آموزش اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام با فالوور کم
Search
Close this search box.

آموزش اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام با فالوور کم

زمان مطالعه: 9 دقیقه
اضافه-کردن-لینک-به-استوری-اینستاگرام

لیست محتوا

Contents

تا به حال شبکه‌های اجتماعی مختلفی با ویژگی‌های مختلف توانسته‌اند در بین کاربران گوشی‌های هوشمند محبوبیت کسب کنند. اما از میان آنها اینستاگرام با قابلیت‌های فراوان و منحصربه فردی که دارد از محبوبیت و دانلود بیشتری برخوردار شده است.یکی از ویژگی‌های منحصربه فرد اینستاگرام قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام می‌باشد.

اینستاگرام در آغاز امکان اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام را فقط برای صفحات تجاری و صفحات دارای تیک آبی دردسترس قرار داده بود.

امروزه اینستاگرام قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام را توسعه بخشیده است و در دسترس کاربران دیگر نیز قرار داده است .

با اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام، می‌توان بازدیدکننده‌های وب‌سایت مرتبط با پیج را تا چند برابر افزایش داد!

می‌دانید که در بیو اینستاگرام، تنها می‌توان یک لینک قرار داد. در استوری، می‌توانید به فالوورهای پیج خود چندین لینک را معرفی نمایید. با این کار مخاطبان خود را به وب‌سایت یا کانال تلگرامی خود هدایت کنید.

این ویژگی منحصر به فرد اینستاگرام (اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام) ، یک اتفاق بزرگ است. با استفاده از آن بسیاری از کاربران می‌توانند برای اولین بار، به جز لینک موجود در Bio پیج خود، در پروفایل خود نیز لینکی اضافه کنند.

اگر کسب و کار جدیدی را در اینستاگرام راه اندازی کردید اما تخصص لازم را در این زمینه ندارید کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ پویا با انجام خدمات شبکه های اجتماعی به شما کمک می کنند تا درست ترین مسیر را انتخاب کنید.

اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام کار بسیار آسانی است و یکی از روش‌های افزایش تعامل با مخاطب می‌باشد. امروزه کسب‌وکارهایی وجود دارند که لینک خرید محصولات خود را در استوری‌های پیج خود قرار می‌دهند. با این کار فرآیند خرید محصولات از سایت برای مشتریان بسیار آسان می‌شود.

کسب درآمد از طریق اینستاگرام و افزایش دادن مخاطب، یک موضوع مهم است که باید به صورت اصولی انجام شود.

این اپلیکیشن محدودیت‌هایی نیز برای اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام دارد. اکنون یکسری تغییرات در این اپلیکیشن انجام شده است. این تغییرات نشان می‌دهد اینستاگرام در حال تغییر رویکرد می‌باشد.

در این مقاله به آموزش روشی جدید برای اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام پرداخته‌ایم. این آموزش برای صفحات تجاری کار را راحت‌تر می‌کند.
اگر شما نیز علاقه‌مند به یادگیری اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

استوری اینستاگرام چیست؟

در ابتدا باید بدانید که استوری اینستاگرام چیست؟ استوری یک داستان کوتاه است که با استفاده از تصاویر و ویدئو بیان می‌شود. زمانی که به حساب اینستاگرام  خود وارد می‌شوید، تصاویری را در بالای صفحه مشاهده می‌کنید. اطراف این تصاویر دایره قرمز رنگی وجود دارد.

اگر بر روی تصاویر دارای دایره قرمز ضربه بزنید، ویدئوها یا یکسری تصاویر نمایش داده خواهد شد. این قابلیت اینستاگرام، استوری نامیده می‌شود.

برای ایجاد استوری، لازم است ابتدا روی عکس پروفایل خود کلیک کنید. با این کار می‌توانید به‌صورت زنده، عکس یا ویدیو بگیرید. شما می‌توانید از گالری خود نیز عکس‌ها و فیلم‌هایی که گرفته‌اید را استفاده نمایید. توجه داشته باشید که استوری فقط ۲۴ ساعت در پیج شما باقی می‌ماند و بعد از آن حذف خواهد شد.

 

شرایط اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام :

ویژگی‌های تجاری بسیاری در اینستاگرام برای پیج‌های تجاری یا کاری وجود دارد که اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام، یکی از این ویژگی‌هاست.

قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام ابتدا برای حساب‌های کاربری‌ای که توسط اینستاگرام تایید شده بودند (اکانت‌هایی که تیک آبی رنگ داشتند) فعال شد.

شروط افزودن لینک به استوری

سپس در مِی سال 2017، قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام، توسط اینستاگرام وسعت پیدا کرد و حساب‌های کاربری دیگر نیز توانستند از آن بهره‌گیرند.

امروزه (Business Accounts) ها که دارای حداقل 10 هزار فالوور هستند نیز می‌توانند امکان بهره‌مند شدن از قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام را داشته باشند.

از طرف دیگر محدودیت جغرافیایی خاصی برای اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام وجود ندارد. بنابراین تمام اکانت‌هایی که فالوور بالای 10 هزار دارند، امکان استفاده از این ویژگی (اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام) را دارند.

در این اپلیکیشن تنها یک راه برای اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام وجود دارد و آن هم «کشیدن صفحه به بالا» می‌باشد.

اگر قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام برای حساب کاربری شما فعال باشد، مخاطبان شما می‌توانند با کشیدن صفحه‌ی استوری‌تان به سمت بالا و با زدن ضربه روی دکمه‌ای که زیر استوری قرار گرفته است، از لینک موجود در استوری بازدید نمایند.

برای بهره‌مندی از ویژگی اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام یک شرط وجود دارد: این شرط بزرگ، این است که شما دارای یک حساب تجاری با فالوورهای بیشتر از ۱۰ هزار نفر باشید یا حساب کاربری شما دارای تیک آبی از طرف اینستاگرام باشد.

اگر شما یک حساب تجاری دارید و دنبال کننده‌های شما از ده هزار نفر بیشتر است، قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام برای شما فعال می‌باشد.

اگر تعداد فالوورهای شما کمتر از این مقدار است، نگران نباشید. شما می‌توانید با روش‌های مناسب مانند تبلیغات، تعداد دنبال کننده‌های خود را افزایش دهید.

البته اگر هیچ‌کدام از دو شرط حساب تجاری و فالوورهای بیشتر از ده هزار نفر را نیز ندارید، بازهم نگران نباشید. برای این مشکل نیز راه‌حلی وجود دارد تا بتوانید از قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام بهره‌مند شوید.

در ادامه، راه اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام را آموزش خواهیم داد. اگر به دنبال آموزش دانلود فیلم از اینستاگرام هستید می توانید مقاله ما را در این زمینه مطالعه کنید.

بر اساس گزارش‌های اخیر، ممکن است در آینده‌ی نزدیک اینستاگرام به کاربران عادی خود نیز اجازه اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام آن‌ها را بدهد.

درحال حاضر اینستاگرام یک لینک استیکری که توسط کشیدن صفحه به جهت بالا کار می‌کند را مورد آزمایش قرار داده است. برای استفاده از لینک استیکری، لازم است به جای کشیدن صفحه به سمت بالا، روی آن ضربه بزنید.

این ابزار جدید باعث دید بیشتر مخاطب در استوری می‌شود و قابلیت قرارگرفتن در هر جایی از صفحه که شما بخواهید را دارد.

با استفاده از این ابزار حتی می‌توان بخشی از آدرس لینک را نیز به‌نمایش گذاشت. اگرچه برندها اغلب از لینک کوتاه شده برای اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام استفاده می‌کنند.

مزیت‌ این ابزار، این است که کاربران می‌توانند به استوری‌هایی که دارای لینک استیکری هستند پاسخ دهند. استوری‌های حاوی لینک معمولی (که با کشیدن صفحه به بالا کار می‌کنند) این امکان را برای کاربران فراهم نمی‌کنند.

درحال حاضر اینستاگرام در حال آزمایش کردن این ابزار جدید به صورت محدود می‌باشد. در صورت موفقیت‌آمیز بودن آن،‌ این قابلیت را در دسترس عموم کاربران خود قرار خواهد داد.

البته اینستاگرام هنوز برنامه‌ای برای افزودن لینک استیکری به بخش فید یا بخش‌های دیگر خود ندارد. این ابزار تنها برای افزودن لینک استیکری به استوری‌ها درحال آزمایش می‌باشد.

 

اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

‌فرض کنید که حساب کاربری تجاری شما دارای بیش از ده هزار دنبال کننده باشد.

اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام پروسه‌ای بسیار آسان است!

باید برای اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام خود مراحل زیر را انجام دهید

قبل از هرکار باید بر روی عکس پروفایل حساب کاربری خود ضربه بزنید سپس

افزودن لینک به استوری

 

1. محتوای مناسب برای استوری خود را آماده کنید

شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن اینستاگرام برای استوری خود عکس و ویدیو بگیرید. شما میتوانید از گالری تلفن همراه خود نیز عکس یا ویدئوی مناسبی انتخاب کنید. بعد از آماده کردن تصویر یا ویدیوی مورد نظر خود، از بخش استیکرها، استیکرلینک موردنظر را انتخاب کنید. یا اینکه بر روی آیکون لینک در قسمت بالای صفحه کلیک کنید

2. لینک را به استوری اضافه نمایید

پس از انتخاب استیکرلینک، به صفحه‌ای منتقل خواهید شد که در آن می‌توانید لینک یا آدرس مورد نظر خود را وارد کنید. بنابراین بر روی گزینه Web Link کلیک کرده و در قسمت url آد لینک مقصد را بصورت کامل تایپ کنید. سپس روی گزینه‌ی Done کلیک نمایید یا تیک گزینه را بزنید تا لینک مقصد ذخیره شود.

3. مخاطبان خود را راهنمایی کنید

پس از اضافه کردن لینک به استوری‌ اینستاگرام ، لازم است تا عبارت See more که در قسمت پایین صفحه نشان داده می‌شود را لمس کنید. سپس جمله‌ی موردنظر خود را تایپ کنید. در این‌جا بهتر است از استیکرهای مختلف یا جملات انگیزشی برای راهنمایی فالوورها و تشویق آن‌ها به بازدید از لینک خود استفاده کنید.بعنوان نمونه می‌توانید از جملات زیر استفاده کنید:

برای نمایش تخفیف‌های بیشتر کلیک کنید.صفحه را به جهت بالا حرکت دهید.از وب‌سایت و محصولات ما دیدن کنید.برای خرید از ما کلیک نمایید. با این کار، فالوورهای شما متوجه لینک موجود در استوری خواهند شد.

آنها با کلیک بر روی لینک، به صفحه مورد‌نظر شما هدایت میشوند. این کار باعث افزایش یافتن میزان بازدید لینک شما می‌‌شود.

4. به استوری اینستاگرام خود Call To Action بیافزایید

آخرین و مهم‌ترین مرحله این است که اگر اگرتمایل دارید که بازدیدکنندگان بیشتری را به وب‌سایت خود منقل کنید، باید درمورد سایت و خدمات یا محصولات خود با فالوورهایتان صحبت کنید. بعبارت دیگر اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام به‌تنهایی باعث جلب توجه و کلیک کردن روی لینک و رفتن به وب‌سایت نمی‌باشد!

شما با انجام دادن همین چند گام ساده می‌توانید لینک مربوط به سایت‌ها ، کانال‌های تلگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی را در استوری اینستاگرام خود قرار دهید. اگرچه استوری‌ها فقط ۲۴ ساعت طول عمر دارند، اما قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام روش بسیار خوبی برای دسترسی سریع به لینک‌هایی هستند که تمایل دارید با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید.

استفاده از قابلیت اضافه کردن لینک به استوری‌ اینستاگرام ، به یک لینک در هر استوری محدود می‌شود. سپس شما از طریق خود اینستاگرام می‌توانید میزان کلیک روی لینک مورد نظر خود را به دست آورید.

نکته: اگر پیج شما از نوع فروشگاهی است، شما با کمک قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام می‌توانید به کاربران خود اجازه‌ی کلیک مستقیم روی لینک سفارش را بدهید. با این کار  آن‌ها جزئیات محصول را مشاهده کنند یا به فهرست محصولات شما دست یابند و یا به وب‌سایت شما منتقل شوند.

 

اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام ( لینکی از نوع استیکر لینک) :

 • اینستاگرام را باز کنید.
 • روی دوربین در قسمت بالای صفحه کلیک کنید.
 •  روی عکس یا ویدئوی مورد نظر خود کلیک کنید و یک تصویر یا ویدئو از گالری تلفن همراه خود انتخاب نمایید.
 • صفحه‌ی مربوط به استیکرهای استوری‌ اینستاگرام را باز نمایید.
 • به انتهای صفحه بروید و لینک استیکر را پیدا کرده و آن را انتخاب نمایید.
 •  در این مرحله به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که در آن امکان به اشتراک گذاری لینک مورد نظر شما (لینک اینترنتی یا لینک IGTV) وجود دارد.
 • شما می‌توانید به دلخواه خود سایز و جایگاه لینک استیکری را تغییر دهید. یا اینکه از میان سه رنگ مختلف، رنگ دلخواه خود را برای لینک استیکری انتخاب نمایید.
 • در انتها باید لینک استیکری که در استوری قرار داده‌ايد را ذخیره کنید.

 

اگر کمتر از 10 هزار فالوور داشتیم چگونه از قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام بهره ببریم؟

شاید این سوال ذهن شما را نیز مشغول کرده باشد که اگر تعداد دنبال کننده‌های یک پیج کمتر از ۱۰هزار نفر باشد، مالک این پیج باز‌هم می‌تواند به اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام بپردازد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که روش‌های مختلفی در اینترنت ارائه شده که می‌توان از آن‌ها بهره‌مند شد.

اگر دنبال کننده‌گان شما کمتر از ۱۰هزار نفر است و تمایل به اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام خود را دارید، باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. یک ویدئو با تایم بیشتر از یک دقیقه انتخاب کنید.
 2. ویدیو را در صفحه‌ی خود پست کنید و در title عنوان ویدئوی خود و در description لینک موردنظر خود را قرار دهید.
 3. وارد استوری شوید و یک تصویر بعنوان پس زمینه انتخاب کنید.
 4. وقتی ویدیو آپلود شد، دوباره به قسمت استوری رفته و از بالای استوری روی آیکون لینک کلیک کنید.
 5. در صفحه‌ای که باز شده است، از بخش IGTV ویدئوی آپلود شده‌ی خود را انتخاب کنید.
 6. اکنون فالوورهای که استوری را می‌بینند هنگامی که روی title (عنوان نوشته شده) کلیک کنند، لینکی که توسط شما قرار داده شده است را خواهند دید. فالوورهای شما با کلیک روی این لینک به صفحه موردنظر شما منتقل خواهند شد.

این راهکار یک روش غیررسمی می‌باشد که دارای معایبی نیز هست. یکی از معایب آن، اضافه شدن یک ویدیو به پیج شما می‌باشد که ممکن است تمایلی به وجود این ویدئو نداشته باشید.

با این وجود این راهکار برای اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام پیج‌هایی که کمتر از ۱۰هزار فالوور دارند، بسیار کاربردی است.

راهکار دیگر این است که مالکان این پیج‌ها باید لینک‌های موردنظر خود را با کمک پلتفرمی مانند زیلینک (Zilink)، در یک‌جا جمع آوری کنند. مزیت این پلتفرم‌ها این است که می‌توانند لینک‌های موردنظر را به صورت سازماندهی شده و به صورت یک‌جا، به مخاطبان نمایش ‌دهند.

 

نحوه-ی-افزودن-لینک-به-استوری

مزایای اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

همانطور که می‌دانيد استوری‌ها یک روش بسیار عالی برای کسب درآمد هستند، زیرا امکان دسترسی مخاطبان زیادی را در داخل و خارج از کشور فراهم می‌آورند.

این موضوع سبب می‌شود که شما بتوانید به آسانی محصولات و خدمات خود را به افراد مختلف معرفی نمایید.

باتوجه به این موضوع که اپلیکیشن اینستاگرام از مهم‌ترین منابع کسب درآمد در فضای مجازی می‌باشد. باید این نکته را موردتوجه قرارداد که اینستاگرام همچون وب‌سایت‌ها نمیتواند اطلاعات کاملی از محصولات یا خدمات شما را ارائه دهد.

بنابراین امکان اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام در افزایش میزان بازدید و هدایت مخاطبان به وب‌سایت‌ها تاثیر به‌سزایی دارد.

علاوه‌براین با به‌کاربردن این ویژگی (اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام) به‌آسانی می‌توانید به بازاریابی و تبلیغات بپردازید و شروع به کسب درآمد کنید.

شما می‌توانید با اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام ، مخاطبان را به سایت‌ها یا وبلاگ‌های هدف هدایت کنید و از این راه کسب درآمد کنید.

چگونگی مشاهده لینک استوری توسط دنبال کنندگان

هنگامی که فالوورهای شما یکی از استوری‌های لینک‌دار پیج شما را در اینستاگرام می‌بینند، یک لینک‌استوری را مشاهده کرده‌اند.

فالوورهای اینستاگرام لینک استوری را به صورت یک فلش کوچک روبه بالا همراه با یک نوشته که در پایین صفحه‌ی استوری قرارگرفته است، مشاهده خواهند کرد.

آن‌ها برای مشاهده‌ی وب‌سایتی که لینک موردنظر شما برای معرفی در آن قرار داده شده است،‌ باید صفحه را از پایین به بالا بکشند.

در پایان توجه داشته باشید که اگر استوری‌های لینک‌دار را بیش ازحد بگذارید، فالوورهای شما خسته می‌شوند و درصد کمتری از افراد واقعاً لینک را به سمت بالا می‌کشند.

بنابراين توصیه می‌شود که از اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام به صورت بیش‌ازحد بپرهیزید.

ازسوي دیگر، توجه داشته باشید که اگر مانند یک متخصص بازاریابی عمل کنید، ارزش محتوای‌تان دو چندان خواهد شد.

درپایان

قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام موردتوجه بسیاری از بازاریابان قرار گرفته است. استفاده از این ویژگی، راهی برای سرازیر کردن مخاطبان از اینستاگرام به وب‌سایت‌ها می‌باشد.

تنها کافی است از روش‌های خلاقانه استفاده کنید تا بتوانید مخاطبان خود را به کلیک روی لینک موردنظر ترغیب کنید. در این صورت مطمئن باشید ترافیک وب‌سایت شما به شکل چشمگیری افزایش میابد.

در این مقاله سعی شد که تمامی نکات مربوط به اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام بیان شود تا شما بتوانید به بهترین شکل از این قابلیت (يعنی همان اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام) استفاده نمایید.

درنهايت همانطور که پیش از این بیان شد، از استفاده بیش‌ازحد از قابلیت اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام بپرهيزيد زیرا برای مخاطب کسل‌کننده و آزاردهنده خواهدبود.

 

منبع: bit.ly pinterest.com

برچسب ها

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size="large"]

نویسنده

نظرات ( 0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه

Billy_49

مقالات مرتبط

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart