4 روش تغییر اکسپلور اینستاگرام + ویدئو | چگونه محتوای اکسپلور را تغییر دهیم ؟
Search
Close this search box.

4 روش تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام + ویدئو | چگونه محتوای اکسپلور را تغییر دهیم ؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه
چگونه اکسپلور اینستاگرام را پاکسازی کنیم

لیست محتوا

Contents

به جرأت می‌توان گفت یکی از جذاب ترین صفحاتی که اینستاگرام در اختیار کاربرانش قرار داده اکسپلور‌ explore است. اکسپلور اینستاگرام برای بعضی از افراد جذابیت بالایی دارد و برای برخی دیگر بسیار آزار دهنده است.

اینستاگرام با کمک الگوریتم و هوش مصنوعی خود، سعی می کند تا سلایق شما را تشخیص داده و پست‌هایی را در اکسپلور به شما نشان دهد که از دیدن آن ها لذت ببرید، ممکن است بعضی از این پست ها مطابق میل شما باشد، حال برای این که به اینستاگرام بگویید از یک محتوا خوشتان می آید یا خیر، باید یک سری از قواعد و اصول را انجام بدهید.

قبل از آشنا شدن با این اصول، بهتر است اکسپلور را بیشتر بشناسید سپس به سراغ روش‌های تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام برویم.

اگر به تازگی کسب و کاری را در اینستاگرام راه اندازی کردید اما اطلاعات کافی را در این زمینه ندارید کارشناسان ما با مدیریت شبکه های اجتماعی می توانند بهترین مسیر را در اختیار شما قرار دهند.

اکسپلور چیست؟

در اوایل،در این تب، پست های محبوب بر اساس تشخیص اینستاگرام، از سرتاسر جهان نمایش داده می شد و بزرگترین مشکل آن، این بود که فقط افراد بزرگ در آن جای داشتن و افرادی که غیر مشهور جایی در این تب نداشتند.

صفحه اکسپلور اینستاگرام (Instagram Explore Page) کلکسیونی از تصاویر، ویدیوها، ریلز (Reels) و استوری‌های عمومی است. چیدمان و محتوای صفحه اکسپلور هر کاربر با سایر کاربران متفاوت است و این چیدمان به پست‌ها، حساب‌ها، هشتگ‌ها و محصولات مورد علاقه کاربران بستگی دارد.

برای دسترسی به بخش Explore، اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید. در پایین صفحه چند آیکون وجود دارد. آیکن ذره بین ، بین دو آیکن خانه و علامت به علاوه قرار دارد، همان بخش اکسپلور اینستاگرام است.

تغییر محتوایی اکسپلور اینستاگرام

اینستاگرام در هنگام تهیه محتوای صفحه اکسپلور، از حساب‌هایی که با آن‌ها در ارتباط هستید یا حساب‌های «Seed» استفاده می‌کند. این حساب‌ها توسط این شبکه اجتماعی مورد تحلیل قرار می‌گیرند و اینستاگرام حساب‌های مشابه با آن‌ها و حساب‌هایی که می‌توانند برای شما جذاب باشند را شناسایی می‌کند.

در آخر ، اینستاگرام از حساب‌های Seed و حساب‌های مشابه، برای پیدا کردن محتوای اکسپلور شما استفاده می کند.

تغییر محتوایی اکسپلور اینستاگرام

1- تغییر محتوایی اکسپلور اینستاگرام با روش See Fewer Post Like This

به منظور بهبود و جذاب شدن صفحه اکسپلور، می‌توانید پست‌هایی که به هردلیلی دوست ندارید در صفحه اکسپلور شما نمایش داده شوند را مشخص کنید و با روش‌های موجود، اینستاگرام را در جریان عدم تمایل خود، نسبت به نمایش آن دسته از پست‌ها قرار دهید. به منظور انجام این کار:

I. به صفحه اکسپلور اینستاگرام خود مراجعه کنید و پست های این بخش را بررسی کنید.

II. پست ها و استوری هایی که دلخواه شما نمی باشد را باز کنید.

III. در قسمت بالایی پستی که آن را نمی پسندید و سمت راست آن، آیکن سه نقطه وجود دارد که با کلیک بر روی آن؛ تنظیماتی در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

IV. اگر اینستاگرام شما به زبان فارسی باشد باید روی گزینه (دیدن پست های کمتری از این قبیل) کلیک کنید، اما اگر زبان اینستاگرام شما انگلیسی باشد گزینه See fower posts like this را انتخاب کنید.

V. مجدد این کار را برای دیگر پست ها که به سلیقه شما نزدیک نیست انجام دهید ممکن است نیاز باشد این کار را چند بار دیگر و در روزهای آتی نیز تکرار کنید.

با انجام این عمل، تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام به شیوه دقیق‌تری و با سلیقه شخصی شما صورت می‌گیرد و مطمئنا در جستجوهای آینده نتایج بهتری را برایتان ارائه خواهد کرد.

اگر به دنبال راهکاری برای افزایش اینگیجمنت در اینستاگرام هستید می توانید مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

2- تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام با روش Not Interested

همان طور که گفته شد در آپدیت های جدید تر اینستاگرام شاید دیگر گزینه See Fewer Posts Like This وجود نداشته باشد. بنابراین برای تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام می توانید از گزینه Not Interested استفاده کنید.

اگر به این محتوا علاقه ندارید و نمیخواهید دیگر این نوع محتوا را ببینید کافی است، برای این کار ابتدا وارد اکسپلور شده و روی آیکون سه نقطه قرار گرفته در سمت راست پست کلیک کنید. گزینه ی Not interested In This Post را بزنید تا از این به بعد پست هایی از این قبیل را کمتر ببینید.

بهتر است که تا چند روز این کار را انجام داده و تمامی پست هایی که مطابق با سلیقه تان نیستند یا پست های زرد را با استفاده از گزینه Not Interested از اکسپلور خود خارج کنید. به این ترتیب کم کم چنین پست هایی برایتان نمایش داده نخواهد شد.

3- تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام به روش فالو کردن هشتگ

شما علاوه بر فالو کردن حساب‌های اینستاگرام، در این شبکه اجتماعی می‌توانید هشتگ‌هایی را نیز دنبال کنید. اگر می خواهید مستقیما موارد خاصی را ببینید ، هشتگ موردنظر خودتان را فالو کنید و اگر پس از فالو یک هشتگ، شاهد نمایش محتوای نامناسبی در این صفحه بودید، می‌توانید آن را آنفالو کنید.

با دو اقدام بالا امکان مدیریت اکسپلور اینستاگرام وجود دارد .

4- تغییر محتوایی اکسپلور اینستاگرام به روش حذف سرچ

پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام (Search History) به هیچ عنوان پیچیده‌ نیست.

به منظور پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام (Search History) مراحل زیرا انجام دهید:

I. ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را باز کرده و وارد حساب کاربری شوید که، تمایل دارید تاریخچه جستجو یا سرچ هیستوری آن را حذف کنید.

II. به بخش پروفایل (Profile) اکانت اینستاگرام خود مراجعه کنید و بر روی آیکون چرخ دنده کلیک نمایید.

III. در لیست گزینه‌های ارائه شده به سمت پایین حرکت کنید و گزینه Clear Search History را انتخاب نمایید.

IV. در پنجره هشداری که نمایان می‌شود گزینه Yes I’m Sure کلیک کنید تا پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام (Search History) توسط شما تایید نهایی شود.

چگونه اکسپلور اینستاگرام را فعال کنیم

در ورژن های جدید داخل بخش سرچ کنار هر هشتگ و اکانتی که سرچ کرده باشید علامت ضربدری (×) وجود دارد. تنها کافی است بر روی ضربدر کلیک کنید تا از تاریخچه جست و جوی شما حذف شوند.

با انجام مراحل فوق، تاریخچه جستجو اکانت اینستاگرام یا همان سرچ هیستوری آن حذف می‌شود. اگر از چند اکانت اینستاگرام به صورت همزمان استفاده می‌کنید، می‌توانید به سوییچ کردن مابین آن‌ها و انجام مراحل فوق برای تک تک اکانت‌های مورد نظر نسبت به حذف سرچ هیستوری آن‌ها اقدام کنید. یکی از پرکاربردترین روش های تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام، حذف سرچ است.

 

چرا تصاویر نامرتبط در اکسپلور نمایش داده می‌شوند؟

شما تصاویری را در اکسپلور میبینید که اینستاگرام تصور می کند به آن‌ها علاقمندید یا برایتان جذاب است، حالا چطور الگوریتم اینستاگرام به این محتواها وپست‌ها چه غلط و چه درست می‌رسد، به یکی از دلایل زیر:

I. قبلا تصاویر مشابهی را لایک کردید.

II. قبلا برای تصاویر مشابهی کامنت گذاشتید.

III. قبلا تصاویر مشابهی را به اشتراک گذاشتید (پست کردید، استوری کردیدو …)

IV. افرادی را فالو می کنید یا با آن‌ها در ارتباطید که تصاویر مشابهی را پست یا لایک می کنند.

حالا که دلایلش را متوجه شدید بهتر است که برای دیده نشدن پست‌های نامناسب و مزاحم در اینستاگرام پیشگیری های لازم را انجام بدید و از روش‌های تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام، که در بالا گفته شده استفاده کنید.

سخن اخر

الگوریتم ها و هوش مصنوعی اینستاگرام روز به روز در حال هوشمندتر شدن هستند. وقتی شما به فالو کردن سایر کاربران، کامنت گذاشتن و لایک کردن، یا دیدن پست های صفحه ای اینستاگرام دیگر کاربران می‌پردازید.

اینستاگرام مطالب آن پیج یا صفحه را جزو سلایق شما محسوب می کند و اگر مورد علاقه شما نبودند، می‌توانید چنین موضوعی را به الگوریتم اینستاگرام اطلاع دهید تا در فیلتر پست‌های آینده چنین موضوعی را مدنظر قرار دهند یا می‌توانید خودتان دست به تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام شوید.

در نهایت باید به این نکته توجه کنید که امکان غیرفعال کردن اکسپلور وجود ندارد، چرا که یکی از بخش‌های اصلی این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. مطالب گفته شده، مربوط به مهم ترین و پرکاربردترین نکات تنظیمات، بخش جذاب و پرمخاطب اکسپلور اینستاگرام است.

منبع : bit.ly cutt.ly twitter.com

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 8 )

8 thoughts on “4 روش تغییر محتوای اکسپلور اینستاگرام + ویدئو | چگونه محتوای اکسپلور را تغییر دهیم ؟

 1. محمد مرشدی گفت:

  سلام خسته نباشید آیا پاکسازی اکسپلور تو رشد پیج تاثیر داره؟‌ ؟؟

  1. محمد دوست گفت:

   بله، با پاکسازی پیج می‌توانید تعامل بیشتری را کسب کنید

 2. ali گفت:

  سلام آیا تایم لاینی که برای دیدن یک پست در اینستاگرام میزارم بر روی محتوای اکسپلورم تاثیر داره؟؟

  1. محمد دوست گفت:

   بله، الگوریتم اینستاگرام به گونه‌ای طراحی شده که هر چقدر زمان بیشتری بر روی یک پست بزارید یعنی علاقه بیشتری به اون موضوع دارید

 3. مهشید فرجی گفت:

  سلام آیا نیازه هر روز اکسپلورمو پاکسازی کنم؟؟

  1. محمد دوست گفت:

   خیر، می‌تونید هر سه روز یکبار هم اینکارو انجام دهید

 4. اکبر گفت:

  سلام
  اکسپلور اینیستاگرام من چند روزی هست کلا عوض شده و فقط عکس طبیعت و پیج های خارجی و شهرهای خارجی رو نشون میده
  چیکار بکنم به حالت اول برگرده ؟

  1. محمد دوست گفت:

   سلام وقت بخیر تمامی روش های تغییر محتوا اکسپلور در ویدئو آموزشی گفته شده و شما می تونید محتوای اکسپلورتون رو دوباره به حالت اول تغییر بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart