تعرفه تبلیغات در گوگل | هزینه و قیمت گوگل ادوردز
Search
Close this search box.

تعرفه تبلیغات گوگل | هزینه و قیمت گوگل ادوردز

زمان مطالعه: 10 دقیقه
تعرفه تبلیغات گوگل

لیست محتوا

Contents

تبلیغات گوگل روشی است که تبلیغ سایت شما را فقط برای مخاطبانی که به دنبال خدمات و محصولات شما باشند، نمایش می‌دهد. زمانی که کاربر بر روی لینک شما کلیک می‌کند و وارد وب سایت می‌شود، از اکانت شما هزینه‌ای کسر خواهد شد. این سرویس یکی از سریع‌ترین و قدرتمندترین روش‌های جذب مخاطبان برای سایت می‌باشد. شما می‌توانید حتی با داشتن وب سایتی ساده در عرض چند ساعت، واژگان کلیدی خود را تبلیغ کنید.کمپانی گوگل در سال۲۰۰۷ یک سیستم

تبلیغاتی به اسم ادوردز را راه اندازی کرده و در اختیار صاحبان کسب و کارها قرار داد تا با استفاده از آن افراد دارای کسب و کار بتوانند مشتریان خود را پیدا کرده و جذب نمایند.

در سیستم تبلیغات گوگل برای هر کلیک نمیتوان قیمت ثابتی را مشخص کرد؛ و هر لغت یا کلیدواژه از ارزش متفاوتی برخوردار است. در واقع تعیین کننده قیمت هر کلیک، عوامل گوناگونی هستند که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

تعرفه تبلیغات گوگل ادز و مدیریت اکانت یکی از نکات مهم در استفاده از تبلیغات گوگل ادز است کارشناسان ما با انجام خدمات تبلیغات گوگل به شما کمک می کنند تا در سریع ترین زمان ممکن در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

گوگل ادز چه خدماتی را ارائه می دهد؟

روزانه در گوگل با بیشتر از 5.5 میلیارد جستجو ،تبلیغات گوگل حدودا 75 درصد کل جستجوهای وب در سراسر دنیا را به خودش اختصاص داده است. روزانه تعداد زیادی از کاربران در گوگل در حال جستجو محصولات و خدمات مورد نظر خود هستند که چه چیزی خریداری و چه کاری را انجام دهند و یا به کجا بروند.

شما میتوانید از این مزیت به نفع خود استفاده کنید و از طریق تبلیغات در گوگل و قرار دادن سایت خودتان در صفحه اول نتایج گوگل، هر زمان که کاربری درجستجو محصول یا خدمتی خاص مانند آنچه که شما ارائه می‌دهید، باشد، آن کاربر را به سایت خود آورده و به مشتری بالقوه تبدیل کنید. نکته مهمی که در تبلیغات گوگل وجود دارد، علاوه بر اینکه تبلیغات هدفمند هستند، آن است که هزینه تبلیغات به صورت کلیکی بوده و نمایش سایت در صفحه نخست گوگل برای شما هزینه‌ای در بر نخواهد داشت.

در تبلیغات گوگل مدت زمان تبلیغ محدود نمی‌باشد و تا زمانی که اکانت و کمپین شما اعتبار داشته باشد، وبسایت شما در صفحه نخست گوگل نمایش داده می‌شود و در ازای کلیک و ورود کاربران به سایت شما، هزینه‌ای از اعتبار شما کسر خواهد شد. بنابراین شما تنها در ازای مشتریانی که در گوگل به دنبال محصولات و خدمات شما باشند هزینه پرداخت گوگل ادز ابزاری قدرتمند برای تبلیغ کسب و کار شماست.

اگر تمرکز ویژه‌ای بر روی راه اندازی، و مدیریت اکانت خود داشته باشید، میتوانید بازگشت سرمایه خوبی از تبلیغات گوگل ادز به دست آورده و فروش بیشتری برای کسب و کارتان ایجاد نمایید. کارشناسان پویا مارکتینگ با داشتن مهارتهای تخصصی در تبلیغات گوگل، آماده همراهی با شما برای نمایش تبلیغات در گوگل با حداقل هزینه و حداکثر بازدهی هستند.

تبلیغات گوگل ادز

قیمت هر کلیک در تبلیغات گوگل چقدر است؟

در سیستم تبلیغات گوگل برای هر کلیک نمیتوان قیمت ثابتی را مشخص کرد؛ و هر لغت یا کلیدواژه از ارزش متفاوتی برخوردار است. در واقع تعیینکننده قیمت هر کلیک، عوامل گوناگونی از جمله موارد زیر است: فارسی یا انگلیسی بودن لغت، بازار رقابتی روی لغت مورد نظر وبسایت مربوطه و ترکیب آن لغت با لغتهای دیگر استانداردهایی هستند که از طرف سایت شما باید رعایت شوند. مثل هاست و دامین مناسب، لود تایم سایت و… البته کمترین قیمت تقریبی تبلیغات گوگل به ازای هر کلیک 1 لیر (بر مبنای لیر ترکیه) است.

اگر علاقه مند به آموزش نحوه ساخت کمپین در گوگل ادوردز هستید کلیک کنید.

متوسط هزینه هر کلیک در گوگل

  • قیمت تبلیغات در گوگل ادز بین 110 لیر تا 10000 لیر در شبکه جستجو است.
  • میانگین CPCروزانه در شبکه نمایش کمتر از 2 لیر است.

پاسخ به سوالاتی که در خصوص تعرفه تبلیغات گوگل برایتان پیش خواهد آمد

  • تعرفه تبلیغات گوگل چگونه محاسبه می‌شود ؟

تعرفه تبلیغات گوگل به میزان شارژ، تعداد کلمات و رتبه نمایش در صفحه اول گوگل بستگی دارد هر چقدر جایگاه آگهی بالاتر باشد هزینه هم بیشتر می‌شود.

  • امکان مدیریت تعرفه تبلیغات گوگل به صورت ماهانه وجود دارد ؟

بله به راحتی بعد از بررسی و آنالیز کلمات کلیدی و جایگاه کلماتی که مد نظر مشتری است، می‌توان بودجه روزانه تعیین نمود و تا یک ماه تبلیغ را فعال نمود.

  • تعرفه تبلیغات گوگل به چه واحد ارزی پرداخت می‌شود ؟

تبلیغات گوگل با توجه به سفارش ارزی دلاری میباشد، ولی فرقی در واحد ارزی وجود ندارد چون تبدیل می‌شوند.

  • آیا تعرفه تبلیغات گوگل برای تمامی سایت ها یکسان است ؟

خیر امکان دارد یک سایت سئوی خوب و لندینگ پیج بهینه داشته باشد پس هزینه کلمه کلیدی کاهش میابد و تنظیمات دیگر هم در کاهش نرخ کلیک تاثیر دارد.

  • تعرفه تبلیغات گوگل در بالا و پایین صفحه چطور محاسبه می‌شود ؟

تعرفه تبلیغات گوگل به صورت مناقصه‌ای می‌باشد، یعنی برای نمایش در رتبه و جایگاه نخست باید نرخ کلیک را بالاتر از رقبای خود تعریف کرد. کیفیت، سئو وب سایت و صفحه فرود سایت در رتبه آگهی و تعرفه تبلیغات گوگل نقش ویژه‌ای دارند ، مرتبط بودن کلمات با آگهی و نرخ کلیک بالا بر روی آگهی بر هزینه نهایی تبلیغ تاثیر گذار است.

تعرفه تبلیغات گوگل با اکانت اختصاصی

این سرویس مخصوص افرادی است که با روش های بازاریابی اینترنتی و کار کردن با پنل گوگل ادز آشنایی دارند. پس از تهیه اکانت اختصاصی گوگل ادز و شارژ آن میتوانید کمپینهای تبلیغاتی خود را ایجاد کنید. با دارا بودن اکانت اختصاصی، پس از پایان یافتن اعتبار شارژ شده به راحتی میتوانید درخواست شارژ اکانت خود را ثبت کنید تا اعتبار خریداری شده به اکانت شما افزوده شود.

تعرفه تبلیغات مدیریت شده گوگل ادز

در صورتی که شما با پنل گوگل ادز و روش های بازاریابی آشنایی نداشتید یا به دلایلی خواستید ما مدیریت کمپین های ادز شما را انجام دهیم می‌توانید، تبلیغات مدیریت شده گوگل خود را به پویا مارکتینگ بسپارید.

تعرفه مدیریت و بهینه سازی اکانت

اگر شارژ اکانت گوگل ادز را خودتان انجام میدهید و تمایل داشتید، اکانت شما توسط کارشناسان گوگل ادز مدیریت شود، میتوانید از سرویس مدیریت و بهینه‌سازی گوگل ادز استفاده کنید. تعرفه خدمات مدیریت و بهینه سازی گوگل ادز به صورت ماهیانه میباشد.

هزینه جستجو در گوگل

تعرفه تبلیغات در گوگل ادز چگونه تعیین میشود؟

کلمات کلیدی تاثیر زیادی در تعیین تعرفه تبلیغات گوگل ادز دارند. تعرفه تبلیغات گوگل با توجه به کلمات کلیدی نیز کم یا زیاد میشود. به عنوان مثال، اگر از انطباق Broad استفاده کنید تعرفه بیشتری نسبت به انطباق Exact پرداخت خواهید کرد.

موضوع دیگری که باید آن را در نظر گرفت، میزان رقابت در کلمات کلیدی می‌باشد. این موضوع دقیقا مانند مزایده است. هر چقدر رقبا بیشتر باشند، هزینه‌ها برای دستیابی به اهداف افزایش مییابد. برای مثال، اگر با هزینه 1 لیر به ازای هر کلیک در یک کلمه کلیدی تبلیغ کرده باشید، بعد از حضور رقبا احتمالا باید هزینه بیشتری را به ازای هر کلیک تعیین کنید.

هزینه هر کلیک در تبلیغات گوگل، به کلمات کلیدی شما و امتیاز کیفی که از گوگل دریافت می‌کنید (quality score) بستگی دارد. هزینه هر کلیک وابسته به میزان رقابت در کلمه کلیدی مورد نظر می‌تواند از چند صد لیر تا چند هزار لیر متغیر باشد.

علاوه بر هزینه کلمات کلیدی که تا حد زیادی تحت تاثیر هزینه پیشنهادی رقبای شما می‌باشد، در گوگل ادز فاکتور دیگری به عنوان بودجه روزانه تبلیغات برای کنترل هزینه‌ها وجود دارد. بودجه روزانه تبلیغات گوگل یا همان حداکثر هزینه روزانه تبلیغات، توسط خود شما تعیین می‌گردد.

با استفاده از این ویژگی شما می‌توانید برای تعرفه تبلیغات گوگل خود سقف روزانه داشته باشید. مثلا اگر بخواهید در طول روز حداکثر 200 هزار تومان هزینه، صرف تبلیغ در گوگل کنید، این عدد را به عنوان سقف بودجه روزانه قرار می‌دهید تا تعرفه تبلیغات گوگل شما در طول روز از این عدد بیشتر نشود. بودجه روزانه تبلیغات گوگل می‌تواند هر مبلغی باشد که خودتان آن را تعیین می‌کنید.

تعرفه تبلیغات گوگل برای کاربران ایرانی

به دلیل تحریم ایران، امکان پرداخت هزینه تبلیغات به گوگل، به طور مستقیم برای کاربران ایرانی وجود ندارد. پرداخت هزینه تبلیغات به گوگل باید با یکی از ارزهای مورد تایید گوگل انجام شود، امکان پرداخت به تومان برای کاربران ایرانی وجود ندارد. بنابراین برای تبلیغات در گوگل باید از شرکت‌های واسطه استفاده کنید. خرید حواله ارز، فارغ از نوع ارز از قیمت ارز موجود در صرافی بالاتر است و به دلیل نوسانات زیاد و لحظه ای در ایران، نرخ حواله ارز هم مبلغ ثابتی ندارد.

برای تبلیغ در گوگل، درصدی برای شارژ اکانت تبلیغاتی شما (پرداخت هزینه به گوگل) و درصدی هم برای مدیریت کمپین تبلیغاتی به قیمت حواله اضافه می‌شود. به هر میزانی که مبلغ شارژ بیشتری انجام دهید، درصد کمتری را برای کارمزد پرداخت خواهید کرد.

هزینه تبلیغات گوگل بیشتر، سهم نمایش بیشتر

گوگل ادورز مصداق بارز ضرب المثل “هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری” است. در تبلیغات گوگل هرچقدر سقف بودجه روزانه تبلیغات شما بیشتر باشد، گوگل آگهی تبلیغاتی شما را به تعداد دفعات بیشتری به نمایش می‌گذارد و تعداد افراد بیشتری آگهی تبلیغاتی را می‌بینند و سایت شما کلیک بیشتری دریافت می‌کند که این امر سبب فروش بیشتر و در نهایت سود بیشتر شما می‌شود. سقف بودجه تبلیغات گوگل شما توسط خودتان تعیین می‌شود و اگر سقف بودجه روزانه خود را بیشتر از رقبایتان قرار دهید مسلما گوگل هم وب سایت شما را بیشتر نمایش می‌دهد.

به عنوان مثال اگر سقف بودجه روزانه شما برای تبلیغات 20 لیر باشد، و هزینه هر کلیک شما نیز 0.5 لیر، بودجه تبلیغات شما با دریافت چندین کلیک می‌تواند در مدت زمان کوتاهی به پایان برسد.

ممکن است آگهی تبلیغاتی سایت شما در یک روز حداکثر کلیک ممکن را دریافت کند و بودجه روزانه تبلیغات شما به پایان برسد. اما این امکان وجود دارد که حتی با وجود بودجه روزانه بالا، آگهی تبلیغاتی شما به دلایل مختلف (کم سرچ بودن کلمات کلیدی و …) به سقف بودجه روزانه نرسد و به عنوان مثال 150 لیر از بودجه 500 لیری شما مصرف شود. در این صورت باقی مانده هزینه در حساب تبلیغات شما باقی می‌ماند و می‌توانید در روزهای بعدی از آن استفاده کنید.

با هر شارژ حداکثر چند کلیک می‌توان دریافت کرد؟

سوالی که بسیاری از مشتریان در شروع کار می‌پرسند این است که با شارژ هر مبلغی، وب سایتشان چند کلیک می‌گیرد؟ واقعیت این است که تا قبل از تایید تبلیغات توسط گوگل و مشخص شدن امتیاز کیفی نمی‌توان در مورد تعداد کلیک ‌های دریافتی از تبلیغات نظری داد.

پس از انتخاب کلمات کلیدی مدنظر و وارد کردن کلمات در پنل تبلیغات گوگل، نگارش متن‌های تبلیغاتی و تایید تبلیغات توسط گوگل، چند ساعت زمان می‌برد تا گوگل سایت و تبلیغات را مورد بررسی قرار داده و امتیاز کیفی شما را مشخص کند. پس از آن هر وب سایت، با هر کلمه کلیدی، به نسبت امتیازی که از گوگل دریافت کرده و همینطور هزینه پیشنهادی سایر رقبا، با یک هزینه متفاوت در صفحه اول گوگل می‌تواند حضور داشته باشد و این موضوع برای هر وب سایت و بیزنس متفاوت می‌باشد.

برای مثال تصور کنید شما در زمینه “دکوراسیون داخلی” فعالیت دارید و می‌خواهید با همین کلمه در رتبه های اول گوگل باشید. اگر امتیاز کیفی سایت و تبلیغات شما 9 از 10 باشد و گوگل سایت شما را به هزینه هر کلیک مثلا 5 هزار تومان در رتبه اول گوگل نشان دهد، با 500 هزار تومان شارژ تبلیغات گوگل می‌توانید 100 کلیک دریافت کنید.

نحوه تبلیغات در گوگل

حالا اینطور تصور کنید اگر امتیازی که گوگل به سایت و تبلیغات شما داده 5 از 10 باشد و گوگل سایت شما را مثلا با هزینه هر کلیک 10 هزار تومان نمایش بدهد. در اینصورت شما با شارژ 500 هزار تومان می توانید 50 کلیک از گوگل دریافت کنید.

امتیاز کیفی گوگل رابطه مستقیمی با هزینه تبلیغات دارد، هرچقدر امتیاز کیفی بالاتری داشته باشید با هزینه کمتری در رتبه های برتر گوگل قرار می‌گیرید و به میزانی که امتیاز کیفی کمتری داشته باشید باید نسبت به رقبای خود هزینه بیشتری را به گوگل پرداخت کنید.

قبل از شروع تبلیغات و مشخص شدن امتیاز کیفی، نمی‌توان به طور قطعی مشخص کرد که یک کمپین تبلیغات گوگل چند کلیک دریافت خواهد کرد. البته این موضوع برای شروع تبلیغات است و پس از مشخص شدن امتیاز کیفی به طور حدودی می توان تعداد کلیک‌های یک کمپین را با کلمات کلیدی مختلف به دست آورد.

تبلیغات گوگل غیر اصولی، هدر رفت هزینه

تبلیغات در گوگل اگر به صورت غیر اصولی و غیر استاندارد انجام گیرد، نه تنها بازخورد مثبتی برای شما نخواهد داشت بلکه تعرفه تبلیغات گوگل را برای شما تا حد زیادی افزایش می‌دهد. افراد و شرکت‌های زیادی در ایران هستند که خدمات گوگل ادز را ارائه می‌دهند. ولی تعداد افرادی که این کار را به صورت حرفه‌ای و اصولی انجام دهند زیاد نیست .

انجام تبلیغات گوگل به صورت غیر اصولی و توسط افراد نابلد باعث کاهش امتیازکیفی، کاهش میزان نمایش سایت و کاهش بازخورد مثبت از تبلیغات خواهد شد. در این شرایط مدیر کمپین برای جبران تمامی این موارد و نمایش بیشتر سایت اقدام به افزایش هزینه کلمات کلیدی و افزایش بودجه تبلیغاتی شما می‌کند. در نتیجه شما باید هزینه‌ای بیشتر از آنچه در نظر داشتید برای تبلیغات در گوگل پرداخت کنید و باز هم شاید نتوانید بازخوردی که انتظار داشتید را از این نوع تبلیغات دریافت کنید. به همین دلیل است که تبلیغات گوگل باید توسط متخصصین این حوزه انجام پذیرد.

چگونه تعرفه تبلیغات گوگل را کاهش دهیم؟

کاهش تعرفه تبلیغات گوگل نیازمند مدیریت صحیح و مداوم کمپین های تبلیغاتی، انتخاب هوشمندانه و دقیق کلمات کلیدی، نگارش متن تبلیغاتی جذاب و متفاوت از رقبا و در نهیت بهینه سازی تبلیغات می‌باشد. در اینصورت می‌توانید با یک هزینه معقول تبلیغات خود را انجام دهید و نتیجه مطلوبی از تبلیغ در گوگل دریافت کنید.

بالا بردن امتیاز کیفی (quality score)، یکی از راه های کاهش تعرفه تبلیغات گوگل

یکی از هدف‌های اصلی آژانس دیجیتال مارکتینگ پویا هنگام اجرای کمپین‌های مختلف گوگل ادز، بهینه سازی و مدیریت صحیح کمپین‌های تبلیغاتی، افزایش امتیاز کیفی، و کاهش تعرفه تبلیغات گوگل برای شما کاربران عزیز می‌باشد.

در راستای بهینه‌تر شدن تبلیغات و کاهش تعرفه تبلیغات گوگل، وب سایت و تمامی صفحات فرود شما به دقت آنالیز شده و در صورت وجود عیب و ایرادهای محتوایی و فنی که ممکن است بر روی تبلیغات شما تاثیرگذار باشد و باعث افزایش هزینه تبلیغات شود، به سرعت انجام می‌شود. رعایت موارد گفته شده به همراه انتخاب هوشمندانه کلمات کلیدی و نگارش متن تبلیغاتی استاندارد باعث افزایش امتیاز کیفی گوگل و در نهایت کاهش تعرفه تبلیغات گوگل می‌شود.

پشتیبانی، مدیریت و بررسی مداوم کمپین‌های تبلیغاتی از موارد مهم و کمک کننده در جهت کاهش هزینه‌ها و تعرفه تبلیغات گوگل و نتیجه مثبت می‌باشد.
تیم تبلیغات آژانس دیجیتال مارکتینگ پویا به شما این تضمین را می‌دهد که با بررسی و مدیریت روزانه کمپین‌های تبلیغاتی، بهترین نتیجه ممکن را با کمترین هزینه برای شما به ارمغان آورد.

تبلیغات در گوگل ادوردز چیست

سخن آخر

تبلیغات گوگل ادز در عین سادگی دارای نکات ظریفی است که اگر رعایت نشوند، به نتیجه دلخواه نخواهید رسید .

نکته اول اینکه اگر دانشی در زمینه کلمات کلیدی ندارید، حتما با یک کارشناس باتجربه مشورت کنید تا وقت و هزینه خود را در مسیر اشتباه هدر ندهید.

دوم اینکه اگر بودجه کمی دارید، نگران نباشید. با سرمایه اندک هم می‌توانید تبلیغ در گوگل را شروع کنید، فقط لازم است که به صورت اصولی حرکت کنید و پس از دریافت بازخورد مناسب، مبلغ بودجه را افزایش دهید.

سوم اینکه این راه هم مثل اکثر راه‌های تبلیغات، نیازمند صبوری است. اگر در ابتدا از خدمات تبلیغات گوگل نتیجه مطلوب نگرفتید، کمی صبر کنید. و البته در کنار صبوری، باید مدام در تلاش باشید تا نقاط ضعف خود را بیابید و آنها را برطرف نمایید.

نکته چهارم هم بر روی کیفیت آگهی تبلیغاتی تاکید دارد زیرا بعد از مبلغ پیشنهادی تبلیغ کننده، تاثیر زیادی بر پیروزی در مزایده گوگل دارد.
نکته پنجم و آخر اینکه برای بعد از کلیک مخاطب نیز برنامه ریزی داشته باشید و یک landing page یا صفحه فرود مناسب طراحی کنید تا بتوانید از ورود کاربر بیشترین بهره را ببرید.

در پایان نیز امیدواریم که این مقاله به شما در این مسیر کمک کند و به اهداف خود در کسب و کارتان برسید.
ما نیز در آژانس دیجیتال مارکتینگ پویا با همراهی تیم متخصص و باتجربه، در کنار شما هستیم تا خدمات تبلیغات گوگل و خدمات مشابه را در اختیار شما قرار دهیم و از دیدن نتایجی که به دست خواهید آورد، نهایت لذت را ببریم.

منبع: bit.ly pinterest.com

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart