیدا کردید.

Trouble getting started

اگر در برنامه اینستاگرام فعالیت نداشته‌اید و به این دلیل اقدام به دیلیت اکانت اینستاگرام می کنید. به جای پاک کردن دائمی اکانت می توانید به سایت زومیت بروید و صفر تا صد اینستاگرام را یاد بگیرید

Created a second account

به این معنی است که اگر به دلیل ایجاد حسابی جدید، اقدام به دیلیت اکانت اینستاگرام کرده‌اید. مطمئن شوید که آیا واقعا قصد دارید اکانت قبلی را حذف کنید و اکانت جدیدی بزنید.

Concerned about my data

اگر به علت نگرانی از هک شدن اطلاعات شخصی اقدام به پاک‌کردن اکانت اینستاگرام می کنید.اینستاگرام در این قسمت به مسائل امنیتی نرم افزار خود می پردازد.

Privacy concerns

به این معنی است که آیا دلیل شما برای دیلیت اکانت اینستاگرام حریم خصوصی است. در این حالت پیشنهاد می کند به جای حذف اکانت اینستاگرام از روش‌هایی مانند پرایویت کردن پیج استفاده کنید.

Can’t find people to follow

به این دلیل اقدام به دیلیت اکانت اینستاگرام می‌کنید که نمی‌توانید افراد دیگر را فالو نمایید. در این گزینه، اینستاگرام پیشنهاد می‌کند بجای دیلیت اکانت اینستاگرام، به آموزش های مرتبط در زمینه فالو کردن دیگر کاربران بپردازید.

Too many ads

آیا دلیل شما برای حذف دائمی اکانت ، وجود بیش از حد محتوای تبلیغاتی است.

Want to remove something

انگیزه شما برای دیلیت اکانت اینستاگرام پاک شدن بخشی از سوابق اکانتتان است.

Something else

اگر یادتان باشد در قسمت قبلی زمانی که دلیلی برای دیلیت اکانت اینستاگرام خود انتخاب می کردید پیشنهاد کردیم از Something else استفاده کنید در صورتی که دلایل دیگری به جزء دلایل گفته شده برای دیلیت اکانت اینستاگرام دارید، می توانید از این گزینه استفاده کنید.

مشکلات دیلیت اکانت اینستاگرام

چرا بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام آیدی پیج شما بالا میاید؟

در این مواقع اطلاعات شما در تلفن همراهتان باقی مانده که باید آن ها را حذف کنید.

اگر به تازگی در هنگام لایک کردنف کپشن نوشتن و … در اینستاگرام دچار مشکل شده اید می توانید مقاله ریپورت در اینستاگرام را مطالعه کنید تا بتوانید مشکلات خود را به سادگی برطرف کنید.

آموزش حذف حافظه پنهان اینستاگرام

اگر دیلیت اکانت اینستاگرام انجام داده اید و می خواهید باقی مانده حافطه پنهان را حذف کنید مراحل زیر را انجام دهید .

از آنجا که اندروید دارای لایه های سفارشی و نسخه های مختلفی است، بنابراین شما باید بخش برنامه ها (Apps) را در تنظیمات گوشی خود پیدا کنید.(قسمتی که همه برنامه های نصب شده در آن قرار دارند)

معنی دیلیت اکانت اینستاگرام

 

در قدم بعدی در بخش برنامه ها و اعلانات،اینستاگرام را یافته و روی آن ضربه بزنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی با گوشی

در صفحه باز شده اطلاعات برنامه اینستاگرام را مشاهد می کنید گزینه های مختلفی خواهید یافت که یکی از آنها Storage می باشد. روی آن ضربه بزنید سپس “پاک کردن حافظه پنهان” (Clear Cache) را انتخاب کنید.

دلیت اکانت اینستاگرام

آیا ممکن است دیلیت اکانت اینستاگرام را بدون پسورد انجام داد؟

خیر. متأسفانه برای دیلیت اکانت اینستاگرام داشتن پسورد الزامی است؛

آیا بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام عکس ها (فیلم) و دایرکت ها پاک می شوند؟

بله. بلافاصله پس از دیلیت اکانت اینستاگرام، در بخش دایرکت به هر کاربری که قبلا با شما گفت و گو داشته، نام شما (instagrammer) نشان داده می‌شود.

اما با دیلیت اکانت اینستاگرام، دایرکت ها برای طرف مقابل پاک نشده یعنی دایرکت شما برای کاربران دیگر پاک نمی‌شود.

آیا بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام پیج بازگردانی می شود؟

بله در صورتی که یک ماه از دیلیت اکانت پیج شما گذشته باشد می توانید به راحتی همان طور که در مطالب قبل گفته شده است پیج خود را بازگردانی کنید.

در صورتی که بیش از یک ماه از حذف اکانت شما گذشته باشد بازگردانی پیج شما سخت می شود، یعنی روش هایی برای بازگردانی پیج گفته شده است صد در صدی نیست و برای تعدادی از کاربران جواب داده و برای تعدادی از کاربران هم جواب نداده است.

درصورتی که صفحه دیلیت اکانت اینستاگرام شما باز نمی شود، بهتر است از یک مرورگر دیگر استفاده کنید و مطمن شوید که سایت دیلیت اکانت اینستاگرام مشکلی ندارد.

آیا ایمیلی که قبلا با آن دیلیت اکانت اینستاگرام را انجام داده ایم می‌توان دوباره اکانت بسازیم؟

شما دیگر نمی‌توانید با آدرس ایمیلی که برای ساخت اکانت حذف شده استفاده کرده‌اید، اکانت دیگری بسازید. اگر قصد استفاده مجدد از‌‌ همان ایمیل را دارید در بخش Edit Profile در صفحه پروفایل خود نسبت به حذف و یا تغییر آن به یک ایمیل (حتی ایمیل غیرمعتبر) اقدام کنید.

آیا راهی است که به صورت موقت اینستاگرام خود را حذف کنیم؟

مرحله اول:

اگر به دنبال دیلیت اکانت اینستاگرام خود نیستید می توانید اکانت خود را به صورت موقت حذف کنید.

در گوشی یا کامپیوتر خود به وب‌سایت اینستاگرام مراجعه کنید.

در صفحه اصلی بر روی Log in یا ورود کلیک کنید. حال می‌توانید با تایپ کردن نام کاربری و رمز عبور یا هر روش دیگری که برای ورود به اینستاگرام استفاده می‌کنید، وارد اکانت خود شوید.

پس از وارد کردن مشخصات ورود در صفحه جدید،گزینه Not Now را بزنید و پس از آن به صفحه اصلی خودتان وارد می‌شوید که شبیه به صفحه اصلی برنامه اینستاگرام بوده و تصاویر خود و کسانی که در اینستاگرام دنبال می‌کنید را ببینید.

مرحله دوم:
در این صفحه با کلیک یا لمس بر روی تصویر پروفایل یا علامت آدمک در گوشه سمت راست و پائین صفحه، به صفحه پروفایل خود خواهید رفت.

مرحله سوم:
پس از باز شدن صفحه پروفایل، کافیست بر روی Edit profile کلیک کنید تا به صفحه ویرایش پروفایل خود بروید.

سپس تا انتهای صفحه پائین بروید و در انتهای صفحه بر روی عبارت Temporarily disable my account کلیک کنید تا به صفحه غیرفعال کردن اکانت وارد شوید.

مرحله چهارم:

در صفحه غیرفعال کردن اکانت ، با رفتن به قسمت پایین صفحه، می‌توانید به اینستاگرام دلیل غیرفعال کردن اکانتتان را بگویید. اگر تنها به غیرفعال کردن اکانتتان فکر می‌کنید، چندان اهمیتی هم ندارد و می‌توانید همین دلیلJust Need a break را انتخاب کنید.

مرحله آخر:

پس از انتخاب دلیل برای دی اکتیو کردن اینستاگرام، لازم است که دوباره رمز عبور خود را وارد کنید. پس از وارد کردن دوباره رمز عبور در کادر مورد نظر، بر روی دکمه آبی رنگی که با عبارت

Temporarily Disable Account در پایین صفحه مشخص شده است کلیک کنید.

آیا اینستاگرام می تواند اکانت من را دیلیت کند؟

دیلیت اکانت اینستاگرام فقط توسط خودتان می تواند انجام شود.

اینستاگرام هم اکانت شما را بدون لاگین نمی‌تواند پاک کند.

گزارش و ریپورت کردن انبوه سایر کاربران هم در ‌‌نهایت اگر مورد قبول اینستاگرام واقع شود تنها به بسته شدن اکانت شما منجر می‌شود اما تصاویر و سایر موارد پروفایل شما باقی می‌ماند.

سخن آخر

دیلیت اکانت اینستاگرام یک امر ساده می باشد که می توانید از آن برای حذف همیشگی اکانت خود استفاده کنید که با این کار عکس ها، فیلم ها و حتی دایرکت های شما پاک می شود.

بازگردانی دیلیت اکانت اینستاگرام شما فقط در صورتی که یک ماه از دیلیت آن گذشته باشد کار بسیار ساده ای است. در غیر این صورت این کار بسیار شانسی می شود و امکان دارد اکانت شما بازگردد یا بازنگردد.

دیلیت اکانت اینستاگرام شما توسط اینستاگرام امری غیر ممکن است مگر اینکه به تعداد بالا ریپورت شوید که باز هم اکانت شما فقط بلاک می شود و هیچ چیز از اکانت شما حذف نمی شود.

منبع: bit.ly twitter

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 11 )

11 thoughts on “جامع ترین آموزش تصویری دیلیت اکانت اینستاگرام

 1. nima گفت:

  سلام وقت بخیر آیا دایرکت یک نفرو که پاک کردیم میشه باز گردوند؟؟

  1. zahra hassani گفت:

   بله، یک سری مراحل وجود دارد که می‌توانید باز گردانید

 2. فاطمه فخر گفت:

  سلام من اکانتمو پاک کردم، میخوام بدونم صفحه چت من در دایرکت دیگران هم پاک میشه یا نه؟؟

  1. zahra hassani گفت:

   بله، بعد از دلیت اکانت، دایرکت شما برای دیگران حذف خواهد شد، اما ممکنه چند روز طول بکشه

 3. zahra گفت:

  سلام خسته نباشید.یه سوال داشتم!!
  من اکانتمو حذف کردم آیا امکان باز گردانیش هست؟

  1. zahra hassani گفت:

   اگر دلیت اکانت دائم انجام داده باشید خیر

 4. حسین حسینی گفت:

  بعد از حذف اکانتم میشه دوباره با همون نام کاربری اکانت درست کنم؟؟

  1. محمد دوست گفت:

   خیر، دیگر نمی‌توانید با اون یوزر نیم مجددا عضو شوید

  2. zahra hassani گفت:

   خیر، دیگر نمی‌توانید با اون یوزر نیم مجددا عضو شوید

 5. محسن گفت:

  سلام چرا بعد از دیلیت اکانت اینستاگرام،همچنان موقع جست وجو اسم پیجم بالا میاد؟؟؟

  1. zahra hassani گفت:

   نگران نباشید ، تقریبا یک روز طول می‌کشد تا اطلاعات پیج شما به طور کامل از اینستاگرام حذف شود، اما اگر این اتفاق رخ نداد، حافظه کش اینستاگرام را پاک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart